Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Schenker Arkas 'çözüm' odaklı çalışıyor

9.8.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Schenker Arkas Proje Departman Yöneticisi Uğur Er, “Çözüm, bizim için anahtar kelime. Müşterilerimize, bize emanet ettikleri projelerinde hiçbir sorun çıkmayacağı yönünde söz vermiyoruz. Biz müşterilerimize proje süresince çıkabilecek bütün problemlerde “çözüm” sunacağımızın sözünü veriyoruz” dediTaşımacılık sektörünün önde gelen firması Schenker Arkas, 2020 yılında pazar lideri olma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Proje taşımalarında çözümün, kendileri için anahtar kelime olduğunu söyleyen Schenker Arkas Proje Departman Yöneticisi Uğur Er, Schenker Arkas’ın, proje taşımaları konusunda müşterilerine verdiği tek sözün “çözüm” olduğuna dikkat çekti. “Proje departmanı olarak müşterilerimize verdiğimiz hizmeti sadece 'taşıma' olarak adlandırmak yaptığımız işe karşı haksızlık olur” diyen Er, proje süresince çıkabilecek tüm problemlere karşı etkili ve hızlı yöntemler geliştirdiklerini dile getirdi. 

Proje taşımacılığının doğası gereği, yükü alıp A noktasından B noktasına taşımanın asla yeterli olmayacağını söyleyen Er, “Çözüm, bizim için anahtar kelime. Müşterilerimize, bize emanet ettikleri projelerinde hiçbir sorun çıkmayacağı yönünde söz vermiyoruz. Lojistik söz konusu olduğunda böyle bir söz vermek en hafif tabirle müşteriyi aldatmak olacaktır inancındayım. Biz müşterilerimize proje süresince çıkabilecek bütün problemlerde “çözüm” sunacağımızın sözünü veriyoruz” 

Sektörde hizmet veren firma sayısının artmasıyla sektördeki kalitenin de düşmeye başladığını kaydeden Er, müşterilerin bu konuda bilinçlenmesinin zaman alabileceğini hatta belki birçoğunun da acı tecrübeler yaşayabileceğini kaydetti. Er şunları söyledi: “Gelecek yıllarda işini profesyonelce yapan bizim gibi firmaların ayakta kalacağını ve herhangi bir artı değer katmadan taşıma yapmaya çalışan firmaların sektörden silineceğini düşünüyorum.”

Hedef Türki Cumhuriyetler 

Enerji ve inşaat sektörlerinin, proje taşımacılığı pazarının yüzde 80’ini oluşturduğunu ve kendilerinin de bu sektörlerin önde gelen firmalarıyla yıllardır çalıştığını söyleyen Er, “Son yıllarda artan teşvikler ile yapılan yatırımlara ait taşımalarda dünyadaki yaygın ağımız sebebiyle firmaların ilk başvurduğu taşıyıcılar arasındayız” dedi. 

Türki Cumhuriyetlerdeki hedeflediklerini aktaran Uğur Er, “Dünya’da 130 ülkede yerleşik olan DB SCHENKER ofisleri ile çözüm sunamadığımız destinasyon neredeyse yok diyebiliriz. Avrupa pazarının lider oyuncusu olmamızın yanında Amerika, Ortadoğu ve Uzakdoğu pazarlarında da payımız her geçen gün artmakta. Önümüzdeki yıllar için hedefimizi bu pazarlarda da lider konuma gelmenin yanı sıra Türki Cumhuriyetlerdeki iş hacmimizi arttırmak olarak belirledik” diye konuştu. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test