Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Turizm sektörüne verilen KDV desteği uzatılıyor

10.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Turizm Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesinin görüşmelerinde Bakanlığın çalışmaları hakkında bilgi vererek milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, indirimli uygulanan KDV oranlarının uzatılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüştüklerini belirterek, ''Kısa süre içinde neticelenmesini bekliyoruz'' dedi.

Turizm Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesinin görüşmelerinde Bakanlığın çalışmaları hakkında bilgi vererek milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yılsonuna kadar kongre konferans, seminer konferans ve fuar giriş ücretlerinde yüzde 8, sinema, tiyatro, opera, operet, bale, müze giriş ücretlerinde ise yüzde 1 olarak indirimli uygulanan KDV oranlarının uzatılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüştüklerini belirterek, “Kısa süre içinde neticelenmesini bekliyoruz” dedi.

 

MÜZİK DÜNYASINA DESTEK

Pandemi döneminde geliri olmayan, desteğe ihtiyacı olan müzisyen, yorumcu ve eser sahiplerini kapsayan bir projeyi 11 Aralık’ta detaylarıyla birlikte ilan edeceklerini açıklayan Bakan Ersoy, “Başvurularda birlik, dernek veya sendika üyesi olma şartı aramayacağız. Aylık seyyanen bin lira, üç ay süre ile toplamda 3 bin lira ödeyeceğiz. Aralık ayı içinde başvuruları toplayacak ocak, şubat ve mart aylarında ödemeleri yapacağız. Bu projeye 30 binden fazla başvuru olacağını tahmin ediyoruz” dedi. Sinema sektörüne üretim ve etkinlik desteklerinin yanı sıra sektörün daha güçlü şekilde yoluna devam etmesi amacıyla da Anadolu’da 1 veya 2 salonu olan işletmecilere 15 milyon TL yerli film gösterim desteği sağlayacaklarını vurgulayan Ersoy, başvuruları 30 Aralık’a kadar toplayacaklarını ve ödemelere de ocak ayında başlayacaklarını kaydetti. Ersoy, 2020 yılında sinema sektöründe üretim desteği kapsamında senarist, yapımcı ve yönetmenlere 234 proje ile toplam 46,5 milyon TL destek verdiklerini açıkladı. (DÜNYA)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Alman Seyahat Acentaları Birliği ve İzmir’deki turizm sektör paydaşları; “DRV – Virtual Happy Hour” etkinliği kapsamında bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle, açıklanan resmi rakamlara göre Türkiye'nin turizm sektöründe %70'lik bir daralma yaşanmıştı. Pek, aşı turizmcilerin sezon beklentiler...

Turizm sektörünün Türkiye’deki ilk sanal fuarı olacak 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı, 25-27 Şubat tarihleri arasında sektör profesyonellerini buluşturmaya hazır...

17. Yüzyıldan Bugüne, Küllerinden Doğan 30 Yıllık Bir Serüven…

Türkiye'nin ilk sanal turizm fuarı 25-27 Şubat 2021 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek.

Ünlü şef Maksut Aşkar, “Anadolu mutfağı kültürü anneden çocuğuna geçerek, günümüze kadar taşındı” dedi.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle turizme yönelik borç erteleme kararı geldi.

Yazarlar
Website Security Test