Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir HORECA Fair kabına sığmadı: İki kat büyüyecek

24.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in ikinci kez ev sahipliği yaptığı HORECA Fair, otel ekipmanları üreten firmaların rotasını İzmir’e çevirdi. 400 markanın yer aldığı fuar ikinci yılında 4 bin metrekare büyürken, önümüzdeki yıl 8 bin metrakare daha büyüme kararı aldı.

Türkiye Otelciler Federasyonu, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, Türkiye Aşçılar Federasyonu işbirliğinde GL Platform tarafından düzenlenen HORECA Fair Ege Uluslararası Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı ve Ev Dışı Tüketim Fuarı, sektöre can suyu oldu. Geçtiğimiz yıl Fuar İzmir’de 12 bin metrekarelik alana kurulan fuar, ikinci yılında katılımcı firmaların yoğun ilgisi nedeniyle 16 bin metrekareye çıktı. HORECA, 2021 yılında ise 23 bin metrekarelik A Holüne geçerek neredeyse iki katı büyüyecek.

Turizm profesyonellerinden çıkarma
4 gün boyunca turizm profesyonellerini ağırlayan HORECA Fair, önemli işbirliklerine de zemin hazırladı. Dubai, Cezayir, Irak, Kosova, Hindistan, Tunus, İsrail, Filistin’den 150 kişilik otel ekipmanları satın almacısı bir çok firmayla görüş alışverişinde bulundu, farklı sektörlerden mal ve hizmet alımına imza attı. Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner organizasyonunda gastroetkinlik uzmanları, turizm medyanın uluslararası isimleri, acenta temsilcilerinden oluşan uluslararası heyet de İzmir çıkarması yaptı.

Muhteşem fuar
Heyet, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile biraraya gelirken, kentin turistik yerlerinde de incelemede bulundu. Baraner, "HORECA Fair, İzmir'in turizmde elini güçlendirecek en iyi potansiyel ve bunu çok iyi kullanmamız gerekiyor. Elimizde İzmir gibi dünyanın en harika şehri var, tek yapmamız gereken bu hazineyi dünya ile buluşturmak" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer de, HORECA Fair'i "Muhteşem bir fuar" olarak değerlendirerek, "İkinci yılında bu kadar büyümesi hepimizi çok sevindirdi. Önümüzdeki yıl çok daha güzeli olacak" dedi.

HORECA 2021’de de büyüyecek
GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan ise fuarın önümüzdeki yıl iki kat büyüyeceğine dikkat çekti. Ceylan “Katılan firmalarımızın memnuniyet düzeyi yüzde 70. Katılan firmalarımızın bir çoğundan ve bu yıl katılamayan pek çok firmadan gelecek yıl tekrar katılmak için şimdiden talepler aldık. Bu iyi bir fuar olduğumuzun ispatıdır” dedi. Ceylan “Bu talepler doğrultusunda önümüzdeki yıl fuarı büyüterek 23 bin metrekarelik A Holü’ne geçmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Avrupa standartlarında etkinlikler
Bu yıl etkinliklerde farklı bir planlamaya giderek yarışmalara hiç yer verilmediğini belirten Ceylan “Avrupa’da olduğu gibi biz de fuarımızı workshoplarla sürdürmeye yöneldik. Bu şekilde olmaz diyen herkes workshoplara olan ilgiyi görünce ‘başardık’ dedi. Çok da güzel oldu” diye konuştu. Bu yıl düzenlenen ikili görüşme alanlarıyla da büyük bir başarı yakaladıklarını söyleyen Ceylan “Gıdanın kitlesi çok fazla, bu kitleden ekipmancılarımızı da yararlandırmamız lazım. Bu yüzden seneye gıda ve ekipmanı bir arada tutmayı hedefliyoruz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Almanya'dan beklenen karar kısmi olarak da olsa geldi. Almanya'dan Aydın, Muğla, İzmir ve Antalya şehirlerine gelmek isteyenler için seyahat kısıtlaması olmayacak.

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, Türkiye'deki turistik işletme sahiplerinin yüreğine su serpen bir açıklamaya imza attı.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

İzmir'in kuzeyindeki Dikili ilçesi koylarıyla izole tatil imkanı sunuyor. Henüz gelişmekte bir turizm bölgesi olması kalabalık yerler istemeyen vatandaşlar için Dikili...

Dünya turizm sektörünü İzmir’de bir araya getiren Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl 3 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Kenan Yalavaç, Avrupa Birliği’nin (AB) 1 Temmuz’dan itibaren dış sınırlarını açma kararı aldığı 15 ülke arasında ...

Kuşadası, Çeşme, Ayvalık ve Foçalı esnaf, ilçelerindeki rakamların, Bodrum’da telaffuz edilen rakamlarla asla kıyaslanmayacağını, ekonomik tatil yapmak isteyenleri ilç...

Yazarlar
Website Security Test