Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Pamukkale Travertenleri giriş ücreti ve içerideki pahalılık tepki çekiyor

4.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Denizli'de bulunan Pamukkale Travertenleri için giriş ücreti ve içerideki fiyatların pahalılığı sosyal medyada kullanıcıların tepkisini çekiyor.

Türkiye'nin turizm sembollerinden olan Denizli'nin Pamukkale ilçesinde bulunan travertenlere giriş ücretinin ve içerideki fiyatların çok fazla olduğunu söyleyen bazı sosyal medya kullanıcıları bu pahalı fiyatlara tepki koydu.

Ekşi Sözlük'te 'ucan mathilda' adlı yazar, 'pamukkale travertenlerine girişin 60 tl olması' şeklinde bir başlık açarak isyan etti. İşte yazarın başlıkta yazdığı entry (girdi):

"Kendi ülkemizde gezmeyelim görmeyelim diye biçilen fiyattır.

Kişi başı giriş 60 tl, ilk girişten travertenlere kadar olan uzuun yolu mini arabalarla geçmek 6tl, içeriye yiyecek içecek sokmak yasak olduğundan içeride satılan küçük boy su 15tl. —fiyatlar günceldir—

Gerçekten bunun tek adı soygunculuktur. Kendi vatanımızda kendi değerlerimizi gezemeyeceksek ne diye yaşıyoruz biz burada? Turiste indirim yapıp kendi milletine dayamak hangi aklın ürünü?

Herkes 18bin maaş almıyor herkes zengin değil. Asgari ile çalışıp çocuklarına burayı göstermek isteyen anne/baba nasıl bu ücreti karşılayacak? Bu fiyatların asla mantıklı bir açıklaması yok!

Sizin ticari zekanız zikriniz fikriniz batsın. Soyguncular. 100 tl yapın 500 tl yapın girişleri açıktan sokun millete. Size yakışan bu...

Dokunmayın yakarım editi: İçeride gezgin olarak türk yok zaten, yüzde 90'ı Suriyeli, Arap Kuveytli. Fiyat politikası kendi insanımızı etkiliyor sadece. Elin Ortadoğulusu yine giriyor yine suya çişini yapıyor...

Müzekart edit: Herkes tutturmuş bir Müzekart Müzekart. Çok sevdiğiniz Müzekart 70 tl. Bu verdiğiniz parayla koskoca Türkiye'de bir elin parmağını geçmeyecek sayıda müzeyi anca gezersiniz. Sanıyorlar ki Müzekart olunca bütün müzelerde depar atacağız..

Su editi: Herkes ‘pamukkalede su kalmadı fiyatlar artmalı’ demiş. Bunu diyen saftirikler Pamukkale’nin termal suyunun çevredeki otellere aktarıldığını bilmiyor, kendi kendine gezen yerlilerden dolayı azaldı sanıyorlar yau... O otellerle yapılan rezil anlaşmalar olmasa Pamukkale şu an fışır fışır suyla doluydu halen. İnsan önce araştırmalı..."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 3 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Siktimin siki

16.04.2020 - 11:59
Jjuu

Siktimin siki

16.04.2020 - 11:59
Nkkkk
Diğer Haberler

İhalesi yapıldı. İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde bulunan Bozdağ Kayak Tesisleri’ni yeniden ayağa kaldıracak hamle başladı.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız, emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, kan ağlayan turizm sezonuyla ilgili değerlendirmeler yaptı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yüksek fiyatlar konusunda konuştu. Aras, ''Turistin cebindeki bütün parayı almalıyız. Bodrum'da her şey ucuz olsun dersek bu insanl...

Fahiş fiyatlarla bilinen tatil bölgeleri Çeşme ve Bodrum'da makul fiyatlarda olan yerler de var. Maddi imkanları kısıtlı olan ancak kaliteli bir tatil yapmak isteyen v...

Milas-Bodrum Havalimanı’nda seyahat kısıtlarının kalkmasının ardından ilk tarifeli dış hat uçuşunu karşıladı. İç hat uçuşları 4 Haziran’dan bu yana başarıyla sürüyor.

Pandemi sürecinden en çok etkilenen turizm sektörünün Ağustos ayında tatilciler buluşup yaralarını sarmayı planladığını anlatan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar...

Yayın Kurulu üyemiz ve yazarımız Emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin turizm sektöründe yarattığı büyük tahribatı değerlendirdi.

Yazarlar
Website Security Test