Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hayvancılıkta Yeni Zelanda’dan işbirliği teklifi

17.3.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni Zelanda, hayvancılıkta Türkiye ile çok yönlü işbirliği yapmak için çalışma başlattı. Yeni Zelanda Tarımsal Ticaret Özel Temsilcisi Mike Petersen ve beraberindeki heyet Trakya’da ve Ege’de hayvancılık işletmelerinde incelemelerde bulundu

Hayvancılık sektörünün özellikle kırmızı et ve sütte yaşanan sorunlara çözüm aranırken dünyanın öbür ucundan Yeni Zelanda’dan işbirliği teklifi geldi. Dünyanın en büyük süt ürünleri ihracatçısı olan Yeni Zelanda Türkiye’de veya üçüncü ülkelerde işbirliği yapmak için girişimlere başladı. Yeni Zelanda Tarımsal Ticaret Özel Temsilcisi ve aynı zamanda ülkenin en büyük çiftçilerinden olan Mike Petersen ve beraberindeki heyet İstanbul Çatalca’da Doğamar, Denizli Acıpayam’da Ata Sancak Tarım İşletmesi’ni ziyaret ettikten sonra dün Ankara’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile görüşerek işbirliği tekliflerini iletti. Mehmet Hadi Tunç, Avustralya’dan damızlık ithal ettiklerini belirterek Yeni Zelanda’dan da ithalat yapabileceklerini ve işbirliğine sıcak baktıklarını söyledi. Heyet Cuma günü ise İzmir’de Tire Süt Kooperatifi ve Aydın’da Efeler Çiftliği’nde incelemelerde bulunacak. Ayrıca Türkiye, Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu ile bir araya gelecek.(Ali Ekber Yıldırım/dünya)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Üreticinin yarım asırlık temsilcisi KÖY-KOOP, Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek ortaklarının ürettiği ürün zenginliğiyle bu sene Antalya’da 9.'su düzenlenecek Yö...

Topraksız tarım yöntemleri gün geçtikçe gelişiyor. Gelecekte tamamen topraksız tarıma mı geçilecek?

İzmir Ticaret Borsası 2018/2019 sezonunda kuru incir rekoltesi tahminini önceki seneye oranla yüzde 2,25 artırarak 80 bin ton olduğunu açıkladı.

KÖY-KOOP Genel Başkanı Neptün SOYER, Yönetim Kurulu Üyesi bölge başkanlarıyla, ülkemiz ekonomisini hedef alan saldırılarla ilgili görüşmelerde bulundu.

Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ süt litre fiyatını 1,7 TL olarak açıklamasıyla süt sektöründe tartışmalar alevlendi.

Edirne’de kuru soğan hasadında beklenen verim alınamadı.

Kırşehir'in Kaman ilçesinde emekli polis memuru Uğur Üstün, 6 milyon solucan ile elde ettiği gübreyi mahsulde kullandığını ve yüzde 30 verim artışı elde ettiğini söyledi.

Yazarlar
Website Security Test