Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yeşil sahanın melekleri, şampiyonluk yolunda

5.7.2013
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kadınlar Futbol 1. Ligi'nde şampiyon olarak UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanan Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı'nın, ön eleme grubundaki rakipleri belli oldu. Bir ilki gerçekleştiren bayan futbolcular, Teknik Direktörü Hüseyin Tavur yönetiminde yeni rakiplerini yenmek için canla başla çalışıyorİsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleşen ve Konak Belediyesi adına Belediye Başkanı Hakan Tartan'ın bizzat katıldığı kura sonrasında takımın yeni rakipleri belli oldu. Önümüzdeki günlerde Romanya takımı ile bir hazılık maçına çıkacak olan Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı'nın ön eleme grup maçları 8-13 Ağustos'ta Bosna-Hersek'te oynanacak. 

Nyon'daki törene katılan ve İzmir'i temsil eden Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, iyi bir kura çekimi gerçekleştirildiğini belirterek, İzmirli kızların ülkemizi en iyi şekilde başarıyla temsil edeceğine inandığını söyledi. 

2006 yılında 20 sporcu ile kurulan Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı her geçen yıl başarılarına yenisini ekleyerek bugüne geldi. 2007 yılından beri bayan Futbol takımları  teknik sorumlusu olan Hüseyin Tavur, takımın elde ettiği başarının nedenlerini ve yeni hedeflerini değerlendirdi. 

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil etme başarısını elde ettiniz bu konuda neler söylemek istersiniz?

Hüseyin Tavur: Kadınlar Futbol 1. Ligi'nde şampiyon olarak UEFA Şampiyonlar Ligi'ne gitmeye hak kazandık. Şu anda yoğun bir antrenman programıyla hazırlanıyoruz. Omuzlarımızda önemli bir sorumluluk var. Önümüzdeki günlerde Romanya ile bir hazırlık maçı yapacağız. Bu başarıyı daha da taçlandırmak istiyoruz.  Belediye kadın futbol takımımız Türkiye'nin ve İzmir'in çağdaş yüzünü bu şampiyonlar ligi süresince en iyi şekilde dünyaya gösterecek. Ön elemeleri başarıyla geçeceğimize inanıyoruz. 

Ön elemelerde karşılaşacağınız takımlar belli oldu. Rakipleriniz ile ilgili değerlendirmeleriniz nelerdir?

Wfc Sfk 2000 Sarajevoz (Bosna-Hersek), Cardiff City Fc ( Galler), Fcnsa ( Bulgaristan) ile  8-13 Ağustos'ta Bosna-Hersek'te karşılaşacağız. Gerçekten tam istediğimiz gibi bir tablo oluştu. Biz bu takımlar akrşısında başarılı olacağımıza inanıyoruz. Rakiplerimiz daha önce de şampiyonlar ligine katılan takımlar, bizden daha tecrübeliler. Biz ilk kez katılıyoruz. Bu grubu geçebilmek için herşeyi yapacağız. Ev sahibi takım bizi biraz zorlayabilir. Bugüne kadar şampiyonlar ligine gidipte tur geçen takımımız yok. Bu anlamda bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Başkanımız Hakan Tartan'da bu yolda her zaman bizin yanımızda oldu. Her türlü desteği verdi ve vermeye devem ediyor. Onun bu güvenine layık olmak istiyoruz. 

Kızların futbola olan ilgisinde son yıllarda artış gözlemleniyor. Sizin değerlendirmeniz nedir?

Ülkemizde bayan futbolu henüz emekleme aşamasında. Dünya ülkelerinde çok daha gelişmiş durumda. İlk yıllarda hem kulüp, hem lisanslı oyuncu sayısı oldukça azdı. bu gün ise gözle görülür derecede artış var. Teknik olarak oyuncularımız yurtdışındaki oyuncular kadar iddalı ancak en büyük sıkıntımız az maç yapabilmemiz. Daha çok maç yaptığımızda başarı da artacaktır. 

Mahalleden, sahaya  

Altyapı ile ilgili çalışmalar ne boyutta?

Bayan futbolunda en büyük eksikliğimiz altyapı. 3 yıldır çok ciddi anlamda altyapıya önem veriyoruz. Genç, yıldız ve minik takımlarımız var. Ülkemizde oyuncu sayısı belirli. Yeni yetenekleri bulmalı ve eğitmeliyiz. Biçok oyuncumuz, mahaellede erkeklerle futbol oynayarak başlamış. Yavaş yavaş bu değişmeye başladı artık kızlarımız yaşadıkları yerlerdeki bayan futbol takımlarına gidip, lisanslı sporculara dönüşmeye başladılar. Birçoğu bu takımlardan hayata hazırlanıyor. Milli takıma giriyor, antrenör ya da hoca oluyor. Her anlamda bir okul gibi çalışıyoruz.  

Kadın ve erkek futbolunu karşılaştırdığımızda farklar ve benzerlikler nelerdir?

Kadınlar çok daha estetik bir futbol oynuyorlar. Antreman ve kondüsyon dönemlerinde gelişmeleri erkeklere göre daha hızlı oluyor. Erkeklerden daha hızlı kavrıyorlar. Ancak daha çabuk demoralize olabiliyorlar. 

Çağdaş Tük kadınını temsil edecekler

İsviçre’nin Nyon kentindeki kurada takımı ve İzmir'i temsil eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı'nın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde başarısını tüm dünyaya kanıtlayacağını söyledi.

Konak Belediyespor’un tur atlayarak uluslararası heyecan yaşanacağını belirten Başkan Tartan, Türk kadınının adını tüm dünyaya başarılarıyla duyuracaklarını söyledi. Başkan Tartan,” Konak Belediyespor; Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi ülkemizi Avrupa’da temsil edecek. Belediye kadın futbol takımımız Türkiye’nin ve İzmir’in  çağdaş yüzünü bu şampiyonlar ligi süresince en iyi şekilde dünyaya gösterecektir” dedi. 

Konak Belediyespor'un altın bir yıl yaşadığını belirten Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, "Ben başından beri sporun toplumu geleceğe taşıyan ve güçlendiren yönünü açığa çıkarıyorum. Bu yıl biz beş ligde mücadele ettik ve beşinde de şampiyon olduk. Kadın ve erkek hentbolda şampiyon olduk, erkek voleybol takımımız şampiyon oldu, kadın futbol takımımız hem şampiyon oldu hem de şampiyonlar liginde Avrupalı ekiplerle oynayacak. Konak Belediyespor; Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi ülkemizi Avrupa'da temsil edecek. Belediye kadın futbol takımımız Türkiye'nin ve İzmir'in çağdaş yüzünü bu şampiyonlar ligi süresince en iyi şekilde dünyaya gösterecektir" dedi. 

Dünden bugüne yıldızlaşan bir takım

Konak Belediyespor Bayan Futbol Takımı, 2006 yılında 20 sporcu ile kurulmuştur. 2007- 2008 sezonunda takımın başına bayan takımları teknik sorumlusu olarak Hüseyin TAVUR getirilmiştir.

Aynı sezon bölgesel olarak yapılan ve 25 takımın yer aldığı ligde Konak Belediyespor A takımı 5. olarak 1. lige yükselmiştir. Bu sezona ait gençler kategorisinde Konak Belediyespor Genç Bayan Futbol Takımı Türkiye 2. olmuştur.

Konak Belediyespor Bayan Futbol takımımızın başarıları bununla sınırlı kalmamış, Eylül 2008’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen Doktor Fazıl Küçük Oyunları’na davet edilmiştir. Müsabakalar sonucunda takımımız 1. olmuştur.

2008-2009 sezonunda ise 10 takımla yapılan 1. lig müsabakalarını A takımımız 4. olarak tamamlamıştır. Aynı sezonda yapılan 45 takımın katılımıyla gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’nda U-17 takımımız Türkiye 2.si, 35 takımın katılımıyla gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’nda ise U-15 takımımız Türkiye 3.sü olmuştur. 2009-2010 sezonu Bayanlar 1. Ligini 3. olarak tamamlayan A takımımız, Türkiye şampiyonasında Türkiye 3.sü olan U-17 takımımız ve Türkiye 4.sü olan U-15 takımımız başarılarını istikrarla sürdürmüştür. 2010-2011 sezonu Bayanlar 1. lig müsabakalarını ise A takımımız Türkiye 2. si olarak tamamlamışlardır. Aynı sezon U 15 takımımız ise Türkiye 2. si olmuşlardır.

Elde ettikleri başarılarla milli gururumuz olan 

1. Fatma ŞAHİN 

2. Canan ALDIRMAZ 

3. Dilek GÜLESER 

4. Didem TAŞ 

5. Beyza BALIKÇIOĞLU 

6. Ebru AYDIN 

7. Aslı KARATAŞ 

8. Gamze İSKEÇELİ 

9. Yaşam GÖKSU 

10. Ceren NURLU 

11. Suzan DURMAZ 

12. Naciye KARA 

13. Ümran ÖZEV 

14. F.Özlem TURSUN 

15. Ezgi BELGE 

16. Seçil ÇOBAN 

17. Hatice ÇERDİK 

18. Rahime ATABAY 

19. Betül SAĞIR 

20. Bahar KOL 

21. Özge Deniz TURGUTOĞLU 

22. Şeyma URTEKİN 

23. Seda SÖĞÜT 

24. Nesrin SABANCI 

25. Pınar DEMİRCAN 

26. Yonca ŞENTÜRK 

27. Aslı Canan SABIRLI 

28. Yağmur BOR 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

GÖZLEM Yazar ve Yayın Kurulu üyelerine "a - Propaganda sürecinde Cumhur ittifakı mı başarılı, Millet İttifakı mı? / b) Propaganda sürecince "hangi lider" daha başarılı...

Yerel Seçimlerin propaganda sürecinde, ''siyasetin girmemesi gereken'' camilere ve okullara, ''AKP / MHP bayrakları'' asıldı, ''propaganda konuşmaları'' yapıldı. Milli...

Türkiye’nin düzenlediği en büyük fuarlardan olan ve kendi alanında dünyanın ikinci büyük sektörel buluşması olarak kabul edilen Marble İzmir Uluslararası Doğal Taş ve ...

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Fatih Dalkılıç, ''küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) sorunlarının başında finansmanın geldiğ...

Seçime iki hafta kala Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş için ''mükerrer tahsilat'' yaptığı iddiasıyla iddianame hazırlanması, gündem...

Türkiye ekonomisi 2018'in dördüncü çeyreğinde yüzde 3 küçülürken yılın tamamında yüzde 2,6 büyüme kaydetti.

Yazarlar
Website Security Test