Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP İzmir ilçe adayları

1.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Parti Meclisi (PM), İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile 30 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. CHP'li 20 belediyede ise mevcut başkanların çoğu değişti. Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ise Konak'tan aday gösterildi. CHP İzmir İl eski Başkanı Ali Engin önce, Çiğli'den aday gösterildi. PM’de Engin’in Narlıdere’den aday gösterilmesine karar verildi. Narlıdere’den aday gösterilen Çiğli eski ilçe Başkanı Utku Gümrükçü’nün ise PM’de Çiğli’den aday gösterilmesi kararlaştırıldı. Buca ve Bayraklı da ise ismi gündeme gelen adaylara Parti Meclisi'nden (PM) onay çıkmadı. Bu iki ilçenin adayları daha sonra açıklanacak. Aliağa ve Kemalpaşa başkan adayları açıklandıktan sonra listeden çıkarıldı. Tire ve Kiraz İyi Parti’ye bırakıldı.

CHP İzmir’de 3 kadın başkan adayı çıkardı. Buna göre, Karaburun'da avukat İlkay Girgin Erdoğan, Selçuk'ta avukat Filiz Ceritoğlu Sengel ve Seferihisar'da Yelda Celiloğlu aday gösterildi.

Tunç Soyer (İzmir Büyükşehir Belediyesi)

Sevgili İzmirliler, İzmir sevdası yolunda birlikte büyük ve uzun bir yürüyüşe başlıyoruz. Bu görevi büyük bir aşkla büyük bir şevkle yapacağımdan hiçbirinizin şüphesi olmasın. İzmirimiz için her zaman demokrasi içinde, el ele, omuz omuza olacağız. İzmir, sahnesi Körfez olan bir amfitiyatro. Amfi tiyatronun bir ön sıradakileri vardır, bir de arka sıradakileri. Bir de daha arkadakiler... Sahneyi bile göremeyenler... İzmir’de perspektifi biraz daha arka sıradakilere çevireceğiz. Yatırımın, hizmetin ağırlığını onlara yönlendireceğiz. İkincisi İzmir’i Akdeniz çanağında lider kent yapmak. İskenderiye, Beyrut, Atina, Roma, Marsilya ve Barselona... Bu altı kentin kentler birliği kurduğunu düşünün önderliğini de İzmir’in yaptığını, ortak projeler üzerinde çalıştıklarını. Özetle bu kentler birliği İzmir’in hem bu Akdeniz çanağındaki payını büyütecek ve tekrar dünya kenti haline getirecek.

Abdül Batur (Konak)

Bu onurlu görevi gece gündüz demeden çalışarak yerine getireceğimi ifade ederken Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki süreçte Narlıdere için değil ama İzmir'in kalbi olan bir ilçe için seçim çalışmalarımızı yürüteceğiz.  Öncelikli olarak ilk hedefimiz, bizden önce belediye başkanı olan arkadaşımızdan konaktaki bayrağı alıp daha güzel bir noktaya götürmektir.

Mehmet Ali Çalkaya (Balçova)

Biz belediye başkanı olmak için bu yola çıkmadık. Biz hayatı insanların lehine şekillendirmek için mücadele ediyoruz. Bir lokma ekmeği paylaşmak için bu görevi yapıyorum. Adaletsizlikleri yok etmek için bu görevi yapıyorum. Eğitimde, sporda, kadınlara yaptığımız hizmetlerde hep adaleti gözettik. Bizim amacımız sadece Balçova değil, tüm Türkiye’nin Balçova gibi huzurlu ve adaletli olmasını sağlayacağız”

Ali Engin (Narlıdere)

Bu onurlu görevi veren başta Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na, Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerimize, İl Başkanıma, İlçe Başkanlarımıza ve örgütlerimize çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte vatandaşlarımıza hizmet için çok çalışacağız.

 

Mustafa İnce (Güzelbahçe)

Sizlerin destekleriyle, partimin teveccühüyle doğup büyüdüğüm memleketim Güzelbahçe’me bir dönem daha hizmet edeceğim. Yeni dönemde hep birlikte bir arada Güzelbahçe’de yine yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandıracağız.

 

Ufuk Sesli (Bayındır)

Bundan sonra yollarda, caddelerde, köylerde meydanlarda hep birlikte omuz omuza vererek, güzel günler görmeye, ışıklı günler görmeye, güneşli günler görmeye devam edeceğiz arkadaşlar. 2014’de başkan olduğum gün parti rozetimi çıkardım. Herkesin belediye başkanı oldum. Kapım açıktır, gönlüm açıktır, telefonum açıktır. Hep birlikte güzel günler göreceğiz.

Cemil Tugay (Karşıyaka)

Karşıyaka’ya layık olduğu, güzel hizmeti yapmak için talip oldum. İlçemi iyi tanıyorum, sorunlarını biliyorum. Katılımcı bir anlayış ile çalışmalarımı yürüteceğim.

Halil Arda (Gaziemir)

Bugünden itibaren kendimi size emanet ediyorum. Doğduğum, büyüdüğüm, her zaman gurur duyduğum ilçemi geleceğin kenti yapmaya geliyorum. Gaziemir için hep birlikte!

Mustafa İduğ(Bornova)

Seçim dönemi içerisinde 500 bin nüfuslu Bornova’da 17 tane yürekli aday adayı çıktı. Çok centilmence bir yarış oldu. Bizim bu mücadelede öne çıkan bir sloganımız var; Biz Bornova’yı büyütmek için geldik. Bornova’yı her alanda büyüteceğiz. Benle değil bizle olacak. Bu hizmet yarışında öne geçmek için sizlerle birlikte bu yola baş koyduk. Hep beraber çok güzel işler yapacağız.

Muhittin Selvitopu(Karabağlar)

Aday adaylığına başvuran arkadaşlarımız bu sürece güç verdiler, hareketlilik sağladılar. Parti içi yarışı saygılı biçimde yürüttüler. Aday olan arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Onlarla da yarın sahada el ele, kol kola Türkiye'nin aydınlık geleceği için birlikte olacağız

Mustafa Kayalar (Menderes)

Meclis üyeliği görevinde bulundum. Bundan sonraki süreçte bütün Menderes’i birleştirerek, ilçeye yeniden CHP’nin bayrağını dikeceğiz.

Fatih Gürbüz (Foça)

Şimdi kalbimizle sevdalandığımız Foça’yı yeni nesil belediyecilik anlayışımızla hak ettiği şekilde yönetme zamanı! Sözümüz söz, Yeşilini kucaklayan, tertemiz mavisiyle örnek olan, çocukların güvenle sokaklarında oynadığı, esnafın nefes aldığı, ailelerin geleceğe umutla baktığı bir ilçe olacak bu eşşiz ilçemiz.

Yelda Celiloğlu (Seferihisar)

Benim aday adaylığı için başvurum olmadı. Genel merkez, benim aday gösterilmem konusunda bir irade gösterdi. Kadın başkan adayı görmek istedikleri için sanırım beni aday gösterdiler. Bu da kadınlara verdikleri değeri gösteriyor. Beni de bu göreve layık gördüler. Çok memnunum.

Burak Oğuz (Urla)

Nezaket kuralları çerçevesinde CHP’ye yakışan bir süreç oldu. Kazanan CHP oldu. Aday adaylarımızın hepsi ile güzel bir süreç yaşandı. Urla gönlümde bir sevda. İki yıl içinde sadece Ege’de değil, Türkiye’de örnek ilçe olacak.

Mehmet Eriş (Ödemiş)

Bu yola 5 aday aday adayı arkadaşımızla girdik. Hangimiz aday olarak atansaydı arkasında olacaktık. Gelinen noktada partimiz seçimlere benimle girmeyi tercih etti. Cumhur Şener adayımız benim iyi bir dostumdur. Ben onunla dayanışma içerisinde girecekken şimdi o benimle dayanışma içinde olacağını belirtti

Ekrem Oran(Çeşme)

Çeşme Bizim Sevdamız” diye yola çıktık. Bu sevda Ovacıklı, Ildırlı, Germiyanlı, Dalyanlı, Reisdereli, Çiftlikköylü, Ilıcalı, Alaçatılının sevdası. Bu sevda, birlikte aydınlık bir gelecek kurma heyecanı taşıyan tüm Çeşmelilerin sevdası... Bugün birlikte kuracağımız o güzel gelecek için bir adım daha atıyoruz. Sevdamız için, evimiz Çeşme'miz, ailemiz Çeşmeliler için geliyoruz.

Adil Kırgöz (Dikili)

Ekim ayından bu zamana adaylık noktasında mücadele veren, diğer aday adayı arkadaşlarımın da hepsinin partimiz ve ilçemiz için ayrı ayrı birer değer olduğu bilinci ve idraki ile onlarında bilgi birikim ve tecrübelerinden faydalanarak hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan şeffaf hesap verebilir, adil ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla herkesi kucaklayarak Dikilimizi geleceğe birlikte taşıyacağız

İlkay Girgin Erdoğan (Karaburun)

Bu tarih Karaburun için milat olacak. Karaburun’a kadın eli değecek, Ege’nin keşfedilmemiş cenneti bizimle gelişecek, üretecek ve kazanacak.

Filiz Ceritoğlu Şengel (Selçuk)

Adaylığım açıklandıktan sonra ilk defa her zaman dolaştığım Selçuk’un sokaklarındaydım ve Selçuk halkının Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetimine hasret olduğunu, halkın davamıza ortak olduğunu gördüm. Ben onların bir kızı, bir kardeşi olarak hep yanlarında olacağıma; onları her zaman aynı samimiyetle kucaklayacağıma ve güzel ilçem için en iyisini yapacağıma söz verdim.

İdris Yavuzyılmaz (Bergama)

Yaşadığımız kentin güzelliklerinin ve özelliklerinin farkındayız. Bergama Belediyesi 10 yıllık dönemde birçok projeyi yaşama geçirerek kentimizin gelişimine çok büyük katkıda bulundu. Bizim de üzerimize düşen bu projelerin devamını getirmek daha iyilerini kentimize kazandırmak olacaktır.

İsmail Uygur (Torbalı)

Herkes üzerine düşeni yapacak ve seçimi kazanacağız. Torbalı’da gasp edilen belediyemizi geri alacağız. Allah’ın izniyle hep birlikte çalıştığımız zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok. İşimiz zor biliyorum. Hiçbir zaman bunları mazeret kabul etmeyeceğiz ve bunların üstesinden geleceğiz daha önce nasıl geldiysek öyle geleceğiz.

Serdar Aksoy (Menemen)

Menemen’de yönetimsel devrime ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Belediyecilik mesleğe dönüşmemeli. Şeffaf, birleştirici, kucaklayıcı bir yönetimle iki dönem sözü veriyorum.

Feridun Yılmazlar (Beydağ)

Parti Meclisinden beklediğimiz haber geldi Beydağ’ımıza hayırlı olsun.

 

KUTU..

ADAY GÖSTERİLMEYENLER

Sema Pekdaş(Konak): Beş yıldır sürdürdüğümüz bu onurlu görevi devrederken, kentimizde yükselttiğimiz bu enerjinin, kazandırdığımız bu anlayışın ve sergilediğimiz çabanın bizden sonraki dönemde de süreceğine inanıyorum. Bu yolda bana gönüldaşlık yapan tüm hemşehrilerimle birlikte Büyük Atatürk’ten bizlere emanet olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaşatmak için yürümeye devam edeceğim.

Hüseyin Mutlu Akpınar(Karşıyaka):Çıkar musluklarını kesip rant beklentilerini çöpe attığımız ve kapılarımızı böylelerine açmadığımızdan dolayı hayla kırıklığı yaratmış olabiliriz. Sokaktan gelmiştim, sokakta oldum ve yine başı dik bir insan olarak bu güzel kentin sokaklarında dolaşacağım. Aldığım bayrağı yere düşürmedim, daha da yükselmiş olarak vefaya, saygıya ve geleceğe emanet edeceğim.

Levent Piriştina(Buca):Buca’da halkımızın ve Parti Meclisi’nin duyarlılığına müteşekkirim. Hem heyecanlı hem de şaşkın bir şekilde süreci izliyoruz.

Olgun Atila(Bornova): Yerel seçim sürecinde partimizin adaylarına başarılar dileriz. Bu süreçte ve sonrasında İzmir ve Bornova’da partimizin başarısı için tüm gücümüzle, halkımız ile el ele, gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz. Bornova bizim evimiz.

Mustafa Tosun(Dikili): Beklemiyordum, şok yaşadım. Aday gösterileceğimi düşündüm. Şimdi evime gideceğim, kızlarıma sarılacağım. Çok yorgunum.

Süleyman Vasfi Şentürk(Beydağ): Kırgınlığım yok. Sadece kriterlere bakılmaksızın bir şeylere karar verildi. Buna rağmen ben Genel Merkez’e karşı saygılı davranmalıyım. Hem aldığım aile terbiyesi hem de partime karşı aldığım terbiye bunu gerektirir. Seçimleri atlatır, bayrağı yeniden dikeriz ve gideriz.

Sibel Uyar(Urla): Yeni dönemde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Urla adayı olan Sayın Burak Oğuz’a başarılar dileyerek desteklerimi esirgemeyeceğimi belirtmek isterim. Partimizin iktidar olması en önemli hedefimiz ve halkımızla birlikte bu hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğim.

Tahir Şahin(Menemen): 20 yıldır görevi yürütüyorum. İlçede partimin oyunu her dönem artıran bir belediye başkanı olarak bana, şahsıma yapılan bir hareket değil, Menemen’e yapılan bir hareket olarak değerlendiriyorum.

Muhittin Dalgıç(Çeşme): Ben partiliyim. Her zaman partimin içerisinde çalışmalarımı sürdüreceğim. Küskünlük veya kırgınlık yok. Herkes sakin olacak.

Mehmet Gönenç(Bergama): Öncelikli hedefimiz, seçimleri kazanmak. Aday olmasam bile bir partili olarak bu sürecin içerisinde olacağım. Sonraki süreçte de köşeme çekilip de ‘Siyaseti bıraktım’ demem.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Enflasyon iki ay sonra yeniden çift haneye çıktı. 9 ay boyunca küçülen ekonomi, bu yılın 3. çeyreğinde yüzde 0.9 büyüdü. İşsizlikteki artış ise sürüyor. Hayat pahalılı...

Ülkenin her tarafından “erkekler tarafından hunharca işlenmiş kadın cinayetleri” haberleri geliyor. Savcılar, kadınların “korunma taleplerini” savsaklıyor, hakimler “e...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson, zirve kapsamında bir ar...

Türkiye’de kadına şiddet eylemleri, çoğunlukla cinayetle sonuçlanıyor ve giderek artıyor. Erkek şiddeti durmuyor, durdurulamıyor. Savcılar “koruma kararları” almıyor. ...

“Esrarengiz” bir iddianın, iki gazeteci - Saray - Muharrem İnce - CHP Genel Merkezi arasında kopardığı fırtına ana muhalefeti sarstı ve... “Kumpas” ortada “sahipsiz” ...

Türkiye’de para piyasalarının gözü kulağı hep dışarı. En ufak bir haber döviz kurunu yukarı taşıyor. Döviz, gün içerisinde, hatta saatler içinde ciddi oranda artışlar ...

Afetler ülkesinde “koordinasyon noksanlığı” yıllardır sürüyor, Afetlerle “birçok” bakanlık, kurum ve kuruluş” ilgili, ama her büyük afette kaos yaşanıyor. “Çareyi” uzm...

Yazarlar
Website Security Test