Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kısmi OHAL geliyor

12.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kısmi OHAL adlı yeni bir çalışma Meclis gündeminde.

19 Temmuz'da 2 yılı dolduracak olan ve sona ermesi beklenen OHAL ile ilgili yeni bir çalışma yapıldığı iletildi. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan toplantıyla değerlendirilen OHAL için Ak Parti'den bazı kurmayların "gerekli çalışmalar yapılmadı, bir süre daha devam etsin" demesine karşın bazı Ak Partililer de "seçim mitinglerinde söz verildi, kalkması gerekir" dediği aktarılıyor. 

Sisteme 100 maddelik bir düzenleme ile 'Kısmi OHAL, kriz yönetim bölgesi ya da güvenli bölge oluşturma' adında yeni bir uygulama girmesi bekleniyor. Kısmi OHAL ile yurdun genelinde veya uzun süreli olma sorununun çözülmesi adına bölgesel ve kısa süreli olağanüstü hal ilan edilebilecek. Güvenli bölge oluşturma kapsamında, geçici sokağa çıkma yasağı, gösteri, yürüyüş ve etkinlikleri iptal edebilme, terör ve aşırılık yanlısı fikirlerin propagandasının yapıldığı mekanlara kapatma yetkisi verilebilecek. Ayrıca bu yetkilerin olası doğal afetlerde hızlı müdahale etme adına kullanılması bekleniyor. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Plasenta nedir? Plasenta yemek gençleştirir mi? Plasenta yiyen ünlüler...

Alaattin Çakıcı ile irtibatlı olduğu belirlenen 24 kişiye gözaltı kararı.

#AkitKapatılsın başlıklı sosyal medya kampanyası üzerinden paylaşılan tweetlerde, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü terör örgütü liderleri Apo ve Fet...

Mevlid kandili 2018 ne zaman? Rebiülevvel ayının 11. gününde idrak edilen Mevlid Kandili 2018 yılında hangi güne denk geliyor? Mevlid Kandili Nedir? Mevlid Kandilinde...

Boğaziçi ve Bilgi Üniversitelerindeki öğretim üyelerine gözaltı.

Bu sabah gözaltına alınan akademisyenlerden Prof. Dr. Betül Tanbay ile Prof. Dr. Turgut Turhanlı kimdir?

Akit gazetesi Atatürk' yine hakaret etti. Akit gazetesinin yeni rezaleti üzerine Twitter'da 'Akit Kapatılsın' kampanyası başlatıldı.

Yazarlar
Website Security Test