Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası'na Katılımcı Yönetim Modeli

5.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Harita Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin önümüzdeki Ocak ayında gerçekleşecek seçimleri öncesi Yönetim Kurulu Üyeliğine talip olan Ali Ekber Gül, katılımcı bir yönetim anlayışı ortaya koymak istediklerini söyledi.

Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesi halinde ekibiyle birlikte yapacakları hakkında açıklamada bulunan Gül, ekip olarak odayı daha iyi yönetebileceklerine inandıklarını ve meslektaşlarının sorunlarıyla ilgili daha aktif çözümler üreteceklerini söyledi. Sosyal projelerde aktif ve katılımcı rol alacaklarını ve meslektaşlarının sorunlarını sahiplenerek çözeceklerini ifade eden Gül, oda üyelerinin yaşadıkları çok sayıda sorun olduğuna dikkat çekti.

DEMOKRATİK YÖNETİM ANLAYIŞI

Demokratik yönetim anlayışına sahip bir ekip olarak yola çıktıklarını dile getiren Gül, ''Amacımız tüm üyelerimizi kucaklayan ve meslektaşlarımızı daha iyi temsil eden bir oda yönetimi oluşturmak. Harita Kadastro Mühendisliği'nin gelişmekte olan iş olanakları içinde etki ve becerisinin artırılması için çalışacağız. Hem kendi meslektaşlarımızın sorunlarını çözen, hem de toplumun sorunlarını mesleki ilgi alanlarımızda sahipleneceğimiz bir anlayış geliştireceğiz'' dedi.

Kamu adına üretilen projeleri takip etmek ve kamuoyunu yönlendirmek adına çalışmalarda bulunacaklarını dile getiren Ali Ekber Gül, “Ayrıca tüm üyelerimizin sorunlarının takipçisi olmak için temsilciliklerimizle devamlı iletişim halinde bulunacağız. Kamuda çalışanların sorunlarını da sahipleneceğiz. Üniversitelerle işbirliği yaparak çalıştay, sempozyum ve kongre gibi bilimsel etkinlikler düzenleyeceğiz. Genç meslektaşlarımızın oda ile bağını güçlendirecek projeler üreteceğiz. Oda olarak Türkiye'nin ilk harita müzesinin kurulma aşamasında katkı koyarak Ege Bölgesi'nde açılması için çalışmalarda bulunacağız. Biliyorsunuz ben MÜZEDER üyesiyim ve amacımız mesleğimizi en iyi şekilde tanıtacak ve geçmişten günümüze gerçekleşen aşamaları anlatan bir harita müzesi kazandırmak” ifadelerini kullandı.

EN CİDDİ SORUN FİYAT KIRIMI

Sektördeki en ciddi sorunların başında fiyat kırımı geldiğinin altını çizen Gül, ''Bundan dolayı meslektaşlarımız yaptıkları işin ve verdikleri emeğin karşılığını hak ettikleri oranda alamıyorlar. Ayrıca kendimizi kamuoyunda yeterince tanıtamıyoruz. Oysa hayatın her alanında varız ve çok önemli bir görevi icra ediyoruz. Hala halkımız bize topoğraf gözüyle bakıyorlar. Oysa, gelişme, kentleşme ve kalkınma alanlarında biz varız. Her türlü yatırımın vazgeçilmez üyesiyiz. Kısaca yeraltında, yerüstünde, denizde, havada akla gelen tüm imalatlarda biz varız. Bu anlamda kendimizi ve yaptığımız işi kamuoyuna doğru aktarmamız gerekiyor. Bunun için de sosyal projeler üretmeli ve bu projeleri toplumla buluşturmalıyız. Bu nedenlerle gönüllülük esasıyla çalışmak üzere Oda yönetim kuruluna aday olduk . Değerli üyelerimizin tercihi ve katkısıyla görevlendirilirsek kentsel dönüşümler ilgili halkımızın sorunlarını çözmek ve mutlu kılmak için ücretsiz danışmanlık hizmeti vereceğiz. Yerel yönetimlerle işbirliği içinde halkın da katılımcı olacağı, beklenti ve düşüncelerini aktaracağı konferanslar düzenleyeceğiz. Böylelikle toplumumuza ve meslektaşlarımıza hizmet edeceğiz'' diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tersine beyin göçü için “Yurda Dönüş Araştırma Burs Programı”, “Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı”na dönüştürüldü.

İDO almış olduğu kararla, Bostancı-Bakırköy, Bostancı-Kabataş/Beşiktaş ve Adalar'dan oluşan iç hat seferleri artık olmayacak.

Silivri'de FETÖ'cü subay, kuzeni ve de aynı zamanda avukatı olan şahısla uygunsuz halde yakalandı.

Naylon poşetler ne zaman parayla satılacak? Kanun teklifi verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan, Kadir Mısıroğlu ziyaretine ilişkin basın açıklaması.

Türk Tabipler Birliği Başkanı Dr. Sinan Adıyaman, Yeni Sağlık Yasası ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Tarihte bugün büyük Türk şairi Orhan Veli Kanık henüz 36 yaşındayken geçirdiği bir kaza sonucu hayata gözlerini yumdu. 14 Kasım 2018 tarihi, büyük Türk şairi Orhan Vel...

Yazarlar
Website Security Test