Facebook ta paylaştweet le

Fethiye Rotary Kulübü, sağlık çalışanlarını unutmadı

14.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Fethiye Rotary Kulübü, pandemi döneminde canları pahasına topluma özverili bir şekilde hizmet veren sağlık çalışanlarını unutmadı. Kulüp, bu yılki meslek hizmet ödüllerini Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ziynet Evşen Coşkun, Fethiye Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Hacer Dağdeviren ve Uzman Dr. Sebahat Memiş’e verdi.

Fethiye Rotary Kulübü 2020-2021 Dönemi Başkanı Barış Gürcü ile Dönem Saymanı Ali Hakan Sarbanoğlu’nun katıldığı pandemi nedeniyle çevrim içi yapılan toplantıda ödüller açıklanırken, sonrasında da ödüller sahiplerine takdim edildi.

 

COVİD 19 salgınında başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanlarının can kayıplarına rağmen özverili ve üstün çalışma yaptıklarını, bu nedenle kendilerine toplum olarak haklarını ödemelerinin mümkün olmadığını belirten Fethiye Rotary Kulübü Başkanı Barış Gürcü, kulüp olarak bizde bu yılki meslek ödüllerini doktorlarımıza takdim ettiklerini söyledi. Pandemi döneminde sağlık çalışanlarının canları pahasına, izin kullanmadan, gece gündüz, ailelerinden uzakta sağlık hizmeti sunduklarını dile getiren Gürcü, “Bu fedakarlığın unutulması mümkün değil. Biz kulüp olarak bu yılki meslek ödüllerimizi sağlık çalışanlarımıza verdik.  Toplum olarak sağlık çalışanlarına ne yapsak borcumuzu ödeyemeyiz. Özellikle COVİD 19 vakalarının arttığı bu dönemde kurallara uyarak, onların iş yüklerinin daha da artmaması için toplum olarak dikkat edebiliriz. Tekrar sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, ne yapsak bizlerin yaşaması için fedakarca çalışan sağlık çalışanlarının hakkını ödeyemeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum” diye konuştu. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Kongresi öncesi çok sayıda proje ortaya koyan ÖzgürİGC Grubu çalışmalarına devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kurumlarda görev yapan personelle bayramlaşma programına ESHOT’ta başladı. Sabah 05.00’te ...

İzmir’in Karabağlar ilçesinde kız kaçırma nedeniyle husumetli olduğu iddia edilen iki grup arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

EGSD’nin çevrimiçi olarak düzenlediği panelde tekstilde ve hazır giyimde geri dönüşüm konusu ele alındı. “Geri Dönüştürülmüş İplik & Kumaş Tekniklerinde Güncel Gelişme...

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, fazla mesai süresinin çalışma saati yerine şoförlerin yaptıkları kilometreye göre hesaplanamayacağına hükmetti.

İzmir’in Konak ilçesinde aralarında husumet bulunan iki akraba grup arasında çıkan pompalı tüfekli kavgada yaralanan 5 kişiden 1’i kaldırıldığı hastanede hayatını kayb...

Yazarlar