Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Erzincan'da ''200 askeri yığarım buraya'' diyen kişi gündemde

10.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Haber içeriği Fimar Mermer şirketinin gönderdiği cevap ve düzeltme metni ile değiştirilmiştir.

CEVAP VE DÜZELTME METNİ

Fimar Mermer’in topluma, çevreye ve kaliteye olan duyarlılığı sektörü içinde her ne kadar bilinse de içerik sağlayıcı sıfatı ile hizmet vermekte olan ve Gözlem Gazetesi ismiyle bilinen haber sitesinde 10.09.2020 tarihli ve https://gozlemgazetesi.com/HaberDetay/252/1128589/erzincanda-200-askeriyigarim-buraya-diyen-kisi-gundemde.html linkinde yer alan içerikte Şirketimiz Fimar Mermer Madencilik İnşaat Akaryakıt Turizm Tarım Seracılık Hayvancılık Gıda Ürünleri Ticaret Sanayi Anonim Şirketi hakkında gerçeğe aykırı ve yanıltıcı beyanlar yer almakta olup bu ifadelerle ilgili cevap ve düzeltme hakkımızın kullanılması ihtiyacı doğmuştur.

Fimar Mermer’in Kemaliye/Erzincan bölgesinde maden çalışmaları yürütmek için tüm yasal ve idari süreçleri tamamlamış olduğunu gönül rahatlığı ile belirtmek isteriz. Bu sebeple, devletimizin ilgili makamlarının bizi bu yönde yetkilendirmesine rağmen şirketimizin halen yargılama sürecinde olduğu veya farklı ruhsatlar ile yerel halkın direnişini kırmaya çalıştığı yönündeki asılsız ve her türlü somut mesnetten yoksun iddialar bizi derinden üzmüştür. 2027 yılına değin geçerli işletme ruhsatı almış olan Fimar Mermer, Kemaliye/Erzincan bölgesinde faaliyetlerine başlayacağı esnada, faaliyetlerin mahiyetini tam olarak bilmedikleri için endişelenen yerel halkın tepkisine maruz kalmışsa da, çalışmalarını şahıs arazisine zarar vermeden yapacağını taahhüt etmek üzere ilgili kişilerle görüşmek istediğini ilçe kaymakamlığına bildirmiş, akabinde çalışma araçlarını sahadan çekmiştir. Fimar Mermer, halk ile birebir temas halinde olacağından sulhen görüşerek onların endişelerini gidermek istemiştir. Bu noktada, sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanan video kesitinde sarf edilen sözler görüşmenin aslını çarpıtmakta olup, esasında Fimar Mermer’in hiçbir surette Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu Mehmetçikleri mevzubahis etmediğini, bilhassa güç gösterisi yapmak gibi bir niyet taşımadığını, aksine mücavir alanda yaşanacak herhangi bir ihtilafta kolluk güçleri başta olmak üzere ilgili idari makamları gereksiz yere meşgul etmek istemediğini bildiririz.

Fimar Mermer olarak video kesitinde sarf edilen sözlerin amacımız dışında anlaşılacak şekilde
paylaşıma konu edildiğini, bu vesileyle şirketimize bazı basın-yayın organlarında ve diğer sosyal
paylaşım platformlarında uygulanan haksız linç politikasından derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Ülkemizin en önemli zenginliklerinden olan madenlerimizin en doğru ve çevreye en duyarlı şekilde ekonomimize kazandırmak ve istihdam alanı yaratmak amacıyla aldığımız ruhsat doğrultusunda ve yasal çerçevede hareket etmemize rağmen şirketimiz hakkında gerçeğe aykırı yapılan haber paylaşımları ile yıllardır çevresel konularda titizlikle koruduğumuz hassasiyetlerimizin yok sayılması da tarafımızca kabul edilemez niteliktedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Muğla Bodrum'da saat 14:05, Çorum'un Danışment Osmancık bölgesinde de saat 14:37'deki depremler korkuttu.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde geçirdiği kazada yaralanan Yusuf Kaan Uysal isimli bir gencin ailesi, Uysal'a Koronavirüs (Kovid-19) bulaşmasın diye ambulansa binmesine...

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, CHP'nin, 5 binden fazla avukatın bulunduğu illerde 2 bin avukatla yeni baro kurulabilmesini düzenleyen kanunun iptal istemini oy ...

1 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete'nin 31261 sayısında etil alkol ve metanolün üretimi ile iç ve dış ticaretine ilişkin usül ve esas hakkında değişiklik yapıldı.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin Dağlık Karabağ bölgesindeki ilerleyişinde, Türk yapımı Bayraktar TB2 SİHA’ların önemli görev aldığı belirtiliyor.

Antalya Muratpaşa ilçesinde bir restoran işleten 58 yaşındaki Mustafa Hazar, çam kozalağı, çıra, yumurta, hamsi, tropik meyveler, sarımsak ve ahtapot başta olmak üzere...

Konya'da Muradiye K. (29), birlikte yaşadığı sevgilisi evli Yunus Bozdağ'ı (26) bıçaklayarak öldürdü.

Yazarlar
Website Security Test