Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Okullar 21 Eylül'de açılıyor mu? Bakan Selçuk'tan açıklama

19.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların hangi tarihte açılacağı ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Sosyal medyada öğretmenler kampanya başlattı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca öğretmenin ve öğrencinin cevabını beklediği soruları yanıtladı.

"Okullarımızı 21 Eylül'de açma çabasındayız." diyen Bakan Selçuk'un konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

- Okulun hangi mekanda ne yapacağız nasıl yapacağız öğretmenler neye dikkat edecek, okul yöneticilerin alması gereken önlemler nelerdir, servis araçları için alınması gereken önlemler nelerdir... Tüm bunları ayrıntılı olarak ortaya koyup simülasyonlarını yaptık.

- 2000 denetmenin eğitimi söz konusu oldu, eğitimlerini aldılar. 2000 denetmen okulların hazır olup olmadığı konusunda, hangi tedbirlerin alındığı, hangi okulların ne ihtiyacı olduğu konusunda belirli kontrol listeleri dayalı olarak da ortaya koyuyorlar. Hazır olan okullarımız için de böyle bir belge düzenlememiz söz konusu.

- Okulların öz değerlendirme yapmasını istiyoruz.

- Olası tüm koşullara göre planlamamız hazır.

- Çocuklarımızın sağlığını biz önemsedikçe velilerimizin de okullara olan güvenini artacağına eminiz.

- Diyelim bu belge alındı ama bu bir süreç. Bir okulun bir kere temiz olması yetmiyor. Devamlılık söz konusu. okulun sürekli olarak temiz kalması hususunda bir takım çalışmalar da yapılıyor alt yapısı hazırlanıyor. Bunu takip etmek için bir yazılım hazırladık.

- Bakanlık olarak bu çalışmalar zaten bizim görevimiz. Bu toplumsal da bir mesele. Bu toplumun tamamının üstlenmesi gereken bir mesele.

- Okullara sadece 'eksiğiniz var' demek değil bu eksiğini nasıl giderileceği konusunda onlara yardım da söz konusu.

- Dezenfektan ve maske temini de söz konusu.

- Mekansal ve müfredat olarak bir seyretmeden bahsediyoruz. Çocuklarımız açısından da bir seyreltme söz konusu. Bunun oranı, miktarı, zamanı nasıl olacak tüm bunları zaman gösterecek.

ÖĞRETMENLER SOSYAL MEDYADA BİRLEŞTİ

Ekşi Sözlük ve Twitter gibi kamuoyu oluşturulan platformlarda yüz yüze eğitime dönmemek için kampanya başlatan binlerce öğretmen iki gündür, "#ÖğretmenlereKıymayınEfendiler", "#ÖğretmenlerBirleşiyor" etiketlerine yazarak hükumet yetkililerine çağrıda bulunuyorlar. Öğretmenler, öğrencilerin de talepleri doğrultusunda yüz yüze eğitimin pandeminin riskleri nedeniyle henüz başlamaması gerektiği görüşündeler.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Eski Başbakan ve Anavatan Partisi'nin eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın hastaneye kaldırıldığı ve durumunun kritik olduğu bildirilmişti. Geçen yıl ocak ayında akciğer...

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kendisinin ve eşi Semiha Yıldırım'ın Koronavirüs (Kovid-19) PCR testinin nega...

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Dünya Sağlık Örgütü'nün çocukların virüs bulaştırmadığı yönündeki açıklamaları ile hükümetleri yanılttığını söyledi. Ceyhan ayrıca, aramızda 2...

Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi 1/25000 Ölçekli Nazım İmar Planı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Medya patronu, TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, uzaktan eğitime destek amacıyla canlı yayında ihtiyaç sahibi çocuklar için dizüstü bilgisayar (laptop), tablet gibi e...

Genç kız Aleyna Çakır'ın ölümü olayında şüpheli olarak ifadesi alınan Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun'un intihar ettiği bildirildi. Uygun'un ayrıca ölümümden Müge...

Haber Global'de Jülide Ateş'in konuğu olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ''Gizli serviste çalıştınız mı?'' sorusuna çok kızdı ve sosyal medyada gündem oldu.

Yazarlar
Website Security Test