Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Lokantacılar: İşler iyi değil, tükenme noktasına geldik

15.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı ve İzmir Lokantacılar, Gazinocular Odası Başkanı Aykut Yenice, lokanta işletmecilerinin sorunlarını dile getirdi.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı ve İzmir Lokantacılar, Gazinocular Odası Başkanı Aykut Yenice, lokantacıların sorunlarını dile getirerek, İzmirli restoran işletmelerinin en iyisinin, yüzde 50 kapasiteyle iş yaptığının altını çizdi. Yenice, "Pek çok esnaf arkadaş, faaliyetine son vermek zorunda. Bir grup esnaf arkadaşımız da zorlandığı halde yaşam mücadelesi veriyor. Tükenme noktasına geldik" dedi.

HALK DIŞARIDA YEMEK YEMİYOR

Restoranlarda olağanüstü önlemler alındığını, hepsinin sık sık denetlendiğini belirten Aykut Yenice, "Ortada bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey yok ama vatandaşlarımız koronavirüse yakalanma korkusuyla lokantalara gitmez oldu. En iyi iş yapan işletme, yüzde 50 kapasiteyi geçemiyor. Bu korku, bu kanı, bizi mahvetti. Ciddi anlamda güven kaynaklı bir sorun yaşıyoruz. Halkımız, dışarıda yemek yememeye özen gösteriyor. Korkulacak bir durum olmadığını ne kadar söylersek söyleyelim, bu korkuyu aşamıyoruz" ifadelerine yer verdi.

6 aydır kapalı olan birahane, bar, disko, gece kulübü ve pavyonların da artık açılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Yenice, bu işletmelerin ekonomik olarak çok zor bir dönem geçirdiğini söyledi. İçkili lokanta ruhsatı olan mekanların alkollü içecek sunumu yaptığını hatırlatan Yenice, "Bar, birahane, gece kulübü, disko ve pavyon işletmecisi arkadaşlarımıza destek verilmeli. Yaptığımız tüm girişimlere rağmen bu işletmelerin açılması konusunda bir gelişme olmadı. 6 aydır iş yapamayan bu esnaf arkadaşlar, köşe sıkışmış durumda. Cumhurbaşkanlığına, Sağlık Bakanlığı'na, İçişleri Bakanlığı'na gerekli yazıları yazdık. Güvence istiyoruz, bir çözüm üretilmesini bekliyoruz. Bilim Kurulu'nun kararları, kapatma sürecini uzattı. Bir an önce işletmelerimizin açılması lazım" diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Muğla Bodrum'da saat 14:05, Çorum'un Danışment Osmancık bölgesinde de saat 14:37'deki depremler korkuttu.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde geçirdiği kazada yaralanan Yusuf Kaan Uysal isimli bir gencin ailesi, Uysal'a Koronavirüs (Kovid-19) bulaşmasın diye ambulansa binmesine...

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, CHP'nin, 5 binden fazla avukatın bulunduğu illerde 2 bin avukatla yeni baro kurulabilmesini düzenleyen kanunun iptal istemini oy ...

1 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete'nin 31261 sayısında etil alkol ve metanolün üretimi ile iç ve dış ticaretine ilişkin usül ve esas hakkında değişiklik yapıldı.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin Dağlık Karabağ bölgesindeki ilerleyişinde, Türk yapımı Bayraktar TB2 SİHA’ların önemli görev aldığı belirtiliyor.

Antalya Muratpaşa ilçesinde bir restoran işleten 58 yaşındaki Mustafa Hazar, çam kozalağı, çıra, yumurta, hamsi, tropik meyveler, sarımsak ve ahtapot başta olmak üzere...

Konya'da Muradiye K. (29), birlikte yaşadığı sevgilisi evli Yunus Bozdağ'ı (26) bıçaklayarak öldürdü.

Yazarlar
Website Security Test