Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nargileciler mağdur: Nargile kafeler ne zaman açılacak?

29.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle kapatılan nargile kafeler ve eğlence yerlerindeki son durum normalleşme süreci işlerken gündeme geldi. Nargile kafeler ne zaman açılacak? Nargileciler mağdur etiketi sosyal medyada gündem oldu.

Gözler bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ve sonrasında AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı açıklamalara çevrildi.

"Nargileciler Mağdur" etiketini sosyal medyada gündeme taşıyan işletme sahipleri, gelirlerinin ciddi anlamda düştüğünü ve normalleşme sürecinde açılan birçok işletmeyle birlikte nargile kafelerin de açılmasını istiyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yapacağı açıklamaları bekleyen nargile kafe sahipleri, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren işletme gelirlerine büyük katkı sağlayan nargilenin de artık içilebilmesini umuyorlar.

Özellikle işletme sahipleri ve nargile içmek isteyen vatandaşlar sosyal medyada "Nargileciler Mağdur" etiketiyle birlikte görüş bildiriyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haziran ayı ortasında nargile kafelerin bir süre daha kapalı kalacağını ifade etmiş genel olarak şu anda halen kapalı olan birçok işletme için de şunları söylemişti;

"Türkiye olarak biz de bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda virüsün yayılmasını engellemek ve insanımızın sağlığını korumak için pek çok önlem aldık. Nargile salonu, kıraathane, eğlence merkezi, gece kulübü, bar gibi tütün ürünlerinin yaygın olarak kullanıldığı mekanları süratle kapattık.

1 Haziran itibari ile uygulanacak normalleşme takvimimizde de vatandaşlarımızın sağlını gereksiz şekilde riske atacak adımlardan durduk. Dünyada yaklaşık 400 bin insanın hayatına mal olan buluşma gücü ve hızı son derece yüksek bu virüse karşı yürüttüğümüz zorlu mücadelede hata yapma şansımız yoktur. Eğlence mekanları ile nargile içilen yerler bir süre daha kapalı kalmaya devam edecek. Bizim için insan sağlığı her türlü hesabın üzerindedir. Önümüzdeki dönemde de bu konudaki hassasiyetimizi ve kararlılığımızı sürdüreceğiz."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 11 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

ali

01.07.2020 - 17:22
4 ay olacak sgk dan çıktık aylık aldığım 1200 tl para ne yapabilrim kira, faturalar çocukların giderleri hangisine yeter bu söylesenize. Her yer açıldı bir eğlence mekanları bir de nargileciler yazık ya yapmayın artık ya hersey yasak olsun ya da bizi de açın.

Ee

01.07.2020 - 02:54
yazik kimse evine para goturemiyor inan bittik ya 12den sonra canli muzigi birakin Erkek adam aglarmi ben agliyormya evime para goturemiyorm Perisan olduk Esim cocuklarim evde perisan isde vermiyor kimse
Diğer Haberler

İstanbul'da bulunan şehrin sembollerinden olan Ayasofya Müzesi camiye oluyor. Ayasofya'da ilk namaz ne zaman kılınacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne dedi?

İzmirli kahveciler, kahvehanelerde oyun oynanmasının derhal serbest olmasını istiyor. Kahveciler, 14 Temmuz Salı günü saat 17.00’de Gündoğdu Meydanı’nda basın açıklama...

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın kızı Dilara Türkkan bu kez de trafikte yaptığı bir hareketle gündemde. Dilara Türkkan geçtiğimiz yıl Aralık ayında da lüks bir parti ile s...

Red Rose Cake sahibi Tuba Geçkil, yaptığı farklı pasta tasarımlarıyla dünyanın gündeminde.

Artvin'de yavru ayıyı silahıyla vurup, köpeklerini saldırtan ve ayıyı tutarak fotoğraf çektiren adam Tanju Ç. sosyal medyanın gündeminde. Gözaltına alınan Tanju Ç. hak...

Sakarya'daki havai fişekler can almaya devam ediyor. Sakarya'nın Adapazarı ilçesine bağlı Taşkısığı mevkinde meydana gelen patlamada en az 3 kişi hayatını kaybetti.

Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü'nün, Tunceli'de yaşayan ve ''Hızır'ın davarı'' olarak adlandırılan dağ keçilerinin avlanması için ihale açacağı iddia edildi.

Yazarlar
Website Security Test