Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İnternet kafe ve Play Station salonları açılıyor

26.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile gönderilen genelgeye göre 1 aydır büyük taleplerde bulunan internet kafeler ve konsol oyunları, kamuoyunda Play Station salonları olarak bilinen mekanlar 1 Temmuz'da açılıyor.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren normalleşme sürecine giren Türkiye'de birçok işletme açılmış, 1 aya yakın bir süredir internet kafe ve oyun konsolları salonu sahipleri de işletmelerini açmak için yoğun talepte bulunuyorlardı.

İçişleri Bakanlığı'nın yeni genelgesine göre internet kafeler ve oyun konsolları salonları, gerekli temizlik kriterlerini yerine getirmek şartı ile 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren faaliyet gösterebilecek. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, internet kafeler ve elektronik oyun yerlerine maskesiz girilemeyecek, içeride maske çıkarılmayacak.

Kaydırak, salıncak, kum/top havuzu gibi oyun alanları hariç AVM'ler içindeki elektronik oyun merkezleri de 1 Temmuz'dan itibaren açılabilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Gaziantep'te erkek arkadaşı Mustafa K.'nın evinin balkonundan düşerek ölen 17 yaşındaki Duygu D., gündemde. Duygu'nun ölümündeki şüphe medyada yer buldu.

Bursa'nın Uludağ ilçesinde bulunan bir çay ocağı işleten Fikret Güven isimli vatandaşın, işlerinin kötü gitmeye başladığı gerekçesiyle kendini valilik önünde yaktığı b...

Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu 'Açık ve Net' programında konuşan Cüneyt Özdemir, ''Affedersiniz, HDP yandaşlığı yok mu?'' sözleri ile sosyal medyanın gündeminde.

Kırsal 300 nüfuslu Akyar Mahallesi, Tavas ilçe Hıfzıssıhha Meclisi'nin olağanüstü aldığı karar gereği, ikinci bir emre kadar karantina altına alındı.

YÖK (Yükseköğretim Kurulu), üniversitelerin 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren başlayacağını duyurdu.

Urfa Siverek’te A.B. 2017’nin ekim, kasım aylarında ağabeyi ve dayısı tarafından defalarca cinsel saldırıya maruz bırakıldığı söylenen 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı ...

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, tatil yaptığı Bodrum'daki Koronavirüs (Kovid-19) önlemle...

Yazarlar
Website Security Test