Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Uğur Dündar gündem olan yumruklarının hikayesini anlattı

5.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sözcü yazarı Uğur Dündar, bugünkü (5 Haziran 2020 Cuma) köşe yazısında sosyal medyada gündem olan kavganın hikayesini anlattı.

Sözcü yazarı Uğur Dündar, dün sosyal medyada gündem olan görüntüler hakkında yazdı. Uğur Dündar röportaj için gittiği adreste evin bahçıvanıyla kısa süreli bir tartışma sonrası kavga etmiş ve sosyal medyada "Uğur Dündar'ın yumrukları" ifadesi yüksek etkileşim aldı.

Gündem olan görüntüler;

Uğur Dündar'ın Sözcü'de yayınlanan "Amerika'daki kavga!.." yazısı;

"Buz gibi bir kış günü, karlı meşe ormanlarını geçerek Edirne'ye doğru gidiyoruz.. Arada bir bastıran tipi, sanki otoyola dev küreklerle kar yığıyor.

Bu çok tehlikeli yolculuğu göze almamızın nedeni, güzel Edirne'den gelen bir çağrı.. Türkiye'den götürdüğü paralarla Amerika'da, dolar milyarderlerinin yaşadığı kentte keyif süren kaçak bir iş adamının, kıdem tazminatlarını ödemek yerine, ellerine karşılıksız senetler tutuşturduğu işçileri çağırıyor bizi.. “Gelin” diyorlar. “Gelin de nasıl sefil, perişan durumda olduğumuzu görün!..”. Biz de onları dinlemeye gidiyoruz.

Ama o da ne?. Hızını bir anda artıran tipinin, adeta buz patenine dönüştürdüğü otoyolda aracımız topaç gibi dönmeye başlıyor. Deneyimli sürücü Aslan Kızılkan, olağanüstü bir soğukkanlılıkla direksiyona hakim olmaya çalışıyor ama kontrolden çıkan otomobil hız kesmeden dönmeyi sürdürüyor. Artık sonumuzun geldiğini düşünürken, önde oturan ekibimizden Aydın ve yanındaki Can Ağyar isimli mangal yürekli yiğit kardeşlerim, beni korumak için üstüme kapanıyorlar. Mafya ve terör örgütlerinin tehditlerine karşı devletin görevlendirdiği koruma polisi Korkmaz İpek kardeşim de öyle.

Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen ölüm dansı, mucizevi biçimde, korkuluklara ve arkamızdan hiçbir araç gelmediği için bir yere çarpmadan sonlanıyor.. Ölümle yaşam arasında gidip geldiğimiz ürpertici saniyeleri geride bırakıp, sözümüzü. tutmak üzere yolculuğa devam ediyoruz..

Edirne'ye vardığımızda karın çoktan diz boyunu aştığını görüyoruz.. Soba dumanının göz gözü görmez hale getirdiği izbe bir kahvehanede bizi bekleyen işçilerle buluşuyoruz.. Avurtları çökmüş, sakalları uzamış ve o karlı günde geleceğimizden ümitlerini kesmiş emekçiler, bizi gördüklerinde sevinç çığlıkları atıyorlar.. Hepsinin derdi ortak:. “Biz bu adamın fabrikasına yıllarımızı verdik. Ama o hakkımız olan, bir nevi hayat sigortamız sayılan kıdem tazminatlarımızı ödemek yerine bu senetleri bırakıp kaçtı. Hepsi karşılıksız. Ama kendisi ABD'deki malikanesinde lüks bir yaşam sürüyor. Durumumuzu ve çaresizliğimizi birçok gazeteciye yazdık, ama onların çoğu vaktiyle bu iş adamının içki masalarında meze olduklarından, yani gebe kaldıklarından yazamadılar. Size yalvarıyoruz. Gidin Amerika'ya, bu adamın yaşadığı yeri bulun ve çoluğumuzun çocuğumuzun haklarının takipçisi olun. Yeminle söylüyorum ki açız aç!..”. O adresi bulduğumda ilk işimin Amerika'ya gitmek, klor yolsuzluğundan tutuklanacağını anlayınca devlete yığınla vergi borcu takıp kaçan bu iş adamına mikrofonu uzatmak olacağını söyleyerek Edirne'den ayrılıyoruz..

Çok geçmeden adresi tespit ediyoruz. Bunun üzerine kameraman kardeşim Gökhan Acun'la birlikte ABD'ye, New-York yakınlarında, dolar milyarderlerinin yaşadığı semtteki malikaneye gidip, kapıyı tıklatıyoruz.. Amacımız evrensel meslek ilkelerimizin gerektirdiği birkaç soruyu yöneltmek ve işçilere verdiğimiz sözü tutmak.

Ancak içeridekiler, kapıyı açmak yerine üzerimize çalıştırdıkları bir kişiyi gönderiyorlar.. Mali polisin, bu iş adamının Türkiye'den kaçırmak üzere bir Bulgar gemisine yüklettiği değerli eşyaları ortaya çıkardığı operasyonda, adı eşyaların alıcısı olarak geçen çalışana mikrofonu uzatıp, “Buyurun mikrofon sizin, konuşun aynen yayınlayalım” dememize karşın o, hakaretler savurmayı yeğliyor. İş adamı ve eşinin doldurduğu kişi bununla da yetinmeyip “Şimdi sizi parça parça edeceğim” diyerek kameraman Gökhan'a saldırıyor.. Sonrası, karakolda biten, tam bir gerilim filmi.

Yarım asırdır toplumun gerçekleri öğrenme hakkına hizmet ederken yaşadığımız bunun gibi bir yığın “ölüm dansı”nın yer aldığı OLAĞANÜSTÜ BİR HAYAT belgeselini, televizyonlarda ilk kez bu akşam 21.00'de, yükselen haber kanalı TELE1 TV'de ekrana getiriyoruz.. Değerli kardeşlerim Yılmaz Özdil'in hazırlanmasına çok büyük emekler verdiği, Gökmen Ulu'nun da yönetmenliğini başarıyla üstlendiği belgeseli seyretmek için hepinizi TELE1'e bekliyoruz.. Çünkü zahmet edip ayıracağınız zamana değeceğine inanıyoruz..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Mesajlaşma uygulamalarının en popüleri olarak görülen WhatsApp önce Web sürümünde ardından da mobil sürümde bağlanma problemi yaşıyor. Sosyal medyada birçok kullanıcı ...

İzmir Valiliği'nin paylaştığı programa göre İzmir'in 15 Temmuz 2020 Demokrasİ ve Milli Birlik Günü kutlamaları 13:00'da başlayıp gece yarısı sonrasına kadar sürecek.

Kuleli Askeri Lisesi Yerleşkesinde 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü kapsamında yapılacak etkinlikler sebebiyle Kuleli Caddesi, Vaniköy Caddesi, Yamaçlı Sokak, ...

Bilim ve teknolojiyi harmanlayarak, geleceğin tam donanımlı mühendislerini yetiştirme yolunda emin adımlarla ilerleyen Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim...

Halk Sağlığı Müdürlüğü Ege bölgesindeki illere dair vaka sayısını açıkladı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren müdürlüğün verilerine göre; Ege Bölgesi'nde i...

İstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. Yangına karadan ve havadan ekipler tarafından müdahale ediliyor. Yangın bölgesine giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemi...

Akit TV'de Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Pazar Manşeti programında Ayasofya kararıyla ilgili yorumlar sosyal medyada.

Yazarlar
Website Security Test