Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Maaşlarını Koronavirüs'le mücadele için bağışlamak isteyen milletvekilleri

28.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Vekil maaşlarını Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle mücadele için bağışlamak isteyen milletvekilleri sosyal medyada övgü aldı.

Türkiye'de Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle mücadele sürerken, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde bazı milletvekilleri mücadeleye kayıtsız kalamadı.

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal ile MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt yaptıkları sosyal medya paylaşımlarıyla maaşlarını Koronavirüs ile mücadele için bağışladıklarını açıkladılar.

Uysal paylaşımında, "Türkiye, büyük travmalar, yıkımlar sonrası ortaya çıkan kuşatıcı ve kapsayıcı iklimi hem karşı karşıya olduğumuz krizi yönetmek hem de birikmiş problemleri çözebilmek için bir ‘Yaratıcı Yıkım’ dinamiğine dönüştürmeli! Böyle bir süreçte, siyasetin aldığı kararların toplumsal karşılığının yüksek olması için özellikle siyasi liderler ve yüksek devlet yöneticilerinin kendi yapmadığı hiçbir tedbir ve fedakârlığı vatandaşlarımızdan istememeleri gerekir. Bu anlayış içerisinde ister TBMM uhdesinde ister Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin oluşturacağı bir fonda Korona Virüs Salgını-Pandemisi ile mücadele amacıyla öncülük yaparak 1 milletvekili maaşımı bağışlamak istiyorum" ifadelerine yer verdi.

Enginyurt ise, "Sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli. Evine kapanan, geçim sıkıntısı çeken, kirasını ödeme sorunu yaşayanlara devlet sahip çıkmalı. Sayın Cumhurbaşkanım, birlik, dayanışma ve yardımlaşma kampanyası başlatın. Olan olmayana vermeli. 1 aylık maaşımı (20 bin) bağışlamaya hazırım" pandemiyle mücadeleye destek oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Mustafa Ünal

19.05.2020 - 01:32
Bütün milletvekillerine teşekkür ederiz
Diğer Haberler

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta bu hafta sonu (5-7 Haziran 2020) tekrar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) sanatçı Haluk Levent’i uzaktan erişimle konuk etti.

İzmir'de camilerden çalan müzikle ilgili gözaltına alınan, ifadesi alınıp serbest bırakılan CHP'li Banu Özdemir'in iddianamesi hazırlandı.

Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) 78'incisini düzenlediği Ege Toplantısı'nın konuğu olan Tunç Soyer, pandemi sürecinde İzmir'de yaşananları ve yapılan faaliyet...

Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında toplu taşımanın zor yönetilecek işlerden bir tanesi olduğunu hatırlatan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, riskin...

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından 1 Haziran itibariyle de tedbirlerle birlikte normalleşmeye geçildi.

Ege Maden İhracatçılar Birliği tarafından organize edilen Moderatörlüğünü Prof. Dr. Faruk ÇALAPKULU’nun yaptığı Hayatımız Maden “Sürdürülebilir Madencilik” konulu çalı...

Yazarlar
Website Security Test