Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yaşlı adamın videosunu çeken kişi gözaltına alındı

24.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sosyal medyada yaşlıların videolarını çekip paylaşanlara yönelik bir kampanya başlatıldı. Kullanıcılar yaşlıların videolarını yayınlayanlara tepki gösterirken #videoyukaldır etiketi açıldı. İhsan isimli yaşlı adamın videosunu çeken kişi Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına almasının ardından sosyolojik anlamda da tramvalar baş göstermeye başladı.

Özellikle bilgi kirliliği ve yalan haberin dolaştığı sosyal medyada yaşlıların videoları da çekilip servis ediliyor. Dün çekilen bir videoda yaşlı bir adama yapılan muamele sosyal medyada büyük tepki çekmişti. İlgili video için tıklayın.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu videonun sosyal medyada yayılmasının ardından bir açıklama yapmış, bugün de videoyu çeken şahısın gözaltına alındığını ve videosu çekilen yaşlı adamdan özür dilendiği bildirdi.

Bakan Soylu videonun yayılmasının ardından "65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece koronavirüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır" ifadelerini kullanmıştı. Bugün ise yakalanan şahsın videosunu paylaşan İçişleri Bakanlığı hesabının tweetini RT (Retweet) etti.

İçişleri Bakanlığı'ndan şu tweet atıldı;

Dün hepimizi üzen görüntülere neden olan M.T.E. Ankara İl Emniyet Md. ekiplerince yakalanıp hakkında işlem başlatıldı

Videoya çektiği İhsan Amcamızı Kaymakamımız ziyaret ederek Bakanımız Sn Süleyman Soylu ile telefonda görüştürdü. Amcamızdan bu münasebetsizlik adına özür diledik.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

31 Mart tarihinde yaşandığı belirtilen olayda Yarbay olduğunu söyleyen bir kişi ile trafik polisi arasındaki tartışma sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Fatih Portakal'a sosyal medyadan büyük destek geldi. Fatih Portakal'a neden suç duyurusunda bulunuldu?

Alanya’da kız öğrencilerin kaldığı ve kış aylarında yurt olarak kullanılan bir otelde skandal bir görüntü ortaya çıktı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Fox TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal'a Twitter'da yazdıkları nedeniyle suç duyurusunda bulu...

Sağlık Bakanlığı’nın yeterli donanıma sahip özel hastaneleri pandemi hastanesi ilan etmesinin ardından SGK’nin Sağlık Uygulama Tebliği’nde de değişikliğe gidildi. Yeni...

2069 kişiyle yürütülen Koronavirüs İçki ve Alkol Anketi çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Sosyalleşmenin içki tüketiminin en önemli etmenlerinden biri olduğunu gösteren ç...

Koronavirüs’ün görünmeyen mağdurlarının sokak hayvanları olduğuna vurgu yapan TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla yaptığı...

Yazarlar
Website Security Test