Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Sağlık Bakanı Koca Çin'den gelen kitlerin parasını Atatürk'ün ödemediğini söyledi

23.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca bugün sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olan Çin'den gelen kitlerin parasının nasıl ödendiği konusuna da açıklık getirdi.

Sağlık Bakanlığının Bilkent Yerleşkesi'nde saat 13.30'da başlayan toplantı sona erdi.

Toplantıda, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu ele alındı.

Bugün sosyal medyada çok fazla konuşulan bir konu da Çin'den gelen hızlı tanı kitlerinin parasını kimin ödediği polemiğiydi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den gelen kitlerin parasını Türkiye'nin ödediğini açıkladı. Soruyu soran gazeteci, "Kitlerin Parasını Atatürk mü ödedi?" diye sorarken, Koca öyle bir şeyin olmadığını söyledi.

ÇİN'DEN TÜRKİYE'YE GÖNDERİLEN HIZLI TANI KİTLERİ GÜNDEMDE

Bakan Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar;

-Bu dönemde sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz. Sağlık kadromuza 32 bin yeni personel ekledik.

-Süreci suistimal eden maske üreticilerine katı yaptırımlar uygulanacak. Türkiye’de üretilen maskeler yurt dışında satılamayacak.

-Yerli solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz.

-Çin'den olumlu sonuç veren ilaç da bu sabah geldi. Yoğun bakım şartlarında tedavisi devam edenlere uygulanmaya başladı.

-Çin’den 50 bin tarama kiti sabah geldi. Devreye girdi. 1 milyona kadar hızlı tarama kiti kullanılacak.

-Hiçbir kitten, hiçbir laboratuvar testinden ücret almıyoruz, almayacağız, alanlara da izin vermeyeceğiz.

-Van özelinde şu an artan bir vakamız yok. Vaka var ama sayısı 10'un üzerinde değil.

-Başta, vakaların hepsi yurt dışı ağırlıklıydı, artık yurt dışı temaslı, temaslının temaslısı olmaya başladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

31 Mart tarihinde yaşandığı belirtilen olayda Yarbay olduğunu söyleyen bir kişi ile trafik polisi arasındaki tartışma sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Fatih Portakal'a sosyal medyadan büyük destek geldi. Fatih Portakal'a neden suç duyurusunda bulunuldu?

Alanya’da kız öğrencilerin kaldığı ve kış aylarında yurt olarak kullanılan bir otelde skandal bir görüntü ortaya çıktı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Fox TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal'a Twitter'da yazdıkları nedeniyle suç duyurusunda bulu...

Sağlık Bakanlığı’nın yeterli donanıma sahip özel hastaneleri pandemi hastanesi ilan etmesinin ardından SGK’nin Sağlık Uygulama Tebliği’nde de değişikliğe gidildi. Yeni...

2069 kişiyle yürütülen Koronavirüs İçki ve Alkol Anketi çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Sosyalleşmenin içki tüketiminin en önemli etmenlerinden biri olduğunu gösteren ç...

Koronavirüs’ün görünmeyen mağdurlarının sokak hayvanları olduğuna vurgu yapan TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla yaptığı...

Yazarlar
Website Security Test