Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Sağlık Bakanı Koca Çin'den gelen kitlerin parasını Atatürk'ün ödemediğini söyledi

23.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca bugün sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olan Çin'den gelen kitlerin parasının nasıl ödendiği konusuna da açıklık getirdi.

Sağlık Bakanlığının Bilkent Yerleşkesi'nde saat 13.30'da başlayan toplantı sona erdi.

Toplantıda, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu ele alındı.

Bugün sosyal medyada çok fazla konuşulan bir konu da Çin'den gelen hızlı tanı kitlerinin parasını kimin ödediği polemiğiydi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den gelen kitlerin parasını Türkiye'nin ödediğini açıkladı. Soruyu soran gazeteci, "Kitlerin Parasını Atatürk mü ödedi?" diye sorarken, Koca öyle bir şeyin olmadığını söyledi.

ÇİN'DEN TÜRKİYE'YE GÖNDERİLEN HIZLI TANI KİTLERİ GÜNDEMDE

Bakan Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar;

-Bu dönemde sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz. Sağlık kadromuza 32 bin yeni personel ekledik.

-Süreci suistimal eden maske üreticilerine katı yaptırımlar uygulanacak. Türkiye’de üretilen maskeler yurt dışında satılamayacak.

-Yerli solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz.

-Çin'den olumlu sonuç veren ilaç da bu sabah geldi. Yoğun bakım şartlarında tedavisi devam edenlere uygulanmaya başladı.

-Çin’den 50 bin tarama kiti sabah geldi. Devreye girdi. 1 milyona kadar hızlı tarama kiti kullanılacak.

-Hiçbir kitten, hiçbir laboratuvar testinden ücret almıyoruz, almayacağız, alanlara da izin vermeyeceğiz.

-Van özelinde şu an artan bir vakamız yok. Vaka var ama sayısı 10'un üzerinde değil.

-Başta, vakaların hepsi yurt dışı ağırlıklıydı, artık yurt dışı temaslı, temaslının temaslısı olmaya başladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Prof. Dr. Celal Şengör'ün Habertürk televizyonuna konuk oldu ve bir an uyuyakaldı. Canlı yayında uyuklayan Şengör, sosyal medyayı salladı.

İzole günlerde evde kalan tüketicinin tercihleri ve bu doğrultuda sektörlerin satış oranlarında önemli değişiklikler oldu.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri, Bahçeşehir Kampüsü robotik takımı INTEGRA tarafından başlatılan projeyle Türkiye’nin dört bir yanında sağlık ç...

İTÜ ETA Vakfı çatısı altında yer alan Doğa Koleji, evden eğitim döneminde öğrencilerin aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilmeleri için çeşitli oyunlar ve aktiv...

Avrupa'nın sürdürülebilir enerji dönüşümüne liderlik eden EIT InnoEnergy, Orta ve Doğu Avrupa'da gelecek vaat eden ve büyümek için finansmana ihtiyaç duyan girişimler ...

Özel hastanelerin Covid-19 sebebiyle yoğun bakımda yatan hiçbir hastadan ücret alamayacağı açıklandı; ancak SGK Sağlık Uygulama Tebliği’ne göre özel hastaneler; acil h...

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi yazılı basın tirajlarına dip yaptırdı. Dijital medya ise yükselişini artırarak sürdürdü.

Yazarlar
Website Security Test