Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Alpay Azap, Erdoğan karşıtlığı ile hedefte

19.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, yaptığı açıklamalarla iktidara yakın çevrelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı olarak yorumlandı.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap kritik olgu eşiğine ulaşıldığını belirterek, "Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız" dedi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, koronavirüs salgını hakkında sosyal medya hesabı üzerinden önemli uyarılarda bulundu.

Twitter hesabından açıklamada bulunan Azap şunları demişti:

"Türkiye kritik olgu eşiği olan 100’e ulaştı. Az test yaptığımızı, hastaların %20’sinin hastaneye gelip tanı aldığı düşünürsek kritik eşiğe günler önce ulaşmış olmamız da olası. Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız. Türkiye’nin bu salgını kontrol edebilecek sağlık alt yapısı, özveriyle çalışan bilgili ve deneyimli sağlık çalışanları olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımızın da desteği ile en az sayıda vaka ile bu salgını atlatacağımızı umuyorum."

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap'ı "Erdoğan karşıtlığı" ile hedefe koydu.

Karahasanoğlu, yazısında şunları kaydetti:

Koronavirüs konusunda son yaptığı açıklama da, “Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik, tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız” şeklinde..

Hong Kong ve Singapur, Koronavirüs ile mücadelede en başarılı ülkelerden..

İtalya da.. En başarısızlardan..

“En başarılı ülke gibi olamadık” diyen bir bilim adamı..

Daha ortada, Türkiye açısından çok olumsuz bir durum yok iken..

“En başarısız ülkeyi geçmeme” üzerinden söylem geliştirirse, sormamız gerekmez mi: “Senin bir ayarın yok mu, Prof? Senin bir orta noktan yok mu? Bir en başarılıdan bahsediyorsun, ‘olamadık’ diyorsun. Sonra en başarısızı gösterip, ‘hedef onu geçmemek’ diyorsun.”

Sol kafaya sahip olursanız.

Erdoğan karşıtı iseniz..

Bilim Kurulu üyeliğine layık bulunup kabul edilseniz bile..

Karşıtlığınızı böyle gösteriyorsunuz, işte..

Nedir, beni bu sonuca götüren?

Muhatabımız Prof. Alpay Azap beyin, sosyal medyadaki paylaşımları...

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye, Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'na ve Koronavirüs testi pozitif çıkan 601 sağlık çalışanına ağlıyor. Cemil Taşçıoğ...

Twitter'da faaliyet gösteren Ankara Kuşu isimli hesabın yöneticisi olduğu iddia edilen O.Y. isimli kişiye operasyon yapıldı. Gözaltına alınan O.Y.'nin hakkında FETÖ su...

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferah Onat, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını nedeniyle evde kalan insanların, en temel ihti...

Koronavirüs salgınıyla birlikte içerdiği C vitamini nedeniyle limona talep hızla arttı. 2019 limon rekoltesinin düşüklüğü de bu talep artışına eklenince limonun kilo f...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka ve ölümlerin hangi şehirlerde kaç tane olduğunu açıkladı. İzmir'de kaç vaka ve ölü var? İzmir Koronavirüs vaka ve ölü sayısı ne?

Çin’de ortaya çıkan ve kısa bir sürede Avrupa başta olmak üzere diğer tüm kıtalara hızla yayılan Koronavirüs salgını, ülkemizde de günlük hayatı derinden etkiliyor. Ko...

Zonguldak'ta Şerafettin Savaş, hayatını kaybetti. Savaş'ın cenazesi sonrası ise tabut yakıldı.

Yazarlar
Website Security Test