Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Arlet Natali Avazyan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?

11.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Arlet Natali Avazyan ismi sosyal medyada gündem oldu. Arlet Natali Avazyan kimdir? Avazyan polislerin kendisini aradığını söyledi. Twitter'dan azan Avazyan'ı polisler neden arıyor?

İnsan hakları savunucusu Arlet Natali Avazyan, Twitter'daki kişisel hesabından bir tweet atarak şunları söyledi;

"İstanbul da Abimin evini polisler basmış Beni arıyorlarmış..Hazırlandım bulunduğum adreste gelip beni almalarını bekliyorum....

Tansiyon hastasıyım Son 2 gündür çok yüksek tansiyonum..
Eğer sağlığımla ilgili ( ölüm, beyin kanaması vs) geçirirsen sorumlusu mevcut hükümettir."

Polislerin kendisini aradığını söyleyen Avazyan, hakkında "Annem Adanalı Babam Malatyalı." yazdığı için hakkında soruşturma açıldığını iddia ediyor.

ARLET NATALİ AVAZYAN KİMDİR?

Ermeni kökenli Tük sosyal medya fenomeni. Medyada Ümit Torosyan adıyla da geçiyor. Malatya Hekimhanlı, İstanbul’da yaşıyor. Sosyal medyada tarihi fotoğraflar paylaşmasıyla ünlenen ve fenomenleşen Natali Avazyan’a, dünyanın birçok yerinden fotoğraflar atılıyor.

Sosyal medyada 135 bin takipçisi var, paylaşım sayısı ise 193 bin. Her gün bir sürü şehre, bölgeye ait fotoğraflarını paylaşıyor. 1900’lerden başlayıp günümüze kadar gelen birçok fotoğrafı paylaşan Avazyan’ın, tarihi fotoğraf arşivi büyükbabasına dayanıyor. Büyük babası 100 yaşındayken vefat etmiş. Bu sebeple arşivin 100 yıllık bir geçmişi var. Büyükbabası ABD’ye gidip geldikten sonra, ticaret yapıyor olması sebebiyle, Türkiye’nin her bölgesini il il gezmiş, gezerken de fotoğraflamıştır.

Ailenin tek koleksiyonu fotoğrafla sınırlı kalmamış aynı zamanda halı, kilim koleksiyonları da varmış. Twitter’da fotoğraf paylaşmaya başlamasının en önemli sebebi de tarihe olan düşkünlüğüymüş. Paylaştıkça ilgi görmesi, onu daha da heveslendirmiş ve onu bir fenomene dönüştürmüş. Arşiv büyük, haliyle paylaşımlarında hız kesmeyen Avazyan’a farklı şehirlerden de fotoğraflar gelmeye başlamış, o fotoğrafları da paylaşıyormuş. 2019 yılında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ailesine ait olduğunu iddia ettiği bir fotoğraf paylaşımı yapmasıyla gündeme oturdu.

Twitter sayfasında yayınladığı yıllar öncesine ait arşiv fotoğraflarıyla tanınan Ermeni vatandaş Arlet Natali Avazyan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ailesinin şikâyeti üzerine gözaltına alındı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 4 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Hüseyin Akcan

19.12.2020 - 12:14
Esenboğa havaalanında katliam yapan ermeni asala militanını devrimci diye millete yutturan Türklere karşı nefret yüklü pacozdur avazya

Leyla Gölbaşı

03.06.2020 - 01:29
Paylasimları cok ilğimi cekiyor.Aynı zamanda düşüncelerini beğeniyorum.
Diğer Haberler

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi, geçtiğimiz yıllarda vefat eden üyelerini yayınladığı mesajla andı.

İZVAK Dinamik Grup’un yeni durağı Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü oldu.

Bayındır Belediyesi 150. Yılını Kutluyor

Ege Genç İş İnsanları Derneği'nin (EGİAD) 'Biz Bize' etkinliğinde EGİAD’ın 30. yılı kutlandı.

Emlak Konutları Platformu’ndan yapılan açıklamada, “Kentsel dönüşüme imar engeli koydular” denildi.

Efes Selçuk Belediyesi, İlham Veren Kentin tanıtımı adına yürütülen çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.

Su ürünleri sektörünün lideri Kılıç Deniz, uluslararası ödüllerine yenilerini ekledi.

Yazarlar
Website Security Test