Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

IP TV satanlara ve izleyenlere para ile hapis cezası gelebilir

15.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ne sunulacak 'Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası' kapsamında IP TV gibi korsan yayın dağıtıcıları ve kullanıcılarına para ile hapis cezası iddiası sosyal medyayı karıştırdı.

TBMM'ye sunulacak ve yakında görüşülmesi beklenen 'Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası' kapsamında korsan yayın dağıtıcıları ve kullanıcıları için kötü bir haber geldi.

Spor X'in iddiasına göre sunulacak yeni yasa teklifinin bir maddesinde, IPTV ve dekoderler aracığıyla gerçekleşen korsan yayınlarının dağıtıcılarının ve izleyenlerinin para cezası ve hapis cezası ile cezalandırılmasının talebi yer alıyor.

Türkiye'de yüz binlerce hatta milyonlarca spor severin, yayıncı kuruluşların yüksek ücretleri sebebiyle IP TV gibi kanallara yöneldiği biliniyor.

Meclis'e sunulacak yasada yer alan diğer maddeler ise şöyle;

1. Kulüpleri genel kurula iştirak eden üyelerin 3/4'ünün kararı ile kulüp merkezinin bulunduğu ildeki bir başka kulüp ile birleşebilir.

2. Şike ve teşvik primi suçları gibi suçlardan ceza alan yöneticilerin ömür boyu spordan men yahut kulüp başkanlığının veya yöneticiliği yasak edilecek.

3. Kulüplerin yönetim kurulu görev süresince bir önceki yıl gerçekleşen gelir bütçesinin %5'ini aşan miktarda kulüp gelirlerinin ve alacaklarının temlik edilmesi durumunda kulüp başkan ve yöneticilerinin müştereken sorumlu olacak.

4. Kulüplerin sponsorlar tarafından doğrudan yapılan transfer harcamaları hariç olmak üzere bir önceki gerçekleşen borçlanma hariç bütçesinin %25'inden fazlasını transfere kullanacak. 5. Kulüplerdeki iki yapının, yani kulüplerin hem dernek hem şirket yapısı sona erecek. Şirket olarak devam edilecek.

6. Kulüp başkanı ve yöneticisi olabilmek için birçok şart belirlenecek.

7. Bütçeyi aşan borç ve zarardan başkan ve yöneticiler bireysel olarak sorumlu olacak. Yani artık kulübü borçlandıran veya zarara uğratan yöneticiler ellerini kollarını sallayıp gidemeyecek.

8. Spor kulüpleri federasyonu veya Konfederasyonu mallarına karşı suç işleyenler Devlet malına karşı suç işlemiş gibi cezalandırılacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Edep

16.01.2020 - 14:16
spor yayını veriyorlar güya, ancak o kadar iğrenç yayınlar yapılıyor ki anlatamam, gençler bu pahalı lig tv yüzünden iptv ye yönelmiş durumda, ancak bu platformda sadece spor ve normal yayınlardan ziyade Türk İslam ahlakına, edebine, kültür ve töresine aykırı o kadar çok yayın yapılıyor ki, mutlaka sorumluların caydırıcı şekilde cezalandırılması mecburidir, aksi takdirde bunun hesabı çok zor...
Diğer Haberler

Elazığlı olduğu belirtilen bir vatandaş, Elazığ'a yapılan deprem yardımlarının Suriyelilere verildiğini iddia etti. Elazığlı vatandaşın isyanı sosyal medyada çokça pay...

2018 yılında gösterime giren Venom filminde Koronavirüs mesajı verildiği iddiası sosyal medyayı birbirine kattı.

Suriye ordusunun İdlib’in en büyük ilçesi Maarat el Numan’a girdiği bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı ise ‘gözlem ve kontrol noktalarını tehlikeye atacak her türlü g...

Sosyal medyada Cappy Canavarı olarak bilinen görsel tekrar gündemde. Bir kişinin Twitter'da Cappy markasını etiketleyerek öne sürdüğü iddialar birçok kullanıcı tarafın...

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, yine Twitter'da gündem olmayı başardı. Gökçek, ''İmamoğlu mu daha riskli deprem mi?'' Anketiyle sosyal me...

Elazığ depremi sonrası arama kurtarma ekiplerine yardım eden Suriyeli Mahmud el Osman'a Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verildi. Vatandaşlık verilecek Suriyeli Osman'...

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Ege Bölgesi'nde büyük bir alanda hissedildi.

Yazarlar
Website Security Test