Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

IP TV satanlara ve izleyenlere para ile hapis cezası gelebilir

15.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ne sunulacak 'Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası' kapsamında IP TV gibi korsan yayın dağıtıcıları ve kullanıcılarına para ile hapis cezası iddiası sosyal medyayı karıştırdı.

TBMM'ye sunulacak ve yakında görüşülmesi beklenen 'Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası' kapsamında korsan yayın dağıtıcıları ve kullanıcıları için kötü bir haber geldi.

Spor X'in iddiasına göre sunulacak yeni yasa teklifinin bir maddesinde, IPTV ve dekoderler aracığıyla gerçekleşen korsan yayınlarının dağıtıcılarının ve izleyenlerinin para cezası ve hapis cezası ile cezalandırılmasının talebi yer alıyor.

Türkiye'de yüz binlerce hatta milyonlarca spor severin, yayıncı kuruluşların yüksek ücretleri sebebiyle IP TV gibi kanallara yöneldiği biliniyor.

Meclis'e sunulacak yasada yer alan diğer maddeler ise şöyle;

1. Kulüpleri genel kurula iştirak eden üyelerin 3/4'ünün kararı ile kulüp merkezinin bulunduğu ildeki bir başka kulüp ile birleşebilir.

2. Şike ve teşvik primi suçları gibi suçlardan ceza alan yöneticilerin ömür boyu spordan men yahut kulüp başkanlığının veya yöneticiliği yasak edilecek.

3. Kulüplerin yönetim kurulu görev süresince bir önceki yıl gerçekleşen gelir bütçesinin %5'ini aşan miktarda kulüp gelirlerinin ve alacaklarının temlik edilmesi durumunda kulüp başkan ve yöneticilerinin müştereken sorumlu olacak.

4. Kulüplerin sponsorlar tarafından doğrudan yapılan transfer harcamaları hariç olmak üzere bir önceki gerçekleşen borçlanma hariç bütçesinin %25'inden fazlasını transfere kullanacak. 5. Kulüplerdeki iki yapının, yani kulüplerin hem dernek hem şirket yapısı sona erecek. Şirket olarak devam edilecek.

6. Kulüp başkanı ve yöneticisi olabilmek için birçok şart belirlenecek.

7. Bütçeyi aşan borç ve zarardan başkan ve yöneticiler bireysel olarak sorumlu olacak. Yani artık kulübü borçlandıran veya zarara uğratan yöneticiler ellerini kollarını sallayıp gidemeyecek.

8. Spor kulüpleri federasyonu veya Konfederasyonu mallarına karşı suç işleyenler Devlet malına karşı suç işlemiş gibi cezalandırılacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Edep

16.01.2020 - 14:16
spor yayını veriyorlar güya, ancak o kadar iğrenç yayınlar yapılıyor ki anlatamam, gençler bu pahalı lig tv yüzünden iptv ye yönelmiş durumda, ancak bu platformda sadece spor ve normal yayınlardan ziyade Türk İslam ahlakına, edebine, kültür ve töresine aykırı o kadar çok yayın yapılıyor ki, mutlaka sorumluların caydırıcı şekilde cezalandırılması mecburidir, aksi takdirde bunun hesabı çok zor...
Diğer Haberler

Sosyal medyada bazı vatandaşlar, Marmaray'da durak anonsu yapılmadığı iddia etti ve yetkilileri anons yapılması için göreve çağırdı.

Son olarak 22 Ocak 2020 Çarşamba tarihinde Manisa'nın Akhisar ilçesinde olan depremler sonrasında vatandaşlar güncel fay hattı haritasını internette aratmaya başladı. ...

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, yazılı basın, televizyon, radyo ve internette reklam verme oranını paylaştı: Reklam verme oranı yazılı basın ve TV’d...

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, esrarın zararlı olmadığını belirten bir yazı kaleme alarak, kenevir bitkisinin yararlarından bahsetti.

Akhisar'daki depremleri üç yıl önceden bilen Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Manisa için uyarıda bulunarak tehlikenin geçmediğini söyledi.

Manisa'da dün geceden bu yana olan depremler korkutuyor. 23 Ocak 2020 Perşembe tarihi itibariyle son depremler listesi. Manisa'da kaç deprem oldu? Hangi ilçelerde depr...

Milli Eğitim Bakanlığı’nın rehber öğretmenlere dağıttığı kitapta çocuklara cinsel istismar ve şiddet uygulayan kadınlar başı açık, şefkat gösteren kadınlar ise türbanl...

Yazarlar
Website Security Test