Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hangi ülkeden kaç yabancı Türkiye'den ev alıp vatandaşlığa geçecek?

12.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hangi ülkeden kaç yabancı Türkiye'den ev alıp Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için hak kazandı? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) vatandaşlık hakkı kazanan yabancılar için 'uygunluk' belgesi düzenledi.

TKGM (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü), 6 bin 85'i geçen yıl olmak üzere 2017'den bugüne kadar, belirlenen rakamlarda taşınmaz edinen 101 ülkeden toplam 6 bin 694 yabancı ülke vatandaşına, Türk vatandaşlığı için uygunluk belgesi düzenledi.

İRAN BİRİNCİ SIRADA

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için taşınmaz edinimi şartını yerine getiren yabancılar arasında ilk sırayı 1475 kişiyle İran vatandaşları aldı. 842 kişiyle Iraklılar ikinci, 812 kişiyle Afganistanlılar üçüncü sırayı alırken bu ülkeyi 658 kişiyle Yemen, 390 ile Filistin, 365 ile Ürdün, 291 ile Libya, 268 ile Çin, 229 ile Mısır ve 139 ile Pakistan vatandaşları takip ediyor.

Geçtiğimiz yıl İran'dan 1321, Irak'tan 756, Afganistan'dan ise 754 kişiye uygunluk belgesi verilmişti.

Türk vatandaşlığı için başvuran yatırımcılar için son karar ise İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne ait.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in ölümünün üzerinden tam 13 yıl geçti. 19 Ocak 2007'de işlenen cinayet, cinayete giden süreç ve sonrasınd...

Doğal gaz faturaları sosyal medyanın bir numaralı gündem maddesi oldu. Özellikle Twitter'da #DoğalgazFaturası etiketinin Türkiye gündeminde bir numaraya oturmasıyla va...

Balıkesir’de bulunan bir lisede Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde yapılan uygulama sosyal medyada gündem oldu.

Tunceli’de Gülistan Doku'ya ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni görüntüler bir araç kamerasına tesadüfen yansıdı.

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit hayatını kaybetti. Rahşan Ecevit kaç yaşındaydı, neden öldü, hastalığı neydi?

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, iddiaya göre ''Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid H...

Taklit ustası Kadir Demir'in videosu sosyal medyayı salladı. Demir, birçok yabancı ülkenin turistlerinin taklitlerini yaptı.

Yazarlar
Website Security Test