Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Erdoğan'ın 'evlilik' ve 'evde kalma' ile ilgili sözlerinin yankıları sürüyor

11.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'evlilik' ve 'evde kalma' ile ilgili sözlerinin sosyal medyada yankıları sürüyor. Özellikle Twitter'da iki gündür Cumhurbaşkanının sözlerini eleştiren hastag'ler (etiket) Türkiye gündeminde.

Engelli Vatandaşlarımızın ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni'nde konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "evlilik" ve "evde kalma" ile ilgili sözlerinin sosyal medyada yankıları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ünlü şarkıcı Demet Akalın da hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende konuşarak, "Gençlerimizin evlilik yaşı giderek yukarı doğru çıkıyor. Genç yaşta maalesef evlenmiyorlar, kızlar da erkekler de. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya! Devlet Baba’dan bahsediyor muyuz? Devletin başında da Erdoğan var mı? Var. Tavsiye ediyorum. Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığı ile meşrulaştırılmaya daha da vahimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin.

Aile kurumunu kökünden kurutmaya çalışan sembollerin önü bilinçli şekilde açılırken; sahip çıkan davranışlar küçümseniyor. Bu büyük tehlikeye hep birlikte karşı koyalım. Ailemizin içinde yer aldığı değerlere sahip çıkmanın bizi küçülten değil yücelten bir tercih olduğunu gençlere göstermeliyiz... Rabbimiz ne buyuruyor? ‘Nikahlanınız, çoğalınız’ buyuruyor. Nikah dışı evlilik bizim değerlerimizde yok. Buna bir defa hep birlikte tavır koymamız lazım." ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan bugün (11 Ocak 2020 Cumartesi) yapılan ve kaynağı olmayan bir habere göre AKP’den yeni yasa teklifi’ haberi sosyal medyayı karıştırdı. "Evde kalma vergisi geliyor" şeklindeki hiçbir resmi kaynağa dayanmayan bu iddia bazı platformlarda dolaşıyor ve sosyal medyada kullanıcılardan bazıları bu haberi gerçek zannediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri sosyal medyada büyük yankı buldu ve vatandaşlar bu sözlerle ilgili yorumlar yapmaya devam ediyor. Twitter'da "#EvlilikteParayaTakılanlar" ve "#EvdeKalmaVergisi" etiketleri Türkiye gündeminde üst sıralarda yer alıyor ve bu konularda binlerce tweet atılıyor.

Vatandaşların Erdoğan'ın evlilik sözlerine verdiği tepkiler;

Ayrıca "Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya daha da vahimi özendirilmeye çalışılıyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medyadan "Demet Akalın" hatırlatması da yapıldı.

Sosyal medyada Erdoğan’ın Saray’da Demet Akalın ve birlikte yaşadığı eski eşi Okan Kurt’u ağırlaması işaret edilip "Bunlar evlilik dışı ilişkiyi özendiriyor, diyen kişinin daha geçenlerde kocasını icra borçlarından dolayı boşayan ve birlikte yaşamaya devam eden Demet Akalın'ı Saray’da ağırlaması çelişki değil mi?" sorusu yöneltildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Taklit ustası Kadir Demir'in videosu sosyal medyayı salladı. Demir, birçok yabancı ülkenin turistlerinin taklitlerini yaptı.

Vatan Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Aydınlık Gazetesi sanatçı Lale Mansur'u, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın eşi ilan etti.

Kanal İstanbul projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından aralık ayında askıya çıkarılan ÇED raporu ile ilgili karar verildi.

İstanbul Fatih'te siyanürle intihar eden Yetişkin soyadlı 4 kardeşin elektriğini kesen firmaya büyük ceza verildi. Firmaya verilen ceza sosyal medyada infial yarattı.

13 Mayıs 2014 yılında Manisa ilinin Soma ilçesindeki kömür madeninde yaşanan kaza nedeniyle 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan 'Soma Faciasını' Ankara'da protesto etme...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji ile ilgili bir açıklama yaptı.

Murat Kaptan’ın İzmir ve yurtdışında çektiği sualtı fotoğraflarından oluşan “Kaptan’ın Seyir Defteri” sergisi İzmir’de açıldı.

Yazarlar
Website Security Test