Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İçişleri Bakanlığı'nın 'Azalanlar 2019' paylaşımlarına kadınlardan cevap

10.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İçişleri Bakanlığı resmi sosyal medya hesabından 'Azalanlar 2019' başlığıyla veriler paylaştı. Paylaşılan verilerden bazılarına muhataplarından yanıt geldi.

İçişleri Bakanlığı'nın Twitter'daki resmi hesabından yapılan paylaşıma kadınlardan tepki geldi. Bakanlık, 2019 yılında yaşanan olaylara ilişkin veriler paylaştı. Paylaşımlara "Azalanlar 2019" başlığı konuldu.

İçişleri Bakanlığı'nın paylaşımı;

Kadın cinayetleriyle ilgili yapılan paylaşımda 2019 yılı içinde kadına yönelik şiddet olaylarında yüzde 17,5 oranında düşüş yaşandığı bildirildi. "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" ise İçişleri Bakanlığı'nın verilerine cevap olarak 2008-2019 yılları arasındaki kendi verilerini paylaştı ve İçişleri Bakanlığı'nın yanlış veri aktardığı öne sürüldü.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun paylaşımı;

İçişleri Bakanlığı'nın "Azalanlar 2019" paylaşımları;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020 yılının 20 Kasım tarihi itibariyle cinayete kurban giden kadın sayısını açıkladı. Bakan Soylu, açıklamalarına ek olarak erkeklere ...

İstanbul'un Tuzla ilçesinde bir kadının sokak kedilerini kesip yediği iddia edildi. Kadının gözaltına alındığı bildirildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), yeni tip koronavirüsün (Covid-19) meslek hastalığı sayılması önerisinin Meclis Sağlık Komisyonu tarafından kabul ed...

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, yazdığı yazıda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve istifa konusunda yorumlarda bulundu. Bülent Arınç'ın açıklamalarını değerlendiren Takan,...

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınması için bir çalışmanın yürütüldüğünü iddia etti.

Avrupa Birliği(AB) ve birlikte aşı geliştiren ABD'li Pfizer ve Alman BioNTech şirketleri arasında tedarik anlaşması imzalandı.

İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. M. Lütfi Çamlı Türkiye ve İzmir'de koronavirüs durumuna ilişkin Gözlem'e önemli açıklamalarda bulundu. Çamlı İzmir'de yapılan testler...

Yazarlar
Website Security Test