Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Black Friday 2019 Türkiye araştırması raporu

29.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Black Friday (Kara Cuma) 2019 Türkiye araştırması yayınlandı. Black Friday ülkemizde nasıl geçti? En çok indirim hangi ürünlerde oldu?

Efsane Cuma, Muhteşem Cuma, Süper Cuma vs. gibi birçok isimle ülkemizde de uygulanan Black Friday günleri Türkiye'de nasıl geçti? En çok indirimler hangi ürünlerde yapıldı? Vatandaşların şikayetleri neler? Çöken e-ticaret siteleri... Büyük bir kaosla başlayan ve halen devam eden Black Friday günlerinden izlenimler haberimizde...

Türkiye'de Black Friday'de en çok indirimin yapıldığı platform e-ticaret siteleri olarak öne çıktı. Araştırmaya göre bu sitelerde bazı ürünlere yapılan indirim oranı yüzde 50'nin üstünü gördü.

Tamindir.com'tan Berk Demirci'nin haberine göre, en büyük indirim kozmetik tarafında olurken onu gıda ve temizlik ürünleri izledi. Bununla birlikte mağazalarda indirime katılım görülürken, süpermarket tarafında herhangi bir ekstra indirim yapılmadığı dikkatleri çekti. Ayrıca e-ticaret sitelerinde gerçekleşen indirimlerin büyük bir bölümü teknoloji ürünleri için de geçerli oldu. Bilgisayar, giyilebilir ürünler, akıllı telefon ve tablet gibi ürünlerde önemli fırsatların oluşturulduğu gözlendi.

Şikayetler Çok Fazla
Bununla birlikte pek çok kişi black friday kapsamında gerçekleştirilen kampanyalarla ilgili şikayetlerini sosyal medya kanalları üzerinden dile getirdi.

Sosyal medyada dile getirilen şikayetler temel olarak iki başlık altında incelenebilir. Söz konusu şikayetlere konu olan ilk durum sahte indirimler iken ikinci durum ise patlayan siteler oldu. Yaşadıkları sorunları ve saçmalıkları farklı sosyal medya platformlarında dile getiren kişiler, #BlackFridayRezaleti hashtagi ile paylaşımlarda bulundu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed el-Sani'nin annesi Şeyha Moza bint Nasır el-Missned'in Kanal İstanbul projesi güzergahından arazi aldı iddiası.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'ndan Karadeniz bölgesindeki insanl...

Bu yazı değerli yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Mehmet Şakir ÖRS'ün Gözlem için yazdığı dünyadaki siyasal gelişmeler ve bunlara paralel olarak Türkiye'ye olası etkile...

Doğa Koleji'nden satış işlemlerine ilişkin resmi açıklama geldi.

Burdur'da eşi Gül Efe'yi öldüren Astsubay Mehmet Efe için öne sürülen iddialar sosyal medyayı karıştırdı.

Arif Gökçe isimli YouTuber, 25 yaşındaki arkadaşı Halil Karakız'ı öldürdüğü belirlendi.

Şırıngalı çikolata yiyen bir çocuk daha hayatını kaybetti. Kapağını açmaya çalışan 7 yaşındaki Umut Bilgi, kapağın soluk borusuna kaçması üzerine yaşamını yitirdi.

Yazarlar
Website Security Test