Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Diyanet'ten dijital ortamda vaiz istihdamı

29.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

6. Din Şurası Kapanış Programı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yeni istihdam kategorileri hakkında bilgiler verdi.

6. Din Şurası Kapanış Programı’nda konuşan Prof. Dr. Ali Erbaş, ibadet yerlerinin kadın, çocuk, genç ve engellilerin ihtiyaçlarını karşılama yönündeki uygulamalarla destekleneceğini anlattı.

Erbaş, “Cami merkezli irşat (Doğru yolu gösterme, uyarma; TDK) faaliyetlerinin yanı sıra ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda vaizlerin bir kısmının dijital ortamlarda, bir kısmının ise gezici irşat faaliyetlerinde istihdam edilerek hizmet alanlarının genişletilmesi ve çeşitlendirilmesi yönünde çalışmalar yapılması gerektiğini” dedi.

Independet Türkçe'nin haberine göre, "Dinin, her toplum ve tarih için geçerli olan sabitelerinin tartışmaya açılmaması gerektiğini" anlatan Erbaş, içtihada bağlı dini hükümlerin üretildiği tarihsel şartların sosyoekonomik gerçeklikler açından yeniden yorumlanabileceğini değerlendirdi.

Erbaş, Başkanlık tarafından inanç problemleri konusunda sağlıklı veriler elde edilmesi amacıyla alanında yetkin bilim adamlarının danışmanlığında saha araştırmaları yapılabileceğini, üniversitelerdeki din, birey ve toplum ilişkileri hakkında hazırlanan lisansüstü tezler ve diğer akademik çalışmaların desteklenebileceğini, bu araştırmalardan elde edilen sonuçların değerlendirilerek hizmet politikalarına dönüştürülebileceğini aktardı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Cambridge Camii açılışında çekilen fotoğraf sosyal medyanın gündeminde.

Perakende sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen ‘Perakende Güneşi Ödülleri’ sahiplerini buldu. Perakende Güneşi Ödülleri’nde ‘Onur Ödülü’nün sahibi ise Bey...

Kışın gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte enerji faturaları da şişmeye başladı. Özellikle doğalgaz ve elektrik kullanımındaki artış faturalara yansıyor. Bu mevsi...

Furkan Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul tahliye kararı verildi.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay tarafından 2020 yılında geçerli olacak asgari ücret için yeni bir açıklama geldi.

İsmail Küçükkaya ile Tevfik Göksu arasında yaşanan 'İstanbul Trafiği' diyaloğu sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ordu'da cinayete kurban giden Ceren Özdemir'i öldüren kişinin ifadeleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Yazarlar
Website Security Test