Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Diyanet PDR öğretmeni atayacak

27.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Diyanet İşleri Başkanlığı PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) öğretmeni alımı yapacağını açıkladı.

Diyanet, öğretmen alımı yapacağını açıkladı. Kurum, 60 psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenin taşra teşkilatlarında görevlendirileceğini bildirdi.

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, hastanelerden öğrenci yurtlarına, cezaevlerinden çocuk koruma evlerine kadar toplumsal yaşamın hemen her alanında söz sahibi olan Diyanet İşleri Başkanlığı, kamu kurumlarında, “Manevi Danışman” adı altında görevlendireceği isimleri öğretmenler arasından seçmeye karar verdi. Diyanet’in taşra teşkilatı için 2018 ve 2019 yılında düzenlenen KPSS’den en az 70 puan alan öğretmenler arasından 60 kişinin görevlendirileceği bildirildi.

Dev bütçesi ile birçok bakanlığı geride bırakan Diyanet İşleri Başkanlığı, "Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı" için 60 kişilik kadro açtı. Başkanlığın taşra teşkilatları için açılan kadro ilanına başvuru için üniversitelerin psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun olmak şartı koşuldu. KPSS’den en az 70 puan isteyen Diyanet, 180 adayın sözlü sınava çağırılacağını ifade etti.

MÜLAKAT SİSTEMİ OLACAK

Diyanet kadrolarına atanacak öğretmenler, Ankara’da sözlü sınava alınacak. Sözlü sınavda, adayların mezun olduğu lisans programıyla ilgili bilgileri ölçülecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, "Kayırmacılığa yol açıyor" tepkisine karşın öğretmen alımlarında uyguladığı mülakat sisteminin bir benzeri de Diyanet İşleri Başkanlığı’nca uygulanacak. Diyanet’te çalışmak isteyen öğretmenlerin genel kültürü de sözlü sınav ile "ölçülecek". Sözlü sınavda adayların, "İfade yeteneği ve muhakeme gücü" açısından değerlendirileceği bildirildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Cambridge Camii açılışında çekilen fotoğraf sosyal medyanın gündeminde.

Perakende sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen ‘Perakende Güneşi Ödülleri’ sahiplerini buldu. Perakende Güneşi Ödülleri’nde ‘Onur Ödülü’nün sahibi ise Bey...

Kışın gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte enerji faturaları da şişmeye başladı. Özellikle doğalgaz ve elektrik kullanımındaki artış faturalara yansıyor. Bu mevsi...

Furkan Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul tahliye kararı verildi.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay tarafından 2020 yılında geçerli olacak asgari ücret için yeni bir açıklama geldi.

İsmail Küçükkaya ile Tevfik Göksu arasında yaşanan 'İstanbul Trafiği' diyaloğu sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ordu'da cinayete kurban giden Ceren Özdemir'i öldüren kişinin ifadeleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Yazarlar
Website Security Test