Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Padişah Vahdettin'in İstanbul'dan ayrılışı için 'Hicret' benzetmesi

25.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye gazetesi yazarı Ekrem Buğra Ekinci'den Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'in İstanbul'dan ayrılışı için 'hicret' benzetmesi.

Türkiye gazetesi yazarı Ekrem Buğra Ekinci bugünkü yazısında, son Osmanlı Padişahı Vahdettin’in İstanbul'dan ayrılışını Hz. Muhammed'in Mekke'den Medine'ye göçü olarak bilinen 'Hicret' olayına benzetmesi sosyal medyanın gündeminde.

Ekrem Buğra Ekinci, bugünkü yazısında son Osmanlı Padişahı Vahdettin’in İstanbul'dan ayrılışına değinerek, "Padişah, siyasî bir buhrana ve iç savaşa sebep olmak istemedi" dedi ve şunları yazdı: "Ortalık yatıştıktan sonra tekrar dönmek niyetiyle hicrete razı oldu. Hatıralarında, ‘Yaşamak imkânsız olan yerden hicret, Peygamber sünnetidir’ demiştir. Korkmuş muydu? Torunu Hümeyra Hanımsultan’ın da dediği gibi, hayır. Zaten yaşlı ve hasta idi; tek ciğerle yaşıyordu."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed el-Sani'nin annesi Şeyha Moza bint Nasır el-Missned'in Kanal İstanbul projesi güzergahından arazi aldı iddiası.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'ndan Karadeniz bölgesindeki insanl...

Bu yazı değerli yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Mehmet Şakir ÖRS'ün Gözlem için yazdığı dünyadaki siyasal gelişmeler ve bunlara paralel olarak Türkiye'ye olası etkile...

Doğa Koleji'nden satış işlemlerine ilişkin resmi açıklama geldi.

Burdur'da eşi Gül Efe'yi öldüren Astsubay Mehmet Efe için öne sürülen iddialar sosyal medyayı karıştırdı.

Arif Gökçe isimli YouTuber, 25 yaşındaki arkadaşı Halil Karakız'ı öldürdüğü belirlendi.

Şırıngalı çikolata yiyen bir çocuk daha hayatını kaybetti. Kapağını açmaya çalışan 7 yaşındaki Umut Bilgi, kapağın soluk borusuna kaçması üzerine yaşamını yitirdi.

Yazarlar
Website Security Test