Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Zeki Müren, doğumunun 88. yılında Grand Pera Emek Sahnesi’nde anılacak

22.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Klasik Türk müziğinin en önemli isimlerinden Zeki Müren, doğumunun 88’inci yılında kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası Grand Pera’da anılacak. Klasik Türk müziğinin “Sanat Güneşi” olarak bilinen Zeki Müren’in unutulmaz şarkıları, yine Klasik Türk müziğinin sevilen müzik grubu “İncesaz” eşliğinde Grand Pera Emek Sahnesi’nde yeniden sevenleriyle buluşacak.

Sanata olan katkılarından dolayı “Devlet Sanatçısı" unvanıyla ödüllendirilen Klasik Türk müziğinin usta ismi Zeki Müren’in efsane şarkıları, 6 Aralık Cuma günü saat 20.00 Grand Pera Emek Sahnesi’nde yankılanacak. Genellikle grup üyeleri olan Cengiz Onural ve Murat Aydemir’in eserlerini seslendiren, aynı zamanda da Cumhuriyet dönemi şarkılarını ve geleneksel türküleri kendilerine has bir yorum ile müzikseverlerle buluşturan İncesaz, bu kez Altın Plak Ödülü'nün ilk sahibi Zeki Müren’in şarkılarıyla dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

Tanburda Murat Aydemir, kanunda Taner Sayacıoğlu, klasik kemençede Emre Erdal, vurmalı çalgılarda Türker Çolak, kontrbasta Volkan Hürsever, gitarda Cengiz Onural’ın yer aldığı, solistliğini de Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun üstlendiği İncesaz, müzik yaşantısı boyunca altı yüzü aşkın plak ve kaset dolduran, üç yüzü aşkın şarkı besteleyen Zeki Müren’in en sevilen şarkılarını müzikseverlerle buluşturacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye, Akdeniz'de araştırma çalışmaları yürütecek olan Oruç Reis gemisi için Navtex ilan etti. Navtex nedir? Yunanistan bu kararın üzerine NATO ile bir görüşme yapacak.

Zamanının büyük bir bölümünü internet başında geçiren bir çocuk, annesinin yıllarca yaptığı birikimin tamamına yakınını Twitch üzerinden yayıncılara bağışlayarak günde...

Avrupa’nın birinci, dünyanın yedinci büyük tarım ülkesi Türkiye, bir yandan tarımsal üretimini arttırmak için projeleri hayata geçirirken, diğer yandan ürettiği tarım ...

İçişleri Bakanlığı artış gösteren Koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle nişan, nikah, düğün ve sahiller için 81 ile bir genelge gönderdi. Bakanlık bulaş riskinin a...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili yeni açıklamalara imza attı. Bakan Selçuk, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisine ilişkin de uyarıda bulundu.

2003 yılında Doğan Holding bünyesinde kurulan Dream TV'nin kapatıldığı açıklandı.

İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı, taleplerine rağmen, salgına ait verilerin Tabip Odası ve kamuoyu ile paylaşılmadığını belirterek açıklamalarda bulundu.

Yazarlar
Website Security Test