Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Zeki Müren, doğumunun 88. yılında Grand Pera Emek Sahnesi’nde anılacak

22.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Klasik Türk müziğinin en önemli isimlerinden Zeki Müren, doğumunun 88’inci yılında kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası Grand Pera’da anılacak. Klasik Türk müziğinin “Sanat Güneşi” olarak bilinen Zeki Müren’in unutulmaz şarkıları, yine Klasik Türk müziğinin sevilen müzik grubu “İncesaz” eşliğinde Grand Pera Emek Sahnesi’nde yeniden sevenleriyle buluşacak.

Sanata olan katkılarından dolayı “Devlet Sanatçısı" unvanıyla ödüllendirilen Klasik Türk müziğinin usta ismi Zeki Müren’in efsane şarkıları, 6 Aralık Cuma günü saat 20.00 Grand Pera Emek Sahnesi’nde yankılanacak. Genellikle grup üyeleri olan Cengiz Onural ve Murat Aydemir’in eserlerini seslendiren, aynı zamanda da Cumhuriyet dönemi şarkılarını ve geleneksel türküleri kendilerine has bir yorum ile müzikseverlerle buluşturan İncesaz, bu kez Altın Plak Ödülü'nün ilk sahibi Zeki Müren’in şarkılarıyla dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

Tanburda Murat Aydemir, kanunda Taner Sayacıoğlu, klasik kemençede Emre Erdal, vurmalı çalgılarda Türker Çolak, kontrbasta Volkan Hürsever, gitarda Cengiz Onural’ın yer aldığı, solistliğini de Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun üstlendiği İncesaz, müzik yaşantısı boyunca altı yüzü aşkın plak ve kaset dolduran, üç yüzü aşkın şarkı besteleyen Zeki Müren’in en sevilen şarkılarını müzikseverlerle buluşturacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed el-Sani'nin annesi Şeyha Moza bint Nasır el-Missned'in Kanal İstanbul projesi güzergahından arazi aldı iddiası.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'ndan Karadeniz bölgesindeki insanl...

Bu yazı değerli yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Mehmet Şakir ÖRS'ün Gözlem için yazdığı dünyadaki siyasal gelişmeler ve bunlara paralel olarak Türkiye'ye olası etkile...

Doğa Koleji'nden satış işlemlerine ilişkin resmi açıklama geldi.

Burdur'da eşi Gül Efe'yi öldüren Astsubay Mehmet Efe için öne sürülen iddialar sosyal medyayı karıştırdı.

Arif Gökçe isimli YouTuber, 25 yaşındaki arkadaşı Halil Karakız'ı öldürdüğü belirlendi.

Şırıngalı çikolata yiyen bir çocuk daha hayatını kaybetti. Kapağını açmaya çalışan 7 yaşındaki Umut Bilgi, kapağın soluk borusuna kaçması üzerine yaşamını yitirdi.

Yazarlar
Website Security Test