Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Pakize Akbaba kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde? Erdoğan'a hakaret etti mi?

5.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Pakize Akbaba kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etti mi? Pakize Akbaba şehit annesi mi? Erdoğan'a hakaret mi etti? Pakize Akbaba yargılanıyor mu?

İstanbul Şehit Anaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba'ya, 5 Aralık 2017 tarihinde Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’nda yaptığı konuşması nedeni ile "Cumhurbaşkanına hakaretten" soruşturma açılmıştı.

PAKİZE AKBABA'YA BERAAT

Pakize Akbaba'nın 2017 yılındaki konuşması;

Pakize Akbaba'nın ilk duruşması 7 Kasım Perşembe günü, 10.00’da Ankara Adliyesi’nde başlayacak. Akbaba Twitter'daki kişisel hesabından şöyle dedi; ""2017 yılında davet edildiğim bir toplantıda yaptığım bu konuşma nedeniyle Cumhurbaşkanına hakaretten 4 yıl hapis istemiyle hakkımda dava açıldı. Perşembe günü Ankara Adliyesi’nde davam başlıyor. Yaşananları yüce Türk milletinin vicdanına havale ediyorum."

Başta Twitter olmak üzere birçok sosyal medya platformunda Pakize Akbaba'ya destek vardı. Çok sayıda vatandaş #PakizeAnneTürkiyedir başlığı ile paylaşımda bulunarak Akbaba'ya destek oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Kosovalı

07.11.2019 - 13:35
Bu kadinin eli opulsun ne demek mahkemeye vermek ayiptir kim bu kadin kadar fedakar cugerinin bir kosesini topraga vermis
Diğer Haberler

Haftanın videosu, Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan'ın 'Haydi Çocuklar Camiye Projesi'yle ilgili tepkisi.

Kamuoyuna yoksullara yardımlarıyla bilinen 'Hızır' kod adlı kişi, Tuzla'da bir bakkalda veresiye defterini satın aldı.

E-Hacizde ikinci dalga başladı. 1.5 milyon kişiye trafik cezaları ve KYK borçları nedeniyle e-haciz uygulanmaya başlandı.

Cumhurbaşkanlığı, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğiti...

Konya'da bir öğrenci ödevini soran İngilizce öğretmenine yumruklu saldırı yaptı iddiası.

Tarım Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş, 'Geleceğe Nefes' ağaç dikme kampanyasının bir aldatmaca olduğunu söyledi.

17 yaşında Bursa Nilüfer'de yaşayan Oğuz Akçay isimli lise öğrencisi, iPhone marka cep telefonunda bulduğu bir açığı firmaya bildirmesi üzerine 100 lira ile ödüllendir...

Yazarlar
Website Security Test