Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekşi Sözlük'te 'abonelik iptalinde faks kaldırılsın' kampanyası

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekşi Sözlük birçok kişiyi ilgilendiren problemler hakkında kamuoyu oluşturmaya devam ediyor. Sözlükte herhangi bir 'abonelik iptali' için firmalar tarafından istenen 'faks' gündemde.

Ekşi Sözlük, birçok vatandaşın yaşadığı problemler hakkında kamuoyu yaratmaya devam ediyor. Sözlükte şu an konuşulan en popüler konulardan birisi neredeyse tüm firmaların istediği; abonelik iptalleri işlemlerinde faks çekilmesi konusu oldu.

Sözlükte bu sorundan muzdarip birçok yazar kampanyaya desteğini bildiriyor. 'abonelik iptalinde faks kaldırılsın' başlığını açan bir yazar örnek bir şikayet metnini, bu uygulamaya karşı olan yazarlardan CİMER'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) göndermelerini istedi.

CİMER'e yollanması istenen şikayet metni;

"Ülkemizde, abonelik sistemiyle çalışan yerli ve yabancı birçok firma, abonelikten ayrılma talepleriyle karşı karşıya kaldıklarında çağ dışı, hiçbir modern ülke ve işleyişte yeri olmayan 'faks' sistemine kullanıcıları mahkum bırakmaktadır. 'Faks' sistemi, firmaların, müşterileri oyalama, üye kalmaya zorlama, bezdirme gibi empati yoksunu ve ahlak dışı kârlılık hırsları için bir kaçış yolu, enstürman haline gelmiştir. Müşteri faks çekse dahi 'faksınız ulaşmadı', 'okunmuyor', 'bize evrak gelmedi' şeklinde basit yalan ve oyalama taktikleri karşısında müşteriler yani bu ülkenin vergi veren, ödemelerini yapan vatandaşları çaresiz kalmaktadır.

Yasal bir düzenlemeyle, firmaların özellikle "abonelikten ayrılmak isteyen" kullanıcılarına karşı kendi çıkarları için kullandıkları bu "faks" masalına bir son verilsin. Bu çağdışı, manasız ve ağır aksat sistemin, firmalara üye olmada ve üyelikten çıkmada bir araç olmasını artık istemiyoruz!"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu üyeleri 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında ilköğretim ve lise öğrencileriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti...

Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) koordinasyonunda Türkiye’nin en büyük zirvelerinden biri olan 9. İnsan Yönet...

ABD Adana Konsolosluğu çalışanlarının olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

Haftanın videosunda Bağımsız Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in sözleri yer alıyor.

İzmit'te bir halk otobüsünde kadın öğrenci ve bir kişi arasında kıyafet tartışması yaşandı.

Erkek arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülen Güleda Cankel, sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ankara Üniversitesinde düzenlenen ''Türkiye'nin Modernleşme Süreci ve Mekteb-i Mülkiye Sempozyumu''na girmek isteyen bazı öğrenciler, özel güvenlik görevlileri tarafın...

Yazarlar
Website Security Test