Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekşi Sözlük'te 'abonelik iptalinde faks kaldırılsın' kampanyası

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekşi Sözlük birçok kişiyi ilgilendiren problemler hakkında kamuoyu oluşturmaya devam ediyor. Sözlükte herhangi bir 'abonelik iptali' için firmalar tarafından istenen 'faks' gündemde.

Ekşi Sözlük, birçok vatandaşın yaşadığı problemler hakkında kamuoyu yaratmaya devam ediyor. Sözlükte şu an konuşulan en popüler konulardan birisi neredeyse tüm firmaların istediği; abonelik iptalleri işlemlerinde faks çekilmesi konusu oldu.

Sözlükte bu sorundan muzdarip birçok yazar kampanyaya desteğini bildiriyor. 'abonelik iptalinde faks kaldırılsın' başlığını açan bir yazar örnek bir şikayet metnini, bu uygulamaya karşı olan yazarlardan CİMER'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) göndermelerini istedi.

CİMER'e yollanması istenen şikayet metni;

"Ülkemizde, abonelik sistemiyle çalışan yerli ve yabancı birçok firma, abonelikten ayrılma talepleriyle karşı karşıya kaldıklarında çağ dışı, hiçbir modern ülke ve işleyişte yeri olmayan 'faks' sistemine kullanıcıları mahkum bırakmaktadır. 'Faks' sistemi, firmaların, müşterileri oyalama, üye kalmaya zorlama, bezdirme gibi empati yoksunu ve ahlak dışı kârlılık hırsları için bir kaçış yolu, enstürman haline gelmiştir. Müşteri faks çekse dahi 'faksınız ulaşmadı', 'okunmuyor', 'bize evrak gelmedi' şeklinde basit yalan ve oyalama taktikleri karşısında müşteriler yani bu ülkenin vergi veren, ödemelerini yapan vatandaşları çaresiz kalmaktadır.

Yasal bir düzenlemeyle, firmaların özellikle "abonelikten ayrılmak isteyen" kullanıcılarına karşı kendi çıkarları için kullandıkları bu "faks" masalına bir son verilsin. Bu çağdışı, manasız ve ağır aksat sistemin, firmalara üye olmada ve üyelikten çıkmada bir araç olmasını artık istemiyoruz!"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sakarya'daki havai fişekler can almaya devam ediyor. Sakarya'nın Adapazarı ilçesine bağlı Taşkısığı mevkinde meydana gelen patlamada en az 3 kişi hayatını kaybetti.

Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü'nün, Tunceli'de yaşayan ve ''Hızır'ın davarı'' olarak adlandırılan dağ keçilerinin avlanması için ihale açacağı iddia edildi.

Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, COVİD-19 salgınının dünyada ve Türkiye’de halen devam ediyor olmasının kurban hizmetleri süre...

Gaziantep bir süredir Koronavirüs (Kovid-19) vaka oranları ile gündemde. Son olarak Gaziantep Valiliği'nden konuya ilişkin bir açıklama geldi. Gaziantep Valisi Davut G...

Antalya'da arkadaşlarıyla iddiaya giren ve 40 metre yükseklikteki falezlerden denize atlayan Rus genç hayatını kaybetti.

Türkiye’de kuru üzüm ihracatı alanında en donanımlı isimlerden biri olan Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Erdi...

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Prof. Dr. Hüsnü Erkan, Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan okulların 31 Ağustos 2020 tarihinde açılması kararını ve eğ...

Yazarlar
Website Security Test