Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Genç Pozitif Liderler basın toplantısı Ege Palas'ta yapıldı

22.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen, sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan ve Zekerya Doğan Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Derneği tarafından koordine edilen Genç Pozitif Liderler projesi kapsamındaki Bilgilendirme ve Basın Toplantısı 21 Ekim Pazartesi günü Ege Palas Otelinde yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen, Zekerya Doğan Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Derneği tarafından düzenlenen Genç Pozitif Liderler Projesi kapsamındaki toplantı, Ege Palas Oteli’nde gerçekleştirildi. İzmir, Aydın, Manisa ve Denizli olmak üzere, 4 sanayi şehrinde genç nüfusun liderlik yeterliliklerini geliştirmek amacıyla Zekerya Doğan Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Derneği öncülüğünde Adnan Menderes, Celal Bayar, Ege, Katip Çelebi, Pamukkale üniversiteleri ile Ege Çağdaş Eğitim Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı’nın katılımıyla “Genç Pozitif Liderler Projesi” hayata geçirildi. Toplamda 200 öğrencinin hedeflendiği projeye binin üzerinde öğrenci başvuruda bulundu.

“Hibe almaya hak kazandık”

Açılış konuşmasını Zekerya Doğan Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Derneği kurucu başkanı ve Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Görevlisi Kenan Doğan yaptı. Derneğin kuruluş hikayesini anlatan Doğan, Anadolu’nun küçük şehirlerinden büyük kentlere okumak için gelen öğrencilere destek vermek amacıyla kurulduklarını belirtti. Derneğin geniş yelpazede ve çok ciddi faaliyetler yaptığını ifade eden Doğan, “Bursiyer öğrencilerimize katkıda bulunmak amacıyla girişimcilik, liderlik, pozitif düşünce konularını kapsayan bir akademi gerçekleştirmiştik. Akademiyi geniş öğrenci kitlelerine ulaştırmayı istedik. Avrupa Birliği Yerel STK’lar hibe programı duyurusu bizim için bir şans oldu. Bu projede bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

38 projeden biri

AB Başkanlığı İzmir Temsilcisi Ceyhan Çiçek projenin 600 proje arasından hibe almaya hak kazanan 38 projeden biri olduğunu belirterek, “AB hibelerinin genel olarak koordinasyonunu yapan kurum Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığıdır. Çok çeşitli alanlarda yürütülen bu mali yardımların önemli bir bölümü STK’lara ayrılmış durumda. İzmir’de bu projeyle beraber 4 proje yürütülüyor. Dernek zaten yaptığı çalışmaları bir adım öteye götürecek, daha geniş kitlelere çalışmalarını tanıtma fırsatı yaratan bir proje oldu. Proje ekibine gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Merak duygusu aşılıyoruz”

Projenin yüklenici firmalarından olan Sentinus Danışmanlık’ın yöneticisi olan ve profesyonel koçluk yapan Sezin Sivri ise şöyle konuştu: “Önce merak uyandırıyoruz. “Liderlik? Neden Pozitif Lider olmalıyız?” diye sorarlarken öğrenmenin kapılarını açan anahtar olan meraklarını ortaya çıkarıyoruz. Pozitif liderlik, kendimiz, takımımız ve organizasyonumuz için pozitif değişimi tetikleyebilmek, bunun için gerekli sorumluluğu alarak bilinçli seçenekler yaratabilmektir. Daha nitelikli bir genç nüfus geliyor. Bizim gibi lider olmak, bir şeylerin başına geçmek için çok da beklemeye ve sabretmeye tahammülleri yok. Genç Pozitif Liderler projesi ile hem gençleri iş dünyasına hazırlıyor hem de iş dünyasına yetişmiş insan gücü sağlamış oluyoruz.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. Yangına karadan ve havadan ekipler tarafından müdahale ediliyor. Yangın bölgesine giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemi...

Akit TV'de Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Pazar Manşeti programında Ayasofya kararıyla ilgili yorumlar sosyal medyada.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ayasofya'nın cami yapılması hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Antalya'nın Kaş ilçesi Yeşilköy Mahallesi'nde 11 yaşındaki Hamza Sertel, gittiği düğünde talihsiz bir olay yaşayarak hayatını kaybetti.

AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç, jakuzide çekip yayınladığı görüntüler ile sosyal medyada gündem oldu.

Kahramanmaraş'ta 30 gram altınla işlenen maske 14 bin liradan satışa sunuldu. Altın işlemeli maske görenleri şaşkına çevirdi.

İstanbul'da bulunan şehrin sembollerinden olan Ayasofya Müzesi camiye oluyor. Ayasofya'da ilk namaz ne zaman kılınacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne dedi?

Yazarlar
Website Security Test