Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KYK yurtlarındaki kablosuz internete kota geldi Wifi artık sınırsız değil

10.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı devlet yurtlarında, öğrencilere kişi başı aylık 16 GB internet kotası uygulaması getirildi. Son yıllarda tüm devlet yurtlarındaki internet erişimi sınırsızdı. Öğrenciler, yurtların kalabalık olduğu zamanlarda internetin yavaşlamasından yakınsalar da bir kota sınırlaması bulunmuyordu.

Yapılan son düzenleme ile 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurtlarında kalacak öğrencilerin kullanacağı internet miktarına kota getirildi. Buna göre öğrenciler ek ücret ödemeden kişi başı aylık 16 GB kotaya sahip olacaklar. Öğrenciler, bu durumu KYK Wi-Fi sistemine kişisel bilgileriyle giriş yapınca fark ettiler.

Kredi Yurtlar Kurumu’nun önceki yıllarda olduğu gibi cüzi bir ücret karşılığında ek süre ya da ek kota uygulayıp uygulayamayacağı merak konusu. Ayrıca halihazırda sınırsız olarak sunulan internet erişiminin neden kota ile sınırlandırıldığı konusunda da henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Aylık 16 GB interneti bir ay için hesaplarsak eğer öğrencilerin günlük yaklaşık 500 mb'lık bir kullanım hakkı olacak. 500 mb internetin de bir gün için yeterli olması günümüz internet kullanım miktarları göz önüne alındığında imkansıza yakın oluyor.

Büyük hali için tıklayın.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 3 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Emre

21.09.2019 - 13:12
Ya öğrenci bir devletin herşeyi değil midir. Neden her yük bizim omzumuza biniyor. 340 lira yurt ücreti veriyoruz bide kota ile mi uğraşalım . Devlet zor durumda ise bunu neden öğrenciler ödüyor . Biz bu ülkenin geleceği değil miyiz

Zeynep

13.09.2019 - 02:22
Bu kampanyayı imzalayarak bana destek olur musun? http://chng.it/sRLCRS9y
Diğer Haberler

İstanbul'un Pendik ilçesinde çıkan orman yangınını çıkardığı iddia edilen kişinin görüntüleri sosyal medyanın gündeminde.

Van'da yaşanan olay sosyal medyanın gündeminde. ''Verimli bal duası'' yapan arıcılar ve protokol arıların saldırısına uğradı.

Müfid Yüksel kimdir? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız'' mı dedi? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız. Büyük şehirlerde Arap mahalleleri kuracağız'' diyen kim? Yeni Şafak Yazarı M...

İddiaya göre Ferrero'nun fındıklarını çocuk işçiler, düşük ücrete çalışan göçmenler ve tarım işçileri topluyor. Nutella'nın içindeki fındığı Türkiye'de çocuklar mı top...

THK (Türk Hava Kurumu) yangın söndürme uçakları Teknofest İstanbul'da tatbikat yaptı.

Kızılay, aylık 12 bin dolara İstanbul’da ''Türk Kızılayı İstanbul Genel Başkanlık Makamı'' adı altında köşk kiraladı iddiası sosyal medyada.

Ankara’dan yola çıkan Yüksel Hızlı Tren hattını kontrol amacıyla ilerleyen tekli kompartıman, Bilecik merkeze bağlı Ahmetpınar köyü sınırları içindeki tünelde raydan ç...

Yazarlar
Website Security Test