Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

FETÖ'den alınan Doktor Ömer Toprak için Ekşi Sözlük'te çağrı

3.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

FETÖ soruşturmalarında cezaevine giren sonrasında tahliye edilen Doç. Dr. Ömer Toprak için Ekşi Sözlük'te bir yazardan yapılan çağrı sosyal medyanın gündeminde. Doktor Ömer Toprak kimdir?

Ekşi Sözlük'te 'query' nickli bir yazar, 'doçent doktor ömer toprak'ın sesi oluyoruz' şeklinde bir başlık açarak bir dönem FETÖ'den cezaevine alınan Doç. Dr. Ömer Toprak için kamuoyu oluşturmak istiyor.

Yazar açtığı başlıkta cezaevine giren Ömer Toprak'a iftira atıldığı ve aslında FETÖ'yle hiçbir ilgisinin olmadığını, görev yaptığı yıllarda özel hastanelerde çalışacak durumda olmasına rağmen devlette çalışmayı tercih ettiğini iddia ederek doktor Toprak'ın mesleğe iade edilmesi yönünde çağrı yaptı.

İşte Ekşi Sözlük'te açılan başlıkta yazarın yazdığı entry (girdi):

"Sevgili dostlar, bu başlık aslında "Balıkesir Üniversitesi rezaleti" olarak açılmalıydı. Bir yakınınız, kendiniz böbrek hastası ise yahut diyalize mahkum olmuşsa Ömer Hoca'nın bahsini duymuş olması olasıdır. Şu anda ise basit bürokrasi aşılamadığından bu hocamız ve hastaları mağdur edilmiş, malesef bazı hastaları süreçte yaşamını yitirmiş, bir çok şehirden toplanıp eylem yapmış, rektörlüğe yalvarmış lakin sesini duyuramamıştır.

Doç. Dr. Ömer Toprak, Türkiye'nin belki de günümüzde en başarılı nefroloğu olup insanları diyalizden çıkarmasıyla meşhur olmuştu. Farklı şehirlerden hatta ülkelerden, yaklaşık 15000 takipli hastası vardı güncel olarak. Dindar biri olmasıyla tanınıp çok talep gelmesine rağmen özel hastanede çalışmamış, klinik açmamış, üniversite hastanesinde görevine devam etmiştir. Lakin hem dindar olup hem de siyaset gütmemesiyle malesef ne isaya ne musaya yaranmış bu değerli doktorumuz "diyalizi bitirecek" kiniyle diyaliz lobisine kurban gitti, iftiraya uğradı. Ben Atatürkçü bir aileden gelen biri olarak FETÖ henüz FETÖ olmadan da FETÖ'den nefret etmiş biri olarak, okuldaki her öğrenci gibi hangi hoca FETÖ'cü hangisi değil bilirdim. Ömer hocamız malesef bu komploya kurban gitti ve aklanana dek 3 ay tutuklu kaldı. FETÖ'cü olmadığını adımız gibi bildiğimiz bu hocamız iftiraya uğradı ve mesleğinden koparıldı, üniversitedeki işi askıya alındı.

Bir ay önce salıverilmesine rağmen, göreve dönüş işlemleri yapılmadı, adeta "unutuldu". Geride bıraktığı bazı hastaları vefat etti, çoğu gözyaşı içinde geri dön mesajları yayınladı. Takipli ve diyalizden çıkmış hastaları için aylar değil günlerin dahi önemi var, bu insanları ölüme, makinelerle yaşama mahkum etmek istemiyoruz.

Rektörümüz de bir tıp hocası, erdemli ve iyi bir hoca iyi olmasına fakat bu meseleyi alabildiğine erteledi ve görmezden geldi şuana dek.

Bu hocamız isteseydi en iyi hastanelerde onbinlerce liraya çalışabilirdi arkadaşlar. Ömer hoca takipli 15.000 durumu olmayan hastasına umut olmaya devam etmek istiyor. Doçent Doktor Ömer Toprak ve ölümün pençesindeki hastalarının sesi olmanızı istiyorum. Bu bir gönüllülük işi. Dikkate alıp okuyanlara teşekkürler.

(Toprak's Kidney Care isminde yarın yayınlanacak makalesinin linki, böbrek hastalığının son evresindeki kişileri hayata döndürme tekniği yarın eklenecektir.)"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 7 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Neşe

19.10.2019 - 18:21
Ben 35 yaşındayım ve 7 yıldır diyalize giriyorum iki tane küçük cocuğum var doktor ömer toprağı duyduk geldik tedavi oldum diyalizimi düşürdü ve bana dediki en kısa zamanda diyalizden kurtulursun cok mutlu olduk ama malesef yarım kaldı ömer hocamı sucsuz yere feto belasıyla suçladılar lütfen göreve başlasın lütfen bize umut olmasına izin verin böbrek veren yok böbrek bağışlayan yok ölmek istemiyorum ve ben diyalize girdikçe ölüyorum cok caresizim ömer hocam geri dönsün görevine bizede umuut olsun bize duyun sesimizi caresizim şuan

Nigar Özbaş

17.10.2019 - 19:33
Ömer hocamızın görevine devam etmesini istiyoruz Değerli hocamızı kaybetmek istemiyorum eşim kontrollerini hiç bir yerde yaptırmıyor Ömer beyi en kısa zamanda görevine dönmesini bekliyoruz
Diğer Haberler

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit hayatını kaybetti. Rahşan Ecevit kaç yaşındaydı, neden öldü, hastalığı neydi?

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, iddiaya göre ''Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid H...

Taklit ustası Kadir Demir'in videosu sosyal medyayı salladı. Demir, birçok yabancı ülkenin turistlerinin taklitlerini yaptı.

Vatan Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Aydınlık Gazetesi sanatçı Lale Mansur'u, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın eşi ilan etti.

Kanal İstanbul projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından aralık ayında askıya çıkarılan ÇED raporu ile ilgili karar verildi.

İstanbul Fatih'te siyanürle intihar eden Yetişkin soyadlı 4 kardeşin elektriğini kesen firmaya büyük ceza verildi. Firmaya verilen ceza sosyal medyada infial yarattı.

13 Mayıs 2014 yılında Manisa ilinin Soma ilçesindeki kömür madeninde yaşanan kaza nedeniyle 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan 'Soma Faciasını' Ankara'da protesto etme...

Yazarlar
Website Security Test