Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

FETÖ'den alınan Doktor Ömer Toprak için Ekşi Sözlük'te çağrı

3.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

FETÖ soruşturmalarında cezaevine giren sonrasında tahliye edilen Doç. Dr. Ömer Toprak için Ekşi Sözlük'te bir yazardan yapılan çağrı sosyal medyanın gündeminde. Doktor Ömer Toprak kimdir?

Ekşi Sözlük'te 'query' nickli bir yazar, 'doçent doktor ömer toprak'ın sesi oluyoruz' şeklinde bir başlık açarak bir dönem FETÖ'den cezaevine alınan Doç. Dr. Ömer Toprak için kamuoyu oluşturmak istiyor.

Yazar açtığı başlıkta cezaevine giren Ömer Toprak'a iftira atıldığı ve aslında FETÖ'yle hiçbir ilgisinin olmadığını, görev yaptığı yıllarda özel hastanelerde çalışacak durumda olmasına rağmen devlette çalışmayı tercih ettiğini iddia ederek doktor Toprak'ın mesleğe iade edilmesi yönünde çağrı yaptı.

İşte Ekşi Sözlük'te açılan başlıkta yazarın yazdığı entry (girdi):

"Sevgili dostlar, bu başlık aslında "Balıkesir Üniversitesi rezaleti" olarak açılmalıydı. Bir yakınınız, kendiniz böbrek hastası ise yahut diyalize mahkum olmuşsa Ömer Hoca'nın bahsini duymuş olması olasıdır. Şu anda ise basit bürokrasi aşılamadığından bu hocamız ve hastaları mağdur edilmiş, malesef bazı hastaları süreçte yaşamını yitirmiş, bir çok şehirden toplanıp eylem yapmış, rektörlüğe yalvarmış lakin sesini duyuramamıştır.

Doç. Dr. Ömer Toprak, Türkiye'nin belki de günümüzde en başarılı nefroloğu olup insanları diyalizden çıkarmasıyla meşhur olmuştu. Farklı şehirlerden hatta ülkelerden, yaklaşık 15000 takipli hastası vardı güncel olarak. Dindar biri olmasıyla tanınıp çok talep gelmesine rağmen özel hastanede çalışmamış, klinik açmamış, üniversite hastanesinde görevine devam etmiştir. Lakin hem dindar olup hem de siyaset gütmemesiyle malesef ne isaya ne musaya yaranmış bu değerli doktorumuz "diyalizi bitirecek" kiniyle diyaliz lobisine kurban gitti, iftiraya uğradı. Ben Atatürkçü bir aileden gelen biri olarak FETÖ henüz FETÖ olmadan da FETÖ'den nefret etmiş biri olarak, okuldaki her öğrenci gibi hangi hoca FETÖ'cü hangisi değil bilirdim. Ömer hocamız malesef bu komploya kurban gitti ve aklanana dek 3 ay tutuklu kaldı. FETÖ'cü olmadığını adımız gibi bildiğimiz bu hocamız iftiraya uğradı ve mesleğinden koparıldı, üniversitedeki işi askıya alındı.

Bir ay önce salıverilmesine rağmen, göreve dönüş işlemleri yapılmadı, adeta "unutuldu". Geride bıraktığı bazı hastaları vefat etti, çoğu gözyaşı içinde geri dön mesajları yayınladı. Takipli ve diyalizden çıkmış hastaları için aylar değil günlerin dahi önemi var, bu insanları ölüme, makinelerle yaşama mahkum etmek istemiyoruz.

Rektörümüz de bir tıp hocası, erdemli ve iyi bir hoca iyi olmasına fakat bu meseleyi alabildiğine erteledi ve görmezden geldi şuana dek.

Bu hocamız isteseydi en iyi hastanelerde onbinlerce liraya çalışabilirdi arkadaşlar. Ömer hoca takipli 15.000 durumu olmayan hastasına umut olmaya devam etmek istiyor. Doçent Doktor Ömer Toprak ve ölümün pençesindeki hastalarının sesi olmanızı istiyorum. Bu bir gönüllülük işi. Dikkate alıp okuyanlara teşekkürler.

(Toprak's Kidney Care isminde yarın yayınlanacak makalesinin linki, böbrek hastalığının son evresindeki kişileri hayata döndürme tekniği yarın eklenecektir.)"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 5 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Gülseren Karaca Köse

12.09.2019 - 01:03
Değerli Nefrolok Ömer hocamızın 12 yıllık hastasıyım. Mükemmel bir doktor aynı zaman da değerli bir hocamızdır. Her ay bizlere değerli zamanından ayırıp her ayın ilk perşembe si bizleri hastalığımız hakkında aydınlatırdı. Ben bir eğitimci olarak hocamızın fetöcü olup olmadığını anlardık. 12 yılda fetö ile ilgili bir kelime bile duymadık. Hocamıza çamur at izi kalsın diye iftira attılar. Bu iftira kanıtlandı. Lütfen ilgili makamlar, ilgili kuruluşlar bize yardım etsinler. Dikkat ederseniz hocamıza demedim, biz hastalar için dedim. Hocamız zaten suçsuz. Yalvarıyorum sizlere. Kronik böbrek yetmezliği ,benim gibi tek böbrekliler, kreatinimiz yükselip böbreğimizin yüzdelik çalışma oranı düşen hastalarız. Suçsuz değerli hocamız Nefrolok Ömer Toprak a yardım edecek Millet vekillerinden çıkmayacak mı? Lütfen lütfen sesimizi duyun artık. Biz hastaların Doktoru ÖMER TOPRAK hocamızı bize verin artık. Lütfen yalvarıyorum geç kalmayın. Her geçen gün biz hastaların aleyhine işliyor. Cezalandıracaksanız iftira atan şahsı cezalandırın lütfen. Ömer Toprak Hocamızı bize geri verin. Kim yardım ederse biz hastaların duasını alacak. Türkiye değerli bilim adamlarını harcamasın, kimseye de harcattırmayın. Çok üzgün ve heyecanlıyım. Yanlış ve hatalı cümleler yazdıysam hepinizden özür dilerim. Başta hocam olmak üzere herkese iyi geceler. İyi haberler alırız inşallah.

Salih

10.09.2019 - 21:16
Ömer Hoca göreve döndürülsün
Diğer Haberler

Müfid Yüksel kimdir? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız'' mı dedi? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız. Büyük şehirlerde Arap mahalleleri kuracağız'' diyen kim? Yeni Şafak Yazarı M...

İddiaya göre Ferrero'nun fındıklarını çocuk işçiler, düşük ücrete çalışan göçmenler ve tarım işçileri topluyor. Nutella'nın içindeki fındığı Türkiye'de çocuklar mı top...

THK (Türk Hava Kurumu) yangın söndürme uçakları Teknofest İstanbul'da tatbikat yaptı.

Kızılay, aylık 12 bin dolara İstanbul’da ''Türk Kızılayı İstanbul Genel Başkanlık Makamı'' adı altında köşk kiraladı iddiası sosyal medyada.

Ankara’dan yola çıkan Yüksel Hızlı Tren hattını kontrol amacıyla ilerleyen tekli kompartıman, Bilecik merkeze bağlı Ahmetpınar köyü sınırları içindeki tünelde raydan ç...

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), 22 Eylül’e kadar devam edecek olan Ahilik Haftası etkinliklerine Cumhuriyet Meydanı’na çelenk koyarak başladı.

Yozgat Polis MYO'da çekildiği iddia edilen görüntülerde polis adaylarının 'tekbir'lli eğitimi sosyal medyanın gündeminde.

Yazarlar
Website Security Test