Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Festivalci gençlerin GezginFest İzmir isyanı sosyal medyada

19.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

GezginFest İzmir'de birçok uygulamaya sosyal medyada festivalci gençlerin tepkileri var. Özellikle Ekşi Sözlük'te GezginFest İzmir ile ilgili başlık açıldı ve katılanlar birçok eleştiride bulundu.

Ekşi Sözlük'te 'icinizdenius' nickli ve GezginFest İzmir'e katıldığı anlaşılan bir yazar, '15 ağustos gezginfest izmir rezaleti' isimli bir başlık açarak yaşadığı deneyimleri ve eleştirilerini aktardı.

Yazar otopark, alana alırken bekletilme, tuvalet, çadır kurma ve duş alanları, servis ücretlerinin tutmaması, deniz ve sahilin kirli olması gibi birçok olumsuz eleştiride bulunuyor.

İşte GezginFest İzmir 2019 organizasyonu için açılan başlıkta yazanlar;

"bu başlık 2019 gezginfest'in izmir ayağındaki rezaletler silsilesini içermektedir.

rezalet gibi rezaletler aşağıda sıralanmıştır.

hangi birinden başlasam bilemiyorum.
öncelikle otopark.
yahu, devletin arazisi( bildiğimiz toprak arazi(ss) oraya girerken arabanın altı sürtüyor. siz düşünün gerisini. 4 günlük 50 tl gibi bir ücret istiyorlar. normal otopark olsa anlarım da yani halihazırda olan bunun gibi(ss) ama yok yani gördüğünüz üzere toprak araziye ücret talep ediyorlar. üstüne üstlük, burayı kabul etmeyip yol kenarinda park edilirse jandarmanın ceza yazacağını söyleyip o toprak araziye mecbur bırakıyorlar. ben böyle saçma sapan bir otopark sistemi görmedim. daha önceden belirtmiyorlar, insanlar mağdur oluyor. zaten türkiye'nin öbür ucundan para harcayarak geliyoruz, bir de otopark ücreti gerçekten büyük sorun. hak edilse verilir ama, orası ayrı. dediğim gibi bildiğimiz toprak arazi. soruyorum buranın otopark olduğuna dair belgeniz var mı? yok diyorlar. belediye bize verdi burayı. entresan yani!

ikinci rezalet;
alana giriş. saat 12 diye tutturup gittiler. yahu, neye göre 12? neden 12? insanlar 11.20'de ayaklandı alsana içeriye, ne diye bekletiyorsun? yaklaşık 2 saat ayakta bekletildi. inanılmaz kötü bir organizasyon. sorumlu kimselerin birbirinden haberi yok. rezalet yani. neyse, sıra bana geldi. soruyorum hakkım olduğundan dolayı;
" afedersiniz, neyi bekliyoruz?"
" ya bir arkadaşı bekliyoruz ki qr okuyucu onda"
böyle bir şey olabilir mi ya? hiçbirinde bir megafon bile yok. görevliler ne diyor anlayamıyoruz. sabahtan beri 4 kişi bayıldı; sıcaktan.

üçüncü rezalet;
tuvalet. festival pr'ında çok övdüler, halledeceğiz falan dediler. sabah tuvalet bozuldu, görevliler bir şey yapamayız dedi. zar zor birilerini sıkışırdım da yaptırdım. yoook yani, söylemesen kimsenin umrunda değil.

dördüncü rezalet;
çadır kurulacak alan. yetersiz yetersiz yetersiz. insanlar tuvaletin önüne çadır kurmak zorunda kaldı. böyle bir şey olabilir mi ya? soruyoruz, yapacak bir şey yok diyorlar. çözemedim.

beşinci rezalet;
duş ve duşlarda şampuan kullanımı. yani duştaki suyu kısmışlar dolayısıyla insanlar denize kadar kuyruk oluşturmak zorunda kalıyor. soruyoruz böyle akıyor bunlar. yok abi, sabah böyle akmıyordu ama? adam şampuan kullanıyor, duşta herhangi bir gider yok, direkt toprağa karışıyor. soruyorum şampuan nasıl serbest diye, "bir şey olmaz" yanıtını alıyorum. ne desem bilemedim yani.

altıncı rezalet;
servis ücretlerinin tutmaması. servisci ayrı bir ücret talep ediyor.

eklemeler;

yedinci rezalet;
deniz. sahil o kadar pis ki... yani denize girince kirlenmiş hissediyorum. tiksindim ya denizden!

sekizinci rezalet;
(bkz: #93989751) arkadaşın plakası çalınmış o muhteşem otoparkta. harikasınız gezginfest ekibi(!)

otopark önerisi; festival alanına girmeden sağ tarafta bulunan alana park edebilirsiniz. yol kenarı oluyor ama jandarmalara sordum, asfalta temas etmeyecek şekilde park edebilirsiniz ceza falan yazılmaz dediler. bilginiz olsun.

inanilmaz kötü bir şekilde başladı gezginfest izmir 2019. dışarıdan yiyecek- içecek sokulmaması için tüm önlemleri almışlar( tellerde her 10 metreye bir güvenlik koymuşlar mesela) ama bu saydığım olayları hiç düşünmemişler bile. enteresan entresan entresan."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

ABD İdlib saldırısı sonrası sıcağı sıcağına bir S-400 açıklaması yaptı. ABD’nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchison, Suriye’deki gelişmeler bağlamında, Türkiye’...

Rusya 24 kanalında yayınlanan habere göre Türk askeri Rus uçaklarına ateş açtı.

Şehit düşen 33 askerin kimlikleri belli olmaya başladı. İdlib'de şehit olan askerin isimleri ne? 33 şehidin kimlikleri belli oluyor.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın yaptığı ilk açıklamanın ardından bir açıklama da Rusya'nın resmi haber ajansı Russia Today'den geldi. Ajans Türk askerine yapılan saldırını...

İdlib'de Türk askerine yapılan saldırının ardından ''Suriye'de toplam kaç Türk askeri?'' var sorusu internette aratılıyor. Vatandaşlar Suriye'de daha ne kadar Türk ask...

Rusya'da Vladimir Dzhabarov isimli siyasetçiden Türkiye'ye açık bir tehdit geldi. Öte yandan Türkiye'de Rusya, Suriye ve İran'a büyük protesto var.

Gece saatlerinde Idlib saldırısı haberleri gelmeye başladı. Ardından Twitter, Facebook ve Instagram’a erişilemedi, tahminlere göre dezenformasyonu engellemek amacıyla ...

Yazarlar
Website Security Test