Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Eminönü balıkçıları kaldırılacak mı? Sosyal medyada büyük kampanya

8.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul Eminönü balıkçıları kaldırılma tehlikesiyle karşı karşıya. Sosyal medyada Eminönü'ndeki balıkçıların kaldırılması yönünde büyük bir kamuoyu oluştu.

Nisan ayında 'Tarihi Eminönü Balıkçısı'nda yaşanan ve dün akşam saatlerinde (7 Ağustos 2019 Çarşamba) sosyal medyada gündem olan olayın ardından İstanbul Eminönü'nde bulunan balıkçı teknelerinin kaldırılmasına ilişkin kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor.

Yaşanan olaydan sonra sosyal medyada oluşan büyük tepkinin ardından Ekşi Sözlük'te 'gitme be fiko' nickli yazar 'eminönü'ndeki balıkçılar kaldırılsın kampanyası' isimli bir başlık açtı. Eminönü'ndeki balıkçıların çevreye rahatsızlık verdiği iddiasına bulunan yazar şöyle yazdı; "Bildiğiniz üzere bir ara bu balıkçı tekneleri kaldırılmıştı Eminönü'nden. Hatırlayanlar bilir Eminönü kendine gelmiş ve ordaki rezil görüntü ortadan kalkmıştı. Bu balıkçı tekneleri gerek denizi gerek meydanı çöp içinde bırakıyor. İğrenç koku ve duman her yeri kaplıyor. İnanın oluşan kokudan dolayı otobüs beklerken insan kusacak gibi oluyor. Hindistan'dan beter bir görüntü var ortada, karman çorman bir ortam, her yer çöp. Akşam yaktıkları ışıklarla çin kerhanesi gibi parlıyorlar. Burası tarihi yarımadanın içinde. Birçok turistik yerin yakınında. Bu rezilliğe daha fazla müsade edilmemesi gerekiyor. İstanbul'da insanların denizi görebileceği yer zaten sınırlı, bu açgözlü seyyar balıkçılar meydanı işgal etmiş durumda, denizi görecek yer de bırakmamışlar. Bunlar kaldırılırsa İstanbul bir şey kaybetmez ancak Eminönü çok şey kazanır. İsmi ayırd edilmeden hepsinin kaldırılması gerekiyor artık.

Üstelik bugün görüyoruz ki mafyavari tipler ele geçirmiş buraları. Bir insanın kafasına satırla, palayla vurarak öldürmeye teşebbüs eden tipler bunlar. Ne İstanbul ne de İstanbul halkı bu rezilliği hak ediyor. Bu işgalci şehir eşkıyaları artık İstanbul’un kalbinden def edilmeli!

Malumunuz Ekşi Sözlük ülkede gündemi etkileyebilen bir platform. Herkes destek verirse eminim ki yetkililer de kulak verecektir bu çağrıya. Bu kampanya Twitter'a taşınıp ilgililerin dikkati çekilmeli bir an önce."

Yazar ayrıca İstanbul Beyaz Masa ve Fatih Belediyesi mail adreslerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın Twitter adreslerini de yazdığı entry (girdi)'ye ekleyerek kullanıcılardan çağrısına yanıt bekliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 4 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Cemil er

29.10.2019 - 19:44
Ayda trilyonlar kazanacaksınız müşteriyede köpek gibi davranacaksınız döveceksiniz adamı karısının yanında 4 kişi girişeceksiniz milletin karısına kızına göz atacaksınız yok öyle yağma kardeşim gereken yapılsın

Ahmet şen

29.10.2019 - 19:42
Arkadaşlar Eminönü böyle kötü bi görüntüyü hak etmiyor Deniz desen çöp içinde etraf Desen yine öyle daha geçenlerde adam Turşu almadı diye hakaret ettiler bizzat yanımda kendi çağında bi sistem uydurmuşlar yürütüyorlar kazandıkları paranında Hatti hesabı yok bence Büyükşehir kendisi bi çalışma başlatsın şahsilerden alınsın
Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Cambridge Camii açılışında çekilen fotoğraf sosyal medyanın gündeminde.

Perakende sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen ‘Perakende Güneşi Ödülleri’ sahiplerini buldu. Perakende Güneşi Ödülleri’nde ‘Onur Ödülü’nün sahibi ise Bey...

Kışın gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte enerji faturaları da şişmeye başladı. Özellikle doğalgaz ve elektrik kullanımındaki artış faturalara yansıyor. Bu mevsi...

Furkan Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul tahliye kararı verildi.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay tarafından 2020 yılında geçerli olacak asgari ücret için yeni bir açıklama geldi.

İsmail Küçükkaya ile Tevfik Göksu arasında yaşanan 'İstanbul Trafiği' diyaloğu sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ordu'da cinayete kurban giden Ceren Özdemir'i öldüren kişinin ifadeleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Yazarlar
Website Security Test