Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Tarihi Eminönü Balıkçısı olayı açıklaması

8.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 4 Nisan Pazar günü Eminönü Mahallesi Rüstempaşa Caddesi'ndeki balıkçıda yaşanan darp konusuyla alakalı sosyal medyada yer alan konunun ilk ihbarının komuta merkezine saat 16.54'te ''Çalışanlar ağabeyime sopayla vurdular.'' şeklinde devam eden bir kavga olarak değil, ''darba uğramış bir vatandaş'' konusu olarak geldiği belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan olaya ilişkin açıklamada, bölge ekibinin olay yerine saat 16.57'de ulaştığı, insan kalabalığından ve yürüme mesafesinden dolayı ekip memurlarının yaralı şahısla ihbarı aldıkları andan yaklaşık 5-6 dakika sonra mülaki oldukları aktarılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Ekip memurları yaralı şahısla mülaki olduklarında şahsın kafasından yaralandığını görmüş ve telsiz marifetiyle yaralı şahıs olduğunu 112 ekiplerinin acele etmesi konusunda uyarılmasını merkeze bildirmiştir.

Yaralı şahsa olayı kimlerin yaptığı sorulduğunda yaralı şahıs, şu an yapanları gösteremeyeceğini, önce hastaneye gitmek istediğini belirtmiştir. Şahsın yanındaki aile bireylerine kimlerin yaptığı sorulmuş, onlar da şimdi söyleyemeyeceklerini, şahısların şu an orada olmadığını, daha sonra şikayetçi olacaklarını belirtmişlerdir.

112 ekiplerinin ivedi gelmesi için ekip memuru konu ile alakalı kendi cep telefonu ile 112'yi aramış, akabinde 112 ekipleri gelmiş ve şahsa ilk müdahaleyi yapıp Cerrahpaşa Hastanesi'ne götüreceklerini beyan etmişlerdir.

Diğer aile fertleri de kendi araçları ile gideceklerini, hastanedeki işlerinden sonra şikayetçi olacaklarını ifade etmiş, ekip memuru da bu konuda nasıl yol izlemeleri yönünde bilgi verdikten sonra devam eden bir konu olmadığını, şahısların daha sonra şikayetçi olmak istediklerini komuta merkezimize bildirdikten sonra olay yerinden ayrılmıştır."

Olayla ilgili müracaatın ardından 8 kişinin yakalandığı ve savcılık talimatıyla ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı kaydedildi. 

Ayrıca olayın yaşandığı Tarihi Eminönü Balıkçısı'ndan da açıklama geldi. Açıklamada, "4 ağustos 2019 tarihinde yaşanmış olan vehim olay sırasında teknede değildim. Yaşanan olaya garsonun nobran ve saygısız tutumunun neden olduğunu sonradan öğrendim. Kendisi ile ilgili gereği defaatle yapılmıştır. Olay sırasında diğer tekne çalışanlarımızın olaya olumsuz müdahalesi olmamış, aksine olayların büyümesini engellemeye çalışmışlardır. Olaya sebebiyet veren garsonun o bölgede çalışan aile fertleri, akrabaları ve arkadaşları müşterileri darp etmiş ve yaralamışlardır. Kendilerinden müessesemiz adına özür diliyorum. İnsan sağlığına zarar gelen hadiselerde her ne kadar zararın tazmini mümkün olmasa da bu hususta elimden geldiğince mağdurların zararını tazmin etmeye çalışacağım. Sizlere bir hususu daha arz etmek isterim. Bölgede daha evvel beni de mağdur edecek sekilde yaralama olayı vuku bulmuştur. Bizatihi olayın mağduriyetini yaşamış birisi olarak bölgede yaşanan olumsuz hadiseleri engelleme hususunda ben ve kooperatifimiz müşterek hareket etmekteyiz. Konukseverligimizden ve müşterilerimizin hukukunu her sartta koruyacagimizdan kimsenin şüphesi olmasın. Müessesemizin ve şahsımın olayla herhangi bir ilgisi olmadığını kamuoyuna saygıyla arz ederim.

Olayın ayrıntıları için tıklayın.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ünlü iş insanı Ali Ağaoğlu lüks arabalarını satışa çıkardı iddiası gündemde.

Youtube'da hayvan videoları çeken Mehmet Kanur, sosyal medyanın gündemine oturdu. Kanur, sosyal medyada kısa sürede büyük bir hayran kitlesi edindi ve binlerce aboneye...

İzmir'de 3 gün süren orman yangını sonrası dünyanın en büyük yangın söndürme uçağı Boeing 747 SuperTanker gündeme geldi.

İzmir'deki orman yangınlarında son durum ne? İzmir'de orman yangınları bitti mi? Ne kadar ormanlık alan yandı? İzmir Karabağlar, Seferihisar, Urla ilçelerindeki orman ...

Profesör Cenk Yaltırak'tan İstanbul'u etkileyecek Marmara Depremi için şok sözler söyledi. Prof. Yaltırak, depremin 7.5 şiddetinde ve dakikalarca süreceğini ifade etti.

ABD'nin New York şehrinde yaşayan Türk pizzacı Hakkı Akdeniz, Güneydoğu Bölgesi Hispanik Komitesi ''Yılın en başarılı insanı'' ödülünün sahibi oldu.

Memur-Sen'in bugün (20 Ağustos 2019 Salı) iş bırakacağı bildirildi. Hükümet ile zam görüşmelerinde sonuç alamayan Memur-Sen, saat 15'te iş bırakma eylemi yapacağını du...

Yazarlar
Website Security Test