Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Salda Gölü nerede, ne yapılacak? Sosyal medyanın gündeminde

29.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Salda Gölü sosyal medyanın gündeminde. Salda Gölü nerede, ne yapılacak? Millet Bahçesi mi oluyor? Sosyal medya Salda Gölü'nü konuşuyor.

Haftalar öncesinden konuşulmaya başlanan Salda Gölü dün yine gündemde bir numaraya yükseldi. Salda Gölü nerede, Salda Gölü'ne ne yapılacak? Sosyal medya neden Salda Gölü'nü konuşuyor? Salda Gölü'ne Millet Bahçesi mi yapılıyor? Tüm bu soruların cevapları haberimizde...

Burdur'a gelip Salda Gölü'nde incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gölün temizliğiyle ilgili konuşarak 2023 hedefleri doğrultusunda gölün bulunduğu alanın genişletileceğini ve buraya bir de Millet Bahçesi yapılacağını açıkladı. Kurum, "Biz burayı Cumhurbaşkanlığımızın dün açıkladığı manifesto çerçevesinde çevreyi korumak adına, şehirlerimizi korumak adına özel çevre koruma bölgesi ilan edeceğiz. Bu ilan çerçevesinde, bulunduğumuz yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda Salda Millet Bahçesi yapacağız. Bu da bir ilk olacak. Millet Bahçesi Projesi çerçevesinde buraya gelen turistlerimiz, yapacağımız otoparkta araçlarını park edecek. Geliş gidiş yollarını daha iyi şartlar altında yapmak suretiyle bu bölgeye gelen vatandaşımızın bungalov evlerde, kafeteryalarda dinlenmesi, yürüyüş yollarında, gezinti alanlarında gezmesini sağlayacak birçok düzenlemeyi de bu proje kapsamında yapmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Gölün etrafında bisiklet yolu projesi yapılacağını aktaran Kurum, böylece vatandaşın burada vaktini en güzel şekilde geçirebileceğini ifade etti. Göl etrafındaki çarpık düzenlemeye de değinen Bakan Kurum, Burdur Valiliği ile yapacakları proje çerçevesinde, her türlü festivalin ve programın yapılabileceği alanların da proje içesinde yer alacağını, buraya tuvaletler ve mescit de yapılacağını dile getirdi.

Sosyal medyada konuşulanlara göre ise Salda Gölü'ne Millet Bahçesi yapılması gölün sonu demek. Bazı kullanıcılar Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un verdiği bilgileri referans göstererek, alanın ve turizm faaliyetlerinin artırılmasıyla bölgeye yapılacak tesislerin çoğalması Salda Gölü'nün doğallığına zarar verecek ve burayı daha çok insanın kullanmaya başlamasından kaynaklı çevre kirliliği sorunları çıkacağını düşünüyor.

Öte yandan CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Salda Gölü'ne millet bahçesi yapılmak istenmesine karşı eylem çağrısı yaptı.

Video Kaynak: Evrensel

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Polis Özel Harekat üniforması giyen Suriye uyruklu Ahmad A. bekçiler tarafından yakalandı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşünceleriyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

İzmir Barosu'ndan Arabuluculuk Daire Başkanlığı'nın açıklamalarına yönelik kamuoyuna yazılı bir açıklama yapıldı.

Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan Erdoğan, Davutoğlu, Babacan ve Gül arasında çıkan tartışmayla ilgili yorum.

Bir düğünde çekilen TikTok videosundaki görüntüler sosyal medyada kadına şiddet tartışmalarına sebep oldu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası toplantısında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Prof. Dr. Celal Şengör'ün Azerbaycan'da 'Müslüman Türkler' için söylediği sosyal medyanın gündemine oturdu.

Yazarlar
Website Security Test