Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Van'da HDP'li ailenin çocuğuna bayrak şiiri ezberleten öğretmen

24.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekşi Sözlük'te bir yazardan Van'da öğretmenlik yaptığını söylediği kişi hakkında faşizm suçlaması geldi. Sözlükte başlık açan yazar, öğrencisine 'bayrak şiiri'ni ezberlettiği için öğretmene faşist dedi başlığa entry (girdi) yazan yazarlar ikiye bölündü.

Ekşi Sözlük'te karabennemsi nickli yazar, Van'da öğretmenlik yaptığını söylediği R.K isimli öğretmene 'öğrencisine bayrak şiiri ezberlettiği' gerekçesiyle faşist dedi. Başlık altına yazan diğer yazarlar ise ikiye bölündü. Ekşi Sözlük yönetimi de başlığı açan yazarı çaylak rütbesine düşürdü.

İşte açılan başlık ve yazılan entry (girdi);

"Van'da bir okulda anasınıfı ögretmenliüi yapan R.K, 5 yaşındaki ögrencisinin ebeveyni HDP ile ilgili paylaşımlar yapmış diye, bu 5 yaşındakı cocuğa zorla bayrak şiirini ezberletip, bunu da utanmadan sosyal medyada paylaşıyor. Senin ogrencinin ailesi HDP'li olabilir, ama o çocuğun siyasetle alakası yok, bunu nasıl o çocuğa yansıtırsın. En kısa zamanda umarım soruşturma açılır ve görevden alınır.

Mesele çocuğa bayrak gibi değerlerin sevdirilmemesi değil. O çocuklara bayrak, vatan sevgisini anlayacakları dilden benimset elbette, kimse buna karşi değil. Mesele ögretmenin, çocuğun ailesinin siyasi görüşünden ötürü çocuğu cezalandırmasıdır. Senin buna hakkın yok hoca. Yaptığın suçu bayrak gibi ulvi değerlerin arkasına gizlenip örtemezsin. O şanlı bayrak hepimizin bayrağı, kokuşmuş siyasi fikirlerine devletin okulunda o bayraği alet edemezsin."

Başlığı açan yazar, öğretmenin Twitter'daki paylaşımının ekran görüntüsünü de paylaştı;

Yazarın beyanına cevap veren diğer yazarlardan bazıları, "Bayrak şiiri ezberletmek ne zamandan beri faşistlik oluyor?" diye yorumlar yaparken, bazı yazarlar da çocukların bu tartışmaların ortasında bırakılmasına tepki göstererek öğretmeni suçladı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul'un Pendik ilçesinde çıkan orman yangınını çıkardığı iddia edilen kişinin görüntüleri sosyal medyanın gündeminde.

Van'da yaşanan olay sosyal medyanın gündeminde. ''Verimli bal duası'' yapan arıcılar ve protokol arıların saldırısına uğradı.

Müfid Yüksel kimdir? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız'' mı dedi? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız. Büyük şehirlerde Arap mahalleleri kuracağız'' diyen kim? Yeni Şafak Yazarı M...

İddiaya göre Ferrero'nun fındıklarını çocuk işçiler, düşük ücrete çalışan göçmenler ve tarım işçileri topluyor. Nutella'nın içindeki fındığı Türkiye'de çocuklar mı top...

THK (Türk Hava Kurumu) yangın söndürme uçakları Teknofest İstanbul'da tatbikat yaptı.

Kızılay, aylık 12 bin dolara İstanbul’da ''Türk Kızılayı İstanbul Genel Başkanlık Makamı'' adı altında köşk kiraladı iddiası sosyal medyada.

Ankara’dan yola çıkan Yüksel Hızlı Tren hattını kontrol amacıyla ilerleyen tekli kompartıman, Bilecik merkeze bağlı Ahmetpınar köyü sınırları içindeki tünelde raydan ç...

Yazarlar
Website Security Test