Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hakça bölüşmeden bayram olur mu?

3.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, insanlığın kendi değerlerini yok etmeye devam ettiği günümüzde, hakiki bayramlardan söz etmenin güç olduğunu söyledi.

AYSEL KANBER

Bayramların sevinç günleri olduğuna vurgu yapan TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, “Bayramlar bereketin, umutların, özlemlerin zamanları.  Dostluğun, sevginin ve geleceğin, aşın, ekmeğin, sofranın, hüznün, acının, yalnızlığın paylaşıldığı, birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve dostluğun en sıcak şekilde hissedildiği anlardır.” Dedi. Buna karşın, günümüzde insanlığın kendi değerlerini yok etmeye devam ettiğini dile getiren Eroğlu, şu mesajları verdi:

“Düşünüp tefekkür edelim. Günümüzde, insanlık kendi değerlerini yok etmeye devam ederken hakiki bayramlar yaşanabilir mi? Hak temeline dayanan bir iklim bir medeniyet olmadan adaletten, barıştan, mutluluktan nasıl bahsedeceğiz. Dünyada 800 milyondan fazla insan kronik aç ve temiz su bulamaz iken, 1.5 Milyar insan günde 1 Dolarla geçinirken ve bunun üçte biri çocuk iken, canileşen, sömüren, doymayan, vahşice öldürenler varken umut ve özlem olan bayramlarda göz yaşları diner mi?, Yüzler güler mi? Açlar, yatakları olmayan garipler, her türlü insanlık dışı muameleye maruz kalan mazlumlar varken hakiki bayramlar nasıl kutlanacak?

Kan, gözyaşı ve sömürü dünyasına itiraz edilmesi gerektiğinin altını çizen Ali Eroğlu, sorularına şöyle devam ketti:

“Hak temeline dayanan bir anlayıştan uzaklaşıldığından haklının değil güçlünün, haklı olduğu insanlık dışı bir sisteme tepki olmayacak mı? Amacına ulaşmak için her aracı yasal ve meşru gören bir anlayışa karşı durulmayacak mı?”

Kabul edilebilir, yaşanabilir, kendimize göre bir geleceğin inşa edilmesi gerekirken ve dünyada herkes bu anlamda hak iddia ederken, bizim iddiamız olmayacak mı?

Adalet olmadan bayram olur mu?

Hakça bölüşmeden bayram olur mu?

Tebessüm eden yüzler az ise bayram olur mu?

Kan, gözyaşı, zulüm ve sömürü varken bayram olur mu?

Bir taraftan milyarlarca aç, sefil ve mazlum diğer yandan miyarlarca aşırı beslenen varken nasıl bayram olacak?”

Ramazan Bayramının sevinçlerin çoğalmasına, üzüntüleri azalmasına, yeniden hak temeline dayanan bir tasavvura, iç güzelliğine vesile olmasını temenni ettiğini söyleyen Eroğlu, “Mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına yarınların daha güzel olacağı ümidiyle, başta şehit aileleri olmak üzere, tüm meslektaşlarımızın ve milletimizin bayramını kutluyorum.” Dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Birçok KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) kredi borcu olan öğrenci, #KYKBorcuBelimiziBüktü etiketi ile Twitter'da dünya gündeminde bir numara oldu. Sosyal medyada KYK borçl...

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı nedir? Sosyal Çalışma Programı'na nasıl başvuru yapılır? İŞKUR Sosyal Çalışma Programı'na başvuru yap. Başvurular ne zamana kadar? Hangi ...

23 Haziran Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından yine bir çocuğun sözleri gündem oldu.

EGD (Ekonomi Gazetecileri Derneği), 11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül törenine basın dünyasından birçok isim katıldı.

'Her yerde sen dizisi' Merve, Deniz Işın kimdir, boyu, aslen nereli, mesleği, resimleri fotoğrafları. Kısacası Merve(Deniz Işın) hakkında merak ettikleriniz bu haberim...

Sosyal medyada Reyhan isimli bir kadın, The Peak Hotel'ın kafeteryasında şiddet gördüğünü ve The Marmara Hotels tarafından bunun gizlendiğini iddia etti.

Urfa Siverek'te dün (18 Haziran 2019 Salı) günü birçok sitenin paylaştığı çatışma görüntüleri sosyal medyanın gündemine oturdu. Siverek'te çıkan bu çatışma olayının ay...

Yazarlar
Website Security Test