Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Öğretmenler Ekşi Sözlük'teki başlığa isyan etti

17.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Öğretmenler Ekşi Sözlük'teki başlığa isyan etti. Birçok kez öğretmenlere yönelik açılan başlıklar öğretmenleri artık çileden çıkardı.

Eğitim Bir-Sen Ekşi Sözlük'te öğretmenlere yönelik açılan başlık ve bazı yazarların başlığa yazdıkları entryler (girdi) nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Dün (16 Mayıs 2019 Perşembe) alevlenen tartışmalar yeni değildi ancak en şiddetlisi yaşandı. Yıllardır Ekşi Sözlük'te öğretmenlere yönelik çirkin ifadeler yer alıyor.

Tepki gösterilen başlıklar şöyle;

"öğretmenlik ile fahişelik arasında bir fark olmaması"

"öğretmenlerin şaka maka 3 bin tl maaş alması"

"öğretmenlerin yarım gün çalışıp 3 ay tatil yapması" gibi birçok başlık.

Dün yaşananlardan sonra Twitter'da da #EkşiSözlükHaddiniBil etiketi gündemde ilk sıralardaydı ve binlerce Twitter kullanıcısı etiketle tepkilerini dile getirdi.

Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, "Ekşi Sözlük sitesinde öğretmenlere yönelik ve mesleğimizi hedef alarak kullanılan nefret içerikli dile dair dile getirebileceğimiz her ifade yetersiz kalır. Öğretmenlik mesleğine ilişkin oluşan bu öfke, nefret dilini reddediyoruz" dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ekşi Sözlük yönetimi, "Bugün açılan ve öğretmenlerimize yönelik kabul edilemez bir ithamda bulunan başlık kapatılmış, söz konusu başlığı açan yazar Sözlük’ten uçurulmuştur. Ekşi Sözlük, yürüdükleri zorlu ve onurlu yolda her daim öğretmenlerimizin yanındadır. Bu tür ithamlarda bulunan söylemlerin Ekşi Sözlük’te barındırılmasının hiçbir şekilde mümkün olmayacağını paylaşmak isteriz" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

THK (Türk Hava Kurumu) yangın söndürme uçakları Teknofest İstanbul'da tatbikat yaptı.

Kızılay, aylık 12 bin dolara İstanbul’da ''Türk Kızılayı İstanbul Genel Başkanlık Makamı'' adı altında köşk kiraladı iddiası sosyal medyada.

Ankara’dan yola çıkan Yüksel Hızlı Tren hattını kontrol amacıyla ilerleyen tekli kompartıman, Bilecik merkeze bağlı Ahmetpınar köyü sınırları içindeki tünelde raydan ç...

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), 22 Eylül’e kadar devam edecek olan Ahilik Haftası etkinliklerine Cumhuriyet Meydanı’na çelenk koyarak başladı.

Yozgat Polis MYO'da çekildiği iddia edilen görüntülerde polis adaylarının 'tekbir'lli eğitimi sosyal medyanın gündeminde.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası tutuklanan Hava Harp Okulu öğrencisinin annesi Melek Çetinkaya'dan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a sert sözler.

HSK (Hakimler ve Savcılar Kurulu)'da 8 Yargıtay ve 3 Danıştay üyesi atandı.

Yazarlar
Website Security Test