Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KPSS ücretine gelen zam tepki çekti

3.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı)'ye gelen yeni zam sosyal medyada tepki çekti.

2019 yılı KPSS ve ÖABT ücretlerine bakıldığı zaman ÖSYM ücretlere yüzde 25 zam yapıldı. 2019 yılı Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumu için 75, Eğitim Bilimleri için 75, ÖABT için de yine 75 TL ücret isteniyor. KPSS Alan Bilgisi oturumuna ise 50 TL isteniyor.

Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumuna girmek isteyen bir aday, Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimlerine de girmesi gerektiği için toplamda 225 TL ücret ödemesi gerekecek.

2018 yılında bu fiyatlar şöyleydi; KPSS her bir oturumu için 60 TL, ÖABT için de 60 TL ücret alınmıştı. Genel Kültür Genel Yetenek için 60, Eğitim Bilimleri için 60, ÖABT için de yine 60 TL, KPSS Alan Bilgisi oturumuna ise 40 TL ücret alınıyordu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Avlu dizisinde kadına şiddet konusunda yasaların yetersizliğine dikkat çeken bir sahne sosyal medyanın gündeminde.

Haber spikeri Buket Aydın, kendisinin işten çıkmalarına neden olduğu iddia edilen güvenlik görevlilerine yönelik bir açıklama yaptı.

İddiaya göre içi kola dolu bir teneke eritildi ve içindeki kolanın teneke içinde değil naylon poşetin içinde tutulduğu ortaya çıktı.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi'nin müebbet hapis cezasını onadığı Nevin Yıldırım kimdir? Nevin Yıldırım sosyal medyanın gündeminde.

Fox TV Ana Haber Sunucusu, gazeteci Fatih Portakal, komünist başkan Fatih Mehmet Maçoğlu'na 'Dersim' ismi nedeniyle Twitter'daki kişisel hesabından tepki gösterdi.

Askerlere Galatasaray tribün bestesi söyleten komutan sosyal medyada tartışma yarattı.

Suriyeliler devletin kendilerine verdiği yardımı almak için izdiham yarattı, PTT kepenk indirdi.

Yazarlar
Website Security Test