Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Süleyman Soylu öldürülen Rabia Naz'ın babasıyla görüştü

3.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, öldürülen Rabia Naz'ın babasının kendisini aradığını söyledi.

Sabah'Tan Tuba Kalçık'ın bugünkü yazısında aktardığına göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 11 yaşındaki Rabia Naz'ın babasıyla görüştü. 

Yazısında "Hem Küçükçekmece'deki bu yürekleri yakan istismarı, hem de Rabia Naz davasını konuşmak için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüm" diyen Tuba Kalçık, 

"Kolluk ve adalet teşkilatımızla birlikte Küçükçekmece'deki cinsel istismar olayının tüm yönleri ile aydınlatılması için çok ciddi çalışma yürüttüklerini belirten Soylu, ‘Arkadaşlarım 240 saat çalışarak tüm kamera kayıtlarını inceledi ve faili kısa bir sürede yakaladık’ dedi. Böyle sapkınlıkların bir daha yaşanmaması için bakanlık olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Soylu, ‘Aileler de geçmişe göre bilinçlendi, artık etraf ne der kaygısı ile susmuyor, gelip şikayetçi oluyorlar. Bu çok önemli’ dedi. Bakanlık olarak istismar olaylarında geçmiş döneme göre şikayetlerin arttığını da söyleyen Soylu, ‘Çocuk veya kadın tüm istismar olaylarının önlenmesi, engellenmesi için kararlı biçimde mücadele ediyoruz ve bununla karşı karşıya kalanın bildirmesi konusunda da bir bilinçlendirme ortaya koyuyoruz’ dedi. Soylu, kamuoyunun gündeminde olan Rabia Naz davasına ilişkin ise şunları söyledi: ‘Rabia Naz'ın babası hafta sonu beni aradı ve onunla iki saate varan bir görüşme yaptım. Bana olay ilk 'Rabia Naz öldürüldü ve hatırı sayılır birileri araya girerek olay kapatıldı' diye geldi. Ben de böyle bir şey asla olamaz dedim ve yakından ilgilendim. Birçok defa müfettiş de gönderdim. Babaya da anlattığım gibi bu olayın devlet olarak peşini bırakmıyoruz. Yeniden, müfettişler gönderildi olayı teftiş ediyorlar. İdari tarafa eksiklikleri olan ve kusurlu gördüğümüz birkaç kişi için de müfettişler gönderdik. Ben de evlat sahibiyim; babanın acısını anlıyorum ve yakından hissediyorum. Bu olayın tüm yönleriyle açığa kavuşturulması için her şeyi yapıyoruz.’" diye yazdı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Avlu dizisinde kadına şiddet konusunda yasaların yetersizliğine dikkat çeken bir sahne sosyal medyanın gündeminde.

Haber spikeri Buket Aydın, kendisinin işten çıkmalarına neden olduğu iddia edilen güvenlik görevlilerine yönelik bir açıklama yaptı.

İddiaya göre içi kola dolu bir teneke eritildi ve içindeki kolanın teneke içinde değil naylon poşetin içinde tutulduğu ortaya çıktı.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi'nin müebbet hapis cezasını onadığı Nevin Yıldırım kimdir? Nevin Yıldırım sosyal medyanın gündeminde.

Fox TV Ana Haber Sunucusu, gazeteci Fatih Portakal, komünist başkan Fatih Mehmet Maçoğlu'na 'Dersim' ismi nedeniyle Twitter'daki kişisel hesabından tepki gösterdi.

Askerlere Galatasaray tribün bestesi söyleten komutan sosyal medyada tartışma yarattı.

Suriyeliler devletin kendilerine verdiği yardımı almak için izdiham yarattı, PTT kepenk indirdi.

Yazarlar
Website Security Test