Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İran'dan ortak operasyon açıklaması, Türkiye ile İran PKK'ya ortak operasyon yaptı mı?

21.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İran silahlı kuvvetleri sözcüsü Abdülfazıl Şekerci, Türkiye ile İran'ın PKK'ya ortak operasyon yapıp yapmadıklarına açıklık getirdi. Sözcü, ''İran silahlı kuvvetlerinin sınır bölgesinde Türk ordusuyla ortak bir operasyonu olmadı'' dedi.

İçişleri Bakanlığı, dün (20 Mart 2019 Çarşamba), Türkiye ile İran'ın PKK ve PYD/YPG'ye ortak operasyon yaptı demişti.

İran'dan ise bugün Bakan Soylu'nun sözlerini yalanlayan ifadeler geldi. İran Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Abdülfazıl Şekerci, "İran silahlı kuvvetlerinin sınır bölgesinde Türk ordusuyla ortak bir operasyonu olmadı" ifadelerini kullandı. 

Birkaç gün önce de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İran ile ortak operasyon yapıldığı yönündeki sözleri İran ordusunun kaynaklarınca yalanlanmıştı. Konuyla alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, "Uzun zamandır İran-Türkiye sınırında… Bunlara karşı ortak operasyon, ortak eylemi konuştuk. Hamdolsun bu gece yapıldı. Daha önce de yapıldı ama bu daha kapsamlı bir şey oldu. Bunu devam ettirecekler" diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müfid Yüksel kimdir? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız'' mı dedi? ''Bu ülkeyi Araplaştıracağız. Büyük şehirlerde Arap mahalleleri kuracağız'' diyen kim? Yeni Şafak Yazarı M...

İddiaya göre Ferrero'nun fındıklarını çocuk işçiler, düşük ücrete çalışan göçmenler ve tarım işçileri topluyor. Nutella'nın içindeki fındığı Türkiye'de çocuklar mı top...

THK (Türk Hava Kurumu) yangın söndürme uçakları Teknofest İstanbul'da tatbikat yaptı.

Kızılay, aylık 12 bin dolara İstanbul’da ''Türk Kızılayı İstanbul Genel Başkanlık Makamı'' adı altında köşk kiraladı iddiası sosyal medyada.

Ankara’dan yola çıkan Yüksel Hızlı Tren hattını kontrol amacıyla ilerleyen tekli kompartıman, Bilecik merkeze bağlı Ahmetpınar köyü sınırları içindeki tünelde raydan ç...

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), 22 Eylül’e kadar devam edecek olan Ahilik Haftası etkinliklerine Cumhuriyet Meydanı’na çelenk koyarak başladı.

Yozgat Polis MYO'da çekildiği iddia edilen görüntülerde polis adaylarının 'tekbir'lli eğitimi sosyal medyanın gündeminde.

Yazarlar
Website Security Test