Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Uğur Dündar: 'Acun Ilıcalı'nın bir televizyonu var, isteseydim benim 2 tane olurdu'

10.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Usta gazeteci Uğur Dündar, Acun Ilıcalı'yı çok başarılı bulduğunu söyledi ve devam etti ''Acun ılıcalı'nın bir televizyonu var ancak isteseydim benim 2 adet televizyonum olabilirdi'' dedi.

Usta gazeteci Uğur Dündar, Halk TV'deki zamanın ruhu programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Acun Ilıcalı'yı çok başarılı bulduğunu söyleyen Uğur Dündar, ''Acun ılıcalı'nın bir televizyonu var ancak isteseydim benim 2 adet televizyonum olabilirdi'' dedi.

Dündar sonrasında, "Atatürkçülükten vazgeçseydim bugün hala Doğan Grubunda çalışıyor olurdum. Aydın Doğan beni işten çıkartırken şöyle söyledi: "Uğur çok değerli bir gazetecisin. Türkiye'nin bir numaralı gazetecisisin. Star TV gibi bir ölüyü dirilttin. Fakat malum koşulları biliyorsun. Yollarımızı ayırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Uğur Dündar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben Atatürkçülükte ısrar etmeseydim. Bugün 2 adet televizyonum olurdu. Çok başarılı bulduğum televizyoncu Acun Ilıcalı'nın bir televizyonu var ya, benim 2 adet televizyonum olurdu. 

Fakat benim için Atatürkçülükten vazgeçme gibi bir ihtimal asla yok. Çocuklarımı da böyle yetiştirdim. Ben Atatürkçülükten bahsederken bir insandan bahsetmiyorum. Bilimi, akılı, çağdaşlaşmayı temel alarak bu ülkenin önüne çağdaşlığı ve aklı bir yol haritası olarak koyan bir felsefeden bahsediyorum.   

Şu anda Yılmaz Özdil'in Atatürk kitabı üzerinden Yılmaz Özdil'e yükleniyorlar. Fakat asıl yüklenmeye çalıştıkları asıl hedef aldıkları kişi ise yine Atatürk. 

Fakat önünde sonunda Atatürk'ün çizdiği akıl ve mantık çizgisine gelmek zorundalar. Bahsettikleri beka sorunu eğer gerçekten varsa çözümü Atatürk'ün açmış olduğu yoldan ilerlemektir." 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

2019 yılında yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin branşlar ve kontenjan sayıları açıklandı. 2019 öğretmen atamaları kontenjanları ve branş dağılımına b...

Yavuz Bingöl'ün polis korosu kurduğunu ve bir türkü albümü yapmaya hazırlandığı açıklandı.

İlave TV'nin çektiği ve sosyal medyada dolaşan bir videoda 18 yaşındaki genç bir kız, Türkçe ezan okutulduğuna şahit olduğunu söyledi.

Rabia Naz'ın ölümü için sosyal medya ayakta. #RabiaNazınÖlümüAydınlatılsın etiketi Twitter'da kısa sürede üst sıralara çıktı.

Beren Saat Kenan Doğulu boşanıyorlar mı? 2014 yılında evlenen ünlü Beren Saat ve Kenan Doğulu çifti boşanmak için mahkemeye başvurdukları öne sürülüyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun belirlediği seçim yasakları bugün (21 Mart 2019 Perşembe) başladı. Bugün başlayan yasaklar arasında kamuoyu araştırmaları, anketler, tahm...

İstanbul'da Beyazıt'ta özel halk otobüsü birçok araca ve yayalara çarptı.

Yazarlar
Website Security Test