Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kadınlar Günü hediye fikirleri, Kadınlar Günü hediye önerileri, 8 Mart 2019 Kadınlar Günü hediye alternatifleri

8.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kadınlara alınacak en güzel hediyeler nelerdir? Kadınlar Günü hediye fikirleri, kadınlar Günü hediye önerileri, 8 Mart 2019 kadınlar Günü hediye alternatifleri nedir?

Kadınlar Günü hediye fikirleri! Kadınlara alınacak en güzel hediyeler nelerdir?

8 Mart 2019 Kadınlar Günü nedeniyle birçok mağazada Dünya Kadınlar gününe özel indirimler uygulanmakta. Dolayısıyla 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar gününe özel hediye almak için aslında çok da uygun bir zaman. 

 Kadınlar Günü hediye fikirleri, Kadınlar Günü hediye önerileri ve Kadınlar Günü hediye alternatiflerini derlediğimizi bu haberimizde, başımızın tacı, annelerimiz, kızkardeşlerimiz, eşlerimiz, sevgililerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız yani kadınlarımızı, aslında yılın sadece bir günü değil hergün hatırlamamız gerekse de yine küçük büyük demeden onlara alacağımız güzel hediyelerle kadınlarımızı bir gün için de olsa hatırlamak ve mutlu etmek mümkün.   

Dünya Kadınlar Günü tarihinde barındırdığı talihsiz olay nedeniyle bazı ülkelerde anma törenleri kutlanıyor. Dünya Emekçi Kadınlar Günü adı ile 1921 yılından itibaren Türkiye'de de kutlanmaya devam eden 8 Mart ilk olarak 1975 yılında yaygınlaşmaya başladı. ABD'nin New York eyaletinde yaşanan yangın felaketinde 120 kadın işçinin hayatını kaybetmesinin ardından Almanya, Danimarka ve ABD gibi ülkelerde bu günün kadınlara özel bir gün olarak anılması kararı alınmıştı. Ülkelerin kararlarına tepkisiz kalamayan Birleşmiş Milletler ise 1977 yılında yaptığı oylamadan sonra 8 Mart'ı dünya kadınlarına armağan etti.

Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın başlangıcı, 8 Mart 1857 yılında Amerika'nın New York kentinde tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yapması olarak kabul edilmektedir. Bu grevler sırasında çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can vermiş, bu olaylardan 52 yıl sonra (1910), Danimarka'nın Kopenhag kentinde düzenlenen II. Sosyalist Enternasyonal toplantısında Clara Zetkin’in önerisiyle, 1857’de başlayan, kadın haklarının kazanılması ve kadınların birlikteliği mücadelesinin her yıl “Kadın Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

ABD'nin New York eyaletinde çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen işçilerin iş bırakma eyleminden sonra çıkan yangın 120 kadın işçinin hayatını kaybetmesine tüm dünyadan tepkiler geldi. Danimarka, Almanya ve ABD sırasıyla bu günü dünya kadınlarına özel bir gün olarak kabul edince Birleşmiş Milletler’den de ilk adım geldi. 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ı Dünya Kadınlar Günü olarak ilan eden BM, aynı dönem özel gün ile ilgili yaptığı açıklamada bu günün New York’ta yanan işçilerden dolayı anıldığı belirten bir ifade kullanmadı.

Dünya Kadınlar Günü, 1921 yılından bu yana Türkiye’de kutlanmaya devam ederken 1975 yılında ve daha sonrasında daha kalabalık kitleler tarafından anılmaya başlandı. “Emekçi Kadınlar Günü” ibaresiyle kutlanmaya başlanan gün BM tarafından tanınmasının ardından Dünya Kadınlar Günü olarak adlandırılmaya başlandı.

Peki Kadınlar Günü hediye fikirleri, Kadınlar Günü hediye önerileri, Kadınlar Günü hediye alternatifleri nelerdir? 

Kadınlar günü için yakınlık derecenize ve bütçenize göre kadınların genellikle "8 Mart 2019 Dünya kadınlar gününde böyle bir hediye almak isterdim" dediği hediyeleri birçok kadın ile görüşerek sizler için derledik. 

İşte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden güzel hediye fikirleri, Kadınlar Günü için hediye önerileri, ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hediye alternatifleri:  

Plak, ayakkabı, güzellik merkezi yıllık bakım, bisiklet, fular, kalem, ayna, mücevher, duş jeli+krem, oyuncak ayı, cep telefonu, parfüm, balenciaga triple s ayakkabı, kupa, makyaj çantası, kitap, ajanda, bloknot, bere, atkı, kozmetik ürünler, kol saati, çanta, ipod touch, boyner, mango, zara, ykm gibi mağazaların hediye çekleri, bluetooth speaker, yüzük, fotoğraf makinesi, çiçek, şapka, çekirdek kahve makinesi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

2019 yılında yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin branşlar ve kontenjan sayıları açıklandı. 2019 öğretmen atamaları kontenjanları ve branş dağılımına b...

Yavuz Bingöl'ün polis korosu kurduğunu ve bir türkü albümü yapmaya hazırlandığı açıklandı.

İlave TV'nin çektiği ve sosyal medyada dolaşan bir videoda 18 yaşındaki genç bir kız, Türkçe ezan okutulduğuna şahit olduğunu söyledi.

Rabia Naz'ın ölümü için sosyal medya ayakta. #RabiaNazınÖlümüAydınlatılsın etiketi Twitter'da kısa sürede üst sıralara çıktı.

Beren Saat Kenan Doğulu boşanıyorlar mı? 2014 yılında evlenen ünlü Beren Saat ve Kenan Doğulu çifti boşanmak için mahkemeye başvurdukları öne sürülüyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun belirlediği seçim yasakları bugün (21 Mart 2019 Perşembe) başladı. Bugün başlayan yasaklar arasında kamuoyu araştırmaları, anketler, tahm...

İstanbul'da Beyazıt'ta özel halk otobüsü birçok araca ve yayalara çarptı.

Yazarlar
Website Security Test