Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İddiaya göre Ulaştırma Bakanlığı'nın İzmir metroya ayırdığı para

22.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İddiaya göre Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul metrosuna 3.2 milyar TL, İzmir metrosuna ise 30 bin TL ayırdı.

İddiaya göre Ulaştırma Bakanlığı'nın, İstanbul ve Ankara metroları için ayırdığı para ile İzmir metrosuna ayırdığı para arasında uçurum var.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberinde, "2019 yılı yatırım programına göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kendi kaynaklarıyla yapması gereken metro inşaatlarına bugüne kadar bütçeden 6 milyar 573 milyon 467 bin lira para harcandı. Toplam büyüklüğü 7 milyar 874 milyon lira olan bu metro inşaatlarına bu yıl içinde de 1 milyar 61 milyon lira daha harcanacak ve böylece toplam harcama 7 milyar 635 milyon liraya ulaşacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kendi kaynaklarıyla yapması gereken metro inşaatlarına da bugüne kadar ülke bütçesinden 2 milyar 461 milyon lira harcandı. İstanbul metrolarına bu yıl ise tam 3 milyar 259 milyon 521 bin lira daha harcanacak ve böylece toplam tutar 5 milyar 721 milyon liraya ulaşacak. İzmir metrosu için ise sadece 30 bin lira ayrıldı" ifadeleri yer alıyor.

Ayrıca en büyük pay İstanbul'da yeni yapılan 3. Havalimanına ayrıldı iddiası da haberde yer alıyor. Buna göre, İstanbul için ayrılan 3.2 milyar liralık kaynaktaki 2 milyar 776 milyon lira, İstanbul Havalimanı raylı sistem bağlantıları için. Havalimanı raylı sistem bağlantılarında paranın bölüneceği hatlar şöyle: Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro inşaatında 2 milyar 275 milyon lira, Halkalı-İstanbul Havalimanı metro inşaatına 460 milyon lira harcanacak. Geriye kalan 41 milyon lira ise müşavirlik hizmetleri için ayrıldı. Toplamda 13.9 milyar liraya mal olması beklenen havalimanı raylı sistem bağlantıları için şimdiye kadar 1 milyar 954 milyon lira harcandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Beren Saat Kenan Doğulu boşanıyorlar mı? 2014 yılında evlenen ünlü Beren Saat ve Kenan Doğulu çifti boşanmak için mahkemeye başvurdukları öne sürülüyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun belirlediği seçim yasakları bugün (21 Mart 2019 Perşembe) başladı. Bugün başlayan yasaklar arasında kamuoyu araştırmaları, anketler, tahm...

İstanbul'da Beyazıt'ta özel halk otobüsü birçok araca ve yayalara çarptı.

İran silahlı kuvvetleri sözcüsü Abdülfazıl Şekerci, Türkiye ile İran'ın PKK'ya ortak operasyon yapıp yapmadıklarına açıklık getirdi. Sözcü, ''İran silahlı kuvvetlerini...

21 Mart İlkbahar ekinoksu geldi. 21 Mart İlkbahar Ekinoksu nedir? Google'dan 21 Mart İlkbahar Ekinoks'una özel Doodle.

Denizli'de deprem anı kamerada.

İstanbul Bağcılar'da 25 yaşındaki bir askerin kullandığı askeri araç devrildi, kazada aracı kullanan Sertaç Yavuzeş şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Yazarlar
Website Security Test