Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in itirazlarına red

4.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanına hakaretten haklarında soruşturma başlatılan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında verilen adli kontrol kararına yapılan itirazlar mahkeme tarafından reddedildi.

 Sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in adli kontrol itirazları reddedildi. Bir TV programında yaptıkları açıklamalar nedeniyle, Metin Akpınar hakkında “Halkı T.C. hükümetine karşı silahlı isyana tahrik", “Cumhurbaşkanına hakaret” , "halkın bir kesimini aşağılama” ve "suçu ve suçluyu övme", Müjdat Gezen hakkında ise “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından  soruşturma açılmıştı. Soruşturma kapsamında sanatçılara yurtdıına çıkış yasağı konmuş ve haklarında adli kontrol süreci başlatılmıştı. 

Sanatçıların, Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği’nce verilen adli kontrol kararının kaldırılmasını yönelik itirazları mahkeme tarafından reddedilmesi üzerine itiraz talebi, bir üst mahkeme olan Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

19 Ocak 2019 tarihinde Sakarya Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine karşı Türk-iş ve Türk Harb-iş tarafından gerçekleştirilecek olan miting ne zaman, nerede, saa...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatında şimdiye kadar hayatını kaybeden işçilerin sayısını açıkladı.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde 'güvenli bölge' için 5 kritik yol haritası belirledi. ABD'nin bu kırmızı çizgilere uyması beklenecek.

MEB Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı! Milli Eğitim Bakanlığı mülakat sonuçları birçok öğretmen adayında hüsrana neden oldu.

Feridun Düzağaç, kendisine ''PKK sempatizanı'' diyen sözlük yazarı hakkındaki şikayetini geri çekmedi. Sözlük yazarı Turgay K.'nın 2.5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifi TBMM'de görüşüldü. CHP Niğde Milletvekili Fethi Ömer Gürer'in Meclis'e sunduğu Emeklilikte Yaşa Takılanlara yönelik kan...

A Haber'de yayına bağlanan Prof. Dr. Mark Thomas diye bir öğretim üyesinin aslında Harvard Üniversitesi'nde olmadığı iddia ediliyor.

Yazarlar
Website Security Test