Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Metin Akpınar serbest bırakıldı mı?

24.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Metin Akpınar bu sabah (24 Aralık 2018 Pazartesi) polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Bu sabah (24 Aralık 2018 Pazartesi) Kadıköy'deki evinden polisler tarafından gözaltına alınan Metin Akpınar ifade verdi. Polislerin eve girip arama yapmasını ardından Metin Akpınar dışarıya tek başına çıkıp basın mensuplarına, "Savcı Bey çağırdı. İfade vermeye gidiyoruz" dedi. 

Metin Akpınar'a, 21 Aralık 2018 tarihinde Halt TV'de yayınlanan Halk Arenası programındaki konuşması nedeniyle "Darbe ve Cumhurbaşkanına ölüm tehdidi" suçlaması yöneltildi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar imzası ile yayınlanan yazılı açıklamada "Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'un 160. Maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın organlarına saygı ile duyurulur." ifadeleri kullanıldı. 

Metin Akpınar ve Müjdar Gezen ne demişti?

21 Aralık 2018'deki Halk Arenası programında başarılı oyuncu Metin Akpınar, "Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri bir rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala kavga dövüş olmaz biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz." şeklinde konuşmuştu. 

Müjdat Gezen ise, “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil”  ifadelerini kullanmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Arnavutköy'de konuşma yaptığı toplu açılış töreninde, "Bu CHP’nin yakası rozetli siyasetçileri yanında sanatçı yazar kılıklı borazanları var. Bunlardan 3’ü CHP’nin resmi yayın organı olan bir televizyonda benim ve Türkiye hakkında atıp tutmuşlar. Önce gergedan nesli deyip millete hakaret ederek işe başlamışlar, sonra her şey sandıkta çözülmez demişler. Sorsanız demokrat sanatçılar. Ama milletin iradesine zerre kadar saygıları yok. Şayet kendi istedikleri gibi demokrasi uygulaması olmazsa belki lideri yani beni ayaklarımdan asarlarmış. Ya hepiniz topunuz cellat olsa ne yazar. Biz şahadete inanmışız. Ama sizin imanınız yok ki onu konuşalım. Geçmişteki darbeleri hatırlatıp bakalım darısı kimin başına demişler. Bunların isimlerini vermeyeceğim yargıda gereği yapılacak. Sanatçı müsveddesi, bütün bunlar bunun bedelini ödeyecekler." diyerek Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e cevap vermişti. 

Metin Akpınar'ın Avukatı Atilla Hekimoğlu, Burçin Hekimoğlu ve İrem Hekimoğlu'ndan soruşturmaya ilişkin, "Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur. Konunun, kamuoyunca, olduğundan farklı anlaşılmaması arzusunu taşımakla beraber, toplumu gerçek dışı haberlerle yanlış yönlendiren söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz." açıklaması geldi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sosyal medyanın yeni akımı Vacuum (Vakum) Challenge. Sosyal medyada yeni akım Vakum Meydan Okuması viral oldu.

Patnosspor için Pendik'te düzenlenen yemekte Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara'nın mikrofonu kapatıldı.

AK Parti kadın kollarının bir vatandaşa evinde mitinge gelmesi için baskı yaptığı ve saldırdığı iddia edildi.

Beyaz TV'de Ne Var Ne Yok programında Mustafa Kemal Atatürk'e mülteci denildi.

İHA muhabirinin YKS'ye giren yapışık ikizlere sorduğu soru sosyal medyada yankılandı.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın AK Parti'ye yaptığı eleştiriler sosyal medyanın gündeminde.

İsmail Küçükkaya ile ilgili Akşam gazetesi Ankara temsilciliği zamanlarındaki yaşananlara ilişkin büyük iddialar sosyal medyada yer aldı. İsmail Küçükkaya Akşam gazete...

Yazarlar
Website Security Test